(¯`¸·´¯)Tavuklarımı Parçaladı Ama(¯`·¸´¯)

snmglr

Anne
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2006
360
1
Hayvanları sever ve herzaman haklarını korur,onları gözetirim,mahallemizdeki tüm köpekler peşimde pervanedir,benimde köpeklerim kedilerim oldu,bunlar bir yana..
Bahçemiz müsait olduğu için beslemek ve yumurtasından faydalanmak için 11 tane civciv aldık ama ontanesini köpeklere kaptırdık,bir tanesi kendisini saklanarak kurtardı,emniyete alsakda onları,ne yapıp edip bir yerlerden içeriye dalıp giriyorlardı itler,duvardan atlıyorlardı,çocuklar kapımızı açık bırakıyorlardı falan.
İşte dün sabah ne olduysa oldu,o kendini kurtaran büyüdü horoz oldu onun yanınada 5 tane tavuk aldık,e malum bebeğime yumurta lazım.
Dün sabah altı sularıydı eşim yarım saat önceden salmıştı onları dikenlerle çevirttiğimiz duvarın bile üstünden atlayıp bir tane tavuğumuzu parçalarken yakaldım köpeği yine aynu siyah köpek,eşim peşinde taşlarla kovaladı onu,okadar sinirlendi ve artık dolduki aldı üfeğini peşinden 3 el ateş etti ama köpek kurtardı kendini,ölseydi belki üzülmezdim hernekadar köpek hastası olsam bile, tavuklarıma üzüldüm onlarda bir hayvan ve savunmasız, paylaşayım istedim, saygılar..

Çok üzüldümsenağlama ama her ne olursa olsun o köpeğin ölmesineda asla içim elvermezdi:çok üzgünüm: Bahçe düzeninizi bilmiyorum ama onlara bir alan ayırıp tel kafes yaptırsanız ozaman saldırmazlar hem:çok üzgünüm:

Canım kümesin bulunduğu alan tel kafes yaptırmaya müsait değildi onun yerine duvarımızın üstüne dikenli tel çektirttik,ordan bile girdi ya..

tamam hayvan haklarını koruyalım ama insan hakları daha önemli.bir cocuk kudurarak ölüyor ve o köpek en başta sokaklarda dolanıyor.ben işe giderken bir sürü başı boş köpek görüyorum benide ısırsalar ve kuduz olsam,benimde hakkım olacakmı........bu başıboş köpeklere çare bulmak lazım.

Yalnız öncelikle şunu demeden geçemeyeceğim. Sokakta gördüğünüz okadar çok başıboş köpeğe hiç yaklaşmayı denediniz mi? Nasıl sevgiye açlar daha gördükleri gibi o kuyruk sallayışları. Hiç çekinmeden hepsini yolda severim hatta yakınlarda dükkan varsa hemen bişeyler alır veririm ki burda esnaf sağolsun hep bu havyanları besliyor. Tamam ya peki kuduz diyeceksiniz bu yavruların hepsimi kuduz. Ne yapalım toplayıp hepsini öldürelim mi? Zaten bir dönem belediyenin yaptığı bu değilmiydi zehirli etlerle masum köpeklerin canına kastettiler hatta sahipli hayvanları bile öldürdüler. Eğer başıboş hayvanlara bir çare lazımsa bunu el birliğiyle yapmamız gerekiyor. Barınaklara kaç kişi gidiyor kaç kişi yardım ediyor. Biz elimizi cebimize atmazsak, insanların isteklerine yetişemeyen devlet bu hayvancağızlar için kılını bile kıpırdatmaz:1ninca: Biraz olsun içimi döktüm sayenizde sağolun. Songünlerde yaşanan kuduz vakasına gelince gerçekten ücüzü.

Çok üzüldümsenağlama ama her ne olursa olsun o köpeğin ölmesineda asla içim elvermezdi:çok üzgünüm: Bahçe düzeninizi bilmiyorum ama onlara bir alan ayırıp tel kafes yaptırsanız ozaman saldırmazlar hem:çok üzgünüm:

ben de aynı fikirdeyim. Evet tabi ki tavukların durumu üzücü.senağlama Ama biz insanlar bile bazı isteklerimize engel olamıyoruz yeri geliyor, köpeklerin durumu da öyle,sonuçta tavuk onlar için yemek, yani kötü niyetle kasten bir şey yaptıklarını düşünmüyorum, hatayı hatayla kapatmamak lazım, burada iş biz insanlara düşüyor. Sahiplendiğimiz hayvanları korumak. Yıllar önce kuşumun kafesine arı girmişti ve tecrübesizlikten ve de normalde kafesinin dışında yürümesine güvenerek açmıştım, o panikle zavallı kuşum birden balkon perdesinin aralığından kaçıp sokakta yere konmuştu ve gözümün önünde bir kedi onu ağzına alıp bir çatıya tırmanmıştı. Ben ki avatarımdan da anlaşılacağı üzere kedileri çok çok severim,ama bir iki hafta kedilere karşı kin gütmüştüm, sonradan burada kedinin hatası olmadığını hata varsa bende olduğunu anlamıştım. O sadece dürtülerine göre hareket etmişti.senağlama

ben de aynı fikirdeyim. Evet tabi ki tavukların durumu üzücü.senağlama Ama biz insanlar bile bazı isteklerimize engel olamıyoruz yeri geliyor, köpeklerin durumu da öyle,sonuçta tavuk onlar için yemek, yani kötü niyetle kasten bir şey yaptıklarını düşünmüyorum, hatayı hatayla kapatmamak lazım, burada iş biz insanlara düşüyor. Sahiplendiğimiz hayvanları korumak. Yıllar önce kuşumun kafesine arı girmişti ve tecrübesizlikten ve de normalde kafesinin dışında yürümesine güvenerek açmıştım, o panikle zavallı kuşum birden balkon perdesinin aralığından kaçıp sokakta yere konmuştu ve gözümün önünde bir kedi onu ağzına alıp bir çatıya tırmanmıştı. Ben ki avatarımdan da anlaşılacağı üzere kedileri çok çok severim,ama bir iki hafta kedilere karşı kin gütmüştüm, sonradan burada kedinin hatası olmadığını hata varsa bende olduğunu anlamıştım. O sadece dürtülerine göre hareket etmişti.senağlama

Düşüncenize tamamen katılıyorum onların doğası gereği içgüdüsel olarak bunu yapıyorlar onları suçlayamayız benimde anlatmak istediğim buydu:çok üzgünüm:Kuşunuzada çok ama çok üzüldüm:çok üzgünüm:Bende birkeresinde bir kedinin patileri arasından güvercin kurtarmıştım ama 3 gün yaşatabildim ama asla kedilere nefretle bakmadım ki şimdi mahallede anne ve 7 yavrusunu hergün besliyorum:asigim:

aslında azıcık hak verdim kızmaktada haklısın ama yinede köpeke yazık ya...ben köpekleri hiç sevmem çünkü çok korkarım ama sonucta oda allahın yarattığı mahluklardan o yüzden ,ölmemiş iyiki yazık ya..

Yalnız öncelikle şunu demeden geçemeyeceğim. Sokakta gördüğünüz okadar çok başıboş köpeğe hiç yaklaşmayı denediniz mi? Nasıl sevgiye açlar daha gördükleri gibi o kuyruk sallayışları. Hiç çekinmeden hepsini yolda severim hatta yakınlarda dükkan varsa hemen bişeyler alır veririm ki burda esnaf sağolsun hep bu havyanları besliyor. Tamam ya peki kuduz diyeceksiniz bu yavruların hepsimi kuduz. Ne yapalım toplayıp hepsini öldürelim mi? Zaten bir dönem belediyenin yaptığı bu değilmiydi zehirli etlerle masum köpeklerin canına kastettiler hatta sahipli hayvanları bile öldürdüler. Eğer başıboş hayvanlara bir çare lazımsa bunu el birliğiyle yapmamız gerekiyor. Barınaklara kaç kişi gidiyor kaç kişi yardım ediyor. Biz elimizi cebimize atmazsak, insanların isteklerine yetişemeyen devlet bu hayvancağızlar için kılını bile kıpırdatmaz:1ninca: Biraz olsun içimi döktüm sayenizde sağolun. Songünlerde yaşanan kuduz vakasına gelince gerçekten ücüzü.

nev'in her sözüne katılıyorum. Ha uyguluyor musun diyeceksiniz uygulamıyorum. Ama elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Belki gidip bir barınağa yardımda bulunamıyorum ama sokakta çaresiz hor görülen bir hayvan olunca elimden geleni yapıyorum. Geçenlerde yavru köpeğin boynuna çamaşır ipini bağlamışlardı, sürükleye sürükleye götürüyorlardı. Neymiş efendim çamaşırlarını kirletiyormuş. Yahu bu mu çözüm, anlayamıyorum insanları, ne kadar duygusuzlar. Kirli ve ıslak olmasına rağmen köpeği kucağıma aldım ve uzaklaştırdım oradan. Elimden ancak bu geldi çünkü.
Senin durumuna gelince arkadaşım, evet üzücü bir durum, gözünün önünde parçalanmış yavrucukların ama her açıdan uygun bir yerin varsa beslemeyi denemelisin. Yoksa hem tavuğa, hem de köpeğe yazık:1no2:

tavuklara elbetteki yazık , ama siz et yemiyormusunuz o tavukların etini, yada koyun , ine,balık,tavuk eti zavallı bir sokak köpeği onları öldürmüş olabilir ki ben kedilerin agzından fere kertenkele almak için 1000 takla atan biriyim yazık tavuklara ama hayvan haklarınıda ögrenmeniz lazım her eline gelen hayvana ateş edip öldürmeyi özelliklede hayvanseverim diyorsunuz hiç yakışmadı 5199 hayvan kanununu okuyun derim:KK43: sokak köpekleri zavallıdır korunmaya muhtaçtır herkes onlardan kokuyor bir kerede ellerinde yemek verip, sevseler anlayacaklar ne kadar zararsz olduklarını en zararlı varlık insandır

X