Tavsiyelerinize ihtiyacım var

capricorn87

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2016
2.011
1.714
iyi akşamlar ,şimdide izin sorunu çıktı gibi bur konu acmistim konuya ekleyemedim .

(Eşimin ailesi İzmirde ,benimki Bursa'da ve Batman'dan gidiyoruz.Ben Mart ayı gibi Döndüm Bursa'dan .2 ay kadar Bursa'da 9-10 gün kadar da İzmir'de kaldım .

Eşim bu bahaneyle Bursa'ya hiç ugaramayal zarfı attti bende tek başıma onun ailesine gittiysem oda birkaç gün de olsa uğramak zorunda vs kavgası etmiştim .Çünkü Ankara'da arkdasa uğrayıp oradan Bursa'ya değilde İzmir'e gidelim vs diyordu .Ailelerin ikiside birbirinden sıkıntılı .)

Eşim Ankara işinden vazgeçti bu gece çalışıyor ve komiserinden izin istemiş sabah 7 de değilde 5 te cikabilir miyim diye ? Yani hiç usenmeyecek ve sabah yola çıkacağız tabi iş olmazsa gece.yani imkanı olsa ucacaak .

Ve izin 20+4 gün .Düşündükçe ruhum sikikiyor .Bursa'ya gitmeyiz demiyor artık ama sanirjm benim İzmir'deki tavrıma.gore şekil değiştirecek çünkü sürekli söyleniyorum .Ve artık" o ilk ve son sanslariydi bidaha yapamazlar en ufak bir hareketten sonra gör bakalım cenazeme bile gelebilcekler mi ?? Ama senden istediğim bir sorun yokken durup durup iğneleme .sen gittuginde tek bir imalatı olabildi mi "dedi .Ama o kadar huzursuzum ki patlayacak gibi hissediyorum kendimi .

Her yıl bavullari topla .20 gün eşyalar bavulun içinde ,cocugun dengesi sassin .Bavulu nereye koyacağını sasir bişey Alman gerekir ama giremezsin odada mutlaka biri uyur .

Benim ailemin de öyle hep bir of pof .Yani keske bir taraf az dinlenmeye müsait olsaydı .Amacım çocuğu bırakıp gezmeye kaçmak değil ,ortam olarak huzurlu ,sakin ,dinlendirici olsaydı yani ben dinlenmiyorum hiç .

Toki muhabbeti var birde ...18 inde kura artık Allah'a bıraktım en iyisini Rabbim bilir .Hayırlısı nasılsa öyle olsun inşallah .Arabayı satıp yeni araba borcuna giremedik :)) Ama hala.doniste arabayı satma planı var eşimin .Hatta İzmir'de satabilsek yenisini alıp onunla donsek filan dedi bugün ...

Çok uzattım kusura bakmayin ne olur ...sizden tavsiye istiyorum .
1.Yani olurda yine bana haram durumlar olursa kendimi hakliyken haksız duruma getirmeden nasıl tepkimi göstereyim ?? Çok fevriyim maalesef ve lafım dilimin ucundadır :/
2.toki çıkıp ta eşim ben odeyeyim ama üzerime alayım muhabbeti yaparsa nasıl bir konuşma yapayım çünkü direk can acitacak sekilde patliyorum ?(ödeme 1980 TL ,eşim 6000 civarı maaş alıyor kendi evim yok kp emekli ama keyfi olarak çalışmayıp millete kefil olup bu borçları da çocuklarına yıkmaya çalışan bir tip)

Teşekkür ediyorum herkese hakkınızı helal edin

Konuyu okumaya başlayınca tayinci zannettim de yıllık izinden bahsediyormuşsunuz. Anladığım kadarı ile yorumlamaya çalışacağım. Siz onun ailesine gidiyorsanız onun da sizin ailenize gelmesi gerekir tabiki. Öte yandan tüm tatili aileler ile geçirmek zorunda değilsiniz. İki tarafında gönlünü hoş edip ailece bir yerlere gitseniz ya.. Bu arada bende polis eşiyim ve Bursa'dayım. :KK25:
Üstelik yıllık iznimiz yok, kıymetini bilin :confused:

niye bütün tatili ille bitirmek zorundasınız üstelik iki ailede de rahat edemiyorken?
5 gün birinde 5 gün birinde kalın dönün yada tatile çıkın.
Ya zaten ben bursada çok kaldığım için ve ailemden dolayı 3-4 gün kalalım en fazla düşüncesindeyim .Ama eşimin mantığını cozemiyorum yılda bir kez izin alıyor diye illa kalacak .Sülalesinin büyük çoğunluğu İzmir'de o yüzden yetmiyor adama ama ben sikiliyorum aslında kendi de sıkılıyor da işte gizli bir inatlaşma yaşıyoruz sanırım ...

Tatil için oğlum fazla hareketli ve bu sıralar aşırı huysuz onu bahane ediyor .

Konuyu okumaya başlayınca tayinci zannettim de yıllık izinden bahsediyormuşsunuz. Anladığım kadarı ile yorumlamaya çalışacağım. Siz onun ailesine gidiyorsanız onun da sizin ailenize gelmesi gerekir tabiki. Öte yandan tüm tatili aileler ile geçirmek zorunda değilsiniz. İki tarafında gönlünü hoş edip ailece bir yerlere gitseniz ya.. Bu arada bende polis eşiyim ve Bursa'dayım. Üstelik yıllık iznimiz yok, kıymetini bilin :KK25:
Aa neden izniniz yok tayinden dolayı mı ? Bizde İstanbul'dan geldik ve 4 yıl boyunca o kadar az izin alabikiyoduk ki ve her seferinde 5-6 gün kaldık bir olay oldu geri cagrildik. .
Doğuya gelince persinel sayısı yeterli olunca iki yıldır adam gibi 20 gün izin verildi ama gel gör ki ben istemiyorum :KK70:

Oğlum 54 yaşına girmek üzere ve bit yere gidince biraz yaka silktiriyo onu bahane ediyor işte bişey anlamaayiz peşinde koşmaktan diye

Aa neden izniniz yok tayinden dolayı mı ? Bizde İstanbul'dan geldik ve 4 yıl boyunca o kadar az izin alabikiyoduk ki ve her seferinde 5-6 gün kaldık bir olay oldu geri cagrildik. .
Doğuya gelince persinel sayısı yeterli olunca iki yıldır adam gibi 20 gün izin verildi ama gel gör ki ben istemiyorum :KK70:

Oğlum 54 yaşına girmek üzere ve bit yere gidince biraz yaka silktiriyo onu bahane ediyor işte bişey anlamaayiz peşinde koşmaktan diye
Bizim tayine daha 2 sene var. Gerçi İpka vermeyi falan düşünüyoruz ama zamanı gelince ne düşünürüz bilmem. Yılı dolmadığı için yıllık izin yok bize doğal olarak . :KK70: Kışa doğru açılacak yıllık izin hakkı, o zaman da tatili ben ne yapayım. Hoş eşim açılınca gideriz falan diyor da bende öğretmenim, sömestr döneminde ocağın ortasında tatili ne yapayım, hiç sevmem kışı :KK70:Bu arada İstanbul görevi yapmışsınız size artık hiçbir görev koymaz. Eşimin İstanbul'daki devreleri kan ağlıyor. Biliyorum oranın durumunu, izin durumlarını falan :olamaz: Konudan tamamen uzaklaştığım için özür dileyerek soruyorum; doğu görevi yeriniz Batman demiştiniz sanırım, memnun musunuz?
Dipnot: Oğlunuz için 54 aylık yazacağınıza 54 yaşında yazmışsınız. Düzenleme süreniz dolmadıysa düzeltin isterseniz.

Bizim tayine daha 2 sene var. Gerçi İpka vermeyi falan düşünüyoruz ama zamanı gelince ne düşünürüz bilmem. Yılı dolmadığı için yıllık izin yok bize doğal olarak . :KK70: Kışa doğru açılacak yıllık izin hakkı, o zaman da tatili ben ne yapayım. Hoş eşim açılınca gideriz falan diyor da bende öğretmenim, sömestr döneminde ocağın ortasında tatili ne yapayım, hiç sevmem kışı :KK70:Bu arada İstanbul görevi yapmışsınız size artık hiçbir görev koymaz. Eşimin İstanbul'daki devreleri kan ağlıyor. Biliyorum oranın durumunu, izin durumlarını falan :olamaz: Konudan tamamen uzaklaştığım için özür dileyerek soruyorum; doğu görevi yeriniz Batman demiştiniz sanırım, memnun musunuz?
Dipnot: Oğlunuz için 54 aylık yazacağınıza 54 yaşında yazmışsınız. Düzenleme süreniz dolmadıysa düzeltin isterseniz.
🤣 4 yaşına girecek yanlış yazmışım ama duzeltemedim 😁
O zaman sizin ilk görev yeriniz sizin hayirlisi olsun :) İstanbul gerçekten kötüydü ya birdaha dönmek istemem ki bu yıl tercih dışı cok gifen var İstanbul'a herkes şokta :/
Eşim diyo zaten ben direk şark görevi yaparak başladım mesleğe diye ..Gerçekten zordu terorunde nereden çıkacağı belli olmuyor İstanbul'da maalesef ...
Buradan memnunuz çok şükür halkı çok iyi Allah'a şükür aksamin bir korude oğlumla cikiyorum daha 1 kez rahatsız edilmedim çok saygililar tabiki kötüsü de vardır heryerde var .Polisi askeri seviyorlar .amaalesef geçen yıl terör olayı oldu arka arkaya ilçede askeri araç patlatıldı ve daha sonra bir ev baskınında bir abimiz şehit oldu keske onlar da olmasaydı :KK43:

Yazabilirsiniz burayi küçük bı yer özel hastanesi avm si herşeyi var .Tek kötü yanı aşırı sıcak ve kuru bir havası var oğlum bu hqvadan dolayı alerji oldu her sene mutlaka buhar alacak kıvama geliyor .

O zaman sizin ilk görev yeriniz sizin hayirlisi olsun :) İstanbul gerçekten kötüydü ya birdaha dönmek istemem ki bu yıl tercih dışı cok gifen var İstanbul'a herkes şokta :/
Eşim diyo zaten ben direk şark görevi yaparak başladım mesleğe diye ..Gerçekten zordu terorunde nereden çıkacağı belli olmuyor İstanbul'da maalesef ...
Buradan memnunuz çok şükür halkı çok iyi Allah'a şükür aksamin bir korude oğlumla cikiyorum daha 1 kez rahatsız edilmedim çok saygililar tabiki kötüsü de vardır heryerde var .Polisi askeri seviyorlar .amaalesef geçen yıl terör olayı oldu arka arkaya ilçede askeri araç patlatıldı ve daha sonra bir ev baskınında bir abimiz şehit oldu keske onlar da olmasaydı :KK43:

Yazabilirsiniz burayi küçük bı yer özel hastanesi avm si herşeyi var .Tek kötü yanı aşırı sıcak ve kuru bir havası var oğlum bu hqvadan dolayı alerji oldu her sene mutlaka buhar alacak kıvama geliyor .
Aynen kuzum,teşekkür ederiz, ilk görev yerimiz. Bende çok allerjiğim burada bile sürekli allerji halindeyim, astımım var, oralarda kimbilir neler gelir başıma :KK70:
Terörün ne zaman nereden vuracağı hiç belli değil.. Rabbim polisi, askeri korusun. Acılarını göstermesin. Şehitlerin ailelerine sabır versin. Gerçekten çok yıpratıcı bir meslek. Polis eşi olmak da ayrı bir yıpratıcı değil mi ya.. :KK14:Bazen tükenmiş hissediyorum..
Neyse konuyu polis eşi olmanın zorluklarına çevirmeyeyim, doluyum da biraz seni bulmuşken darlayayım dedim:confused:

Aynen kuzum,teşekkür ederiz, ilk görev yerimiz. Bende çok allerjiğim burada bile sürekli allerji halindeyim, astımım var, oralarda kimbilir neler gelir başıma :KK70:
Terörün ne zaman nereden vuracağı hiç belli değil.. Rabbim polisi, askeri korusun. Acılarını göstermesin. Şehitlerin ailelerine sabır versin. Gerçekten çok yıpratıcı bir meslek. Polis eşi olmak da ayrı bir yıpratıcı değil mi ya.. :KK14:Bazen tükenmiş hissediyorum..
Neyse konuyu polis eşi olmanın zorluklarına çevirmeyeyim, doluyum da biraz seni bulmuşken darlayayım dedim:confused:
Yok estağfurullah olur mu dertlesiyoruz :) biz ,6 yıllık evliyiz eşim 8 yıllık polis üniversitede tanıştık artık tabiri caizse kasarlandim 😁
Hem cok gurur verici hemde zor ...Mesela oğlumu tek başıma buyutuyorum desem yeri .Burada yine daha çok yanımızda .İstanbuodayken ne görevi biterdi ne cevigi ...4 yıl kaldık genellikle 12-12 çalışırdı .Oğluma çok çok düşkün ama işte ...Hep diyodu ki cicuga manevi bir emegim geçmeyecek galiba evde duramıyorum diye ...
Birde şu gocebelik bir yerden sonra bayiyor ne yalan söyleyeyim :) bqvuldan tiksindim 13 yıldır Bavullarla geziyorum üniv için bir çıktım Bursa'dan çıkış o çıkış :KK70:

Bu evlilikte baş başa tatil nerede ?
Valla tepki alıcam belki ama 6 bin maaş az bir para değil. Siz biriktireyim diye çabalarken eşiniz pek sizin kafada değil gibi . Yemeyenin malını mutlaka bir yiyen çıkıyor. Siz de de kayın peder o kafadaymış.
Valla ben olsam 3 gün birinde kalırım 3 gün diğerinde.

Bu evlilikte baş başa tatil nerede ?
Valla tepki alıcam belki ama 6 bin maaş az bir para değil. Siz biriktireyim diye çabalarken eşiniz pek sizin kafada değil gibi . Yemeyenin malını mutlaka bir yiyen çıkıyor. Siz de de kayın peder o kafadaymış.
Valla ben olsam 3 gün birinde kalırım 3 gün diğerinde.
Oğlum mızmız denilen türde bir çocuk :) Eşimin bahanesi de o ..Çünkü nereye gitsek burnumuzdan gelerek dönüyoruz :/
Geleli 5 gün olacak eşim şimdiden illallah etmek üzere çünkü o kadar huzursuz bir ortam ki inanın..Bugün sinirlendi 'ailemle gezeceğim " geleceğime pişman oldum dedi biz çıkıyoruz dedi ve çıktık gezdik üçümüz İzmir'i.Esim ilk zamanlar beni aile olarak görürse onlara ihanet ediyormuş gibi davranıyorlardi tabi esimde ...Allah cok büyük gerçekten ...
Valla kp aynen sizin dediginiz gibi ama şöyle bir şey oldu ,kv ev konusunu açtı eşim tek kelime etmedi ben öderim filan diye ve geldiğimizden beri araba bakıyor :)

Oğlum mızmız denilen türde bir çocuk :) Eşimin bahanesi de o ..Çünkü nereye gitsek burnumuzdan gelerek dönüyoruz :/
Geleli 5 gün olacak eşim şimdiden illallah etmek üzere çünkü o kadar huzursuz bir ortam ki inanın..Bugün sinirlendi 'ailemle gezeceğim " geleceğime pişman oldum dedi biz çıkıyoruz dedi ve çıktık gezdik üçümüz İzmir'i.Esim ilk zamanlar beni aile olarak görürse onlara ihanet ediyormuş gibi davranıyorlardi tabi esimde ...Allah cok büyük gerçekten ...
Valla kp aynen sizin dediginiz gibi ama şöyle bir şey oldu ,kv ev konusunu açtı eşim tek kelime etmedi ben öderim filan diye ve geldiğimizden beri araba bakıyor :)

bak eşiniz demek ki doğru yola dönmüş iyi de olmuş
ama siz de 2 ay zaten ailenizin yanında kalmıştınız
bence bursaya uğramasanız da olur yani.

bak eşiniz demek ki doğru yola dönmüş iyi de olmuş
ama siz de 2 ay zaten ailenizin yanında kalmıştınız
bence bursaya uğramasanız da olur yani.
Kusura bakmayın parça parça yazıyorum oğlum hasta oldu :/ evet ve buna rağmen kardeşlerim ve annem ,babam zırt pirt arwyupedaj atıyor ne zaman geliyosunuz diye ...bende bugün hem eşime hem onlar a carladim az.Cunku sıkılıyorum burada .Ve benim tatil anlayışım bu değil babamın evinde hiç tatile gitmedim ama bu şekilde dinlenmiyorum .Sürekli çocuk yedi mi yok az mı y di yok vok mu yedi diye kafayı bozan bir aile.diger toruna kilo almiyo diye 40 Dr gezip raporla mama yazdırdılar kız kilo almis epey şimdi de oğlumla s.dik yarıştırma derdinde .Oğlum bişey yemesin AA Ayşe hepsini yer hiç secmez herşeyi yutar .İki dk sonra kız yemek yiyecek ben onu sevmem ki yalan söyleme diyo 😁 Kıza kusturana kadar zorla bagisris cigris yemek yediriyolar filan müdahale ettik diye eşimle tartıştılar düşün o kadar ...
Bende en son patladim artık

Arkadaşlar merak edenler varsa ev çıkmadı araba için gaza getirmistim oda bana girmek üzere 😆😁 teşekkür ediyorum herkese

Siirtten iyidir🥰

X