Tatilde sallanan beşik yoksa bebeği nasıl uyuturuz

Pisipatisii

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2023
455
392
28
Merhabalaar
Eylülde bi kaç gün bungalov tatili yapmayı düşünüyoruz. İlk defa evden ayrı kalacağız. bebeğim 4 aylık. Son 2-3 gündür kucağımı bıraktırdım ve park yatağında sallayarak uyutuyorum.
Park yatağı katlayarak yanımda götürme imkanım var ama park yatağın içindeki süngeri alacak kadar yer yok arabada. Yaylı yatak olduğu için katlanamıyor da. Aklımda sadece çarşafa koyup hafif hafif sallama fikri var klasik olarak. Ama garantim yok bilemiyorum hiç denemedim.
Böyle bebeğiyle yatılı bir yerlere gidip tecrübe edinen annelerim varsa yardımcı olabilirler mi. Gittiğiniz yerlerde bebeğinizi nasıl uyuttunuz neleri mutlaka almalıyım/ yapmalıyım

Ben pusetinde uyutuyodum gündüzleri köye gidince. Sallanmazdı benimki ama yerini yadırgamasın bildiği bir yere yatırabileyim diye. Gece de yanımdaydı zaten.

Ben pusetinde uyutuyodum gündüzleri köye gidince. Sallanmazdı benimki ama yerini yadırgamasın bildiği bir yere yatırabileyim diye. Gece de yanımdaydı zaten.
Evet puseti de götüreceğim bebek arabasıyla birlikte. Normalde düz zeminde bir türlü uyumadığı için evde de pusetinde arabayı ileri geri götürerek kolayca uyutuyorduk. Ama büyüdükçe aşağı doğru kaydığı boynu hafiften katlandığı için belki omurgasına zarar mı veriyorum acaba rahat mı düşüncesi oluştu. Dün geceden beri park yatağın sallama aparatlarını taktım orda uyutuyorum. Yoksa ya kucağımda uyuyor ya pusette ikimiz için de zor böylesi

Emziriyorsanız emerken uyur, yada yatağa koyup sizde yanına uzanırsınız o şekilde uyur yada küçük olduğu için kucağınızda hafif hafif sallayabilirsiniz. Ben hiç sallamadım uykusu gelince uyuyor, bazen yerde bazen koltukta, bazen yatakta.

Evet puseti de götüreceğim bebek arabasıyla birlikte. Normalde düz zeminde bir türlü uyumadığı için evde de pusetinde arabayı ileri geri götürerek kolayca uyutuyorduk. Ama büyüdükçe aşağı doğru kaydığı boynu hafiften katlandığı için belki omurgasına zarar mı veriyorum acaba rahat mı düşüncesi oluştu. Dün geceden beri park yatağın sallama aparatlarını taktım orda uyutuyorum. Yoksa ya kucağımda uyuyor ya pusette ikimiz için de zor böylesi
Ben bunu 7 8 aylıkken yapıyodum çok uzun süre uyumazdı maks 30 dk benimki. O yüzden bir şey olmuyodur inşallah diyerek yapıyodum açıkcası.

Belki böyle bi şey alabilirsiniz. Daha uyguna var mı bilmiyorum. Ama 1 yaşa kadar görümcem bunda sallayıp uyutuyodu. Daha da yatırırdı da bebesi tombikti çok.

Ben bunu 7 8 aylıkken yapıyodum çok uzun süre uyumazdı maks 30 dk benimki. O yüzden bir şey olmuyodur inşallah diyerek yapıyodum açıkcası.

Belki böyle bi şey alabilirsiniz. Daha uyguna var mı bilmiyorum. Ama 1 yaşa kadar görümcem bunda sallayıp uyutuyodu. Daha da yatırırdı da bebesi tombikti çok.
Olabilir aslında mantıklı gayet. Teşekkür ederim 🌸💖

Bazıları sallamaya karşı. Sende çarşafla falan sallamayı düşündüğüne göre, ayakta sallamakta bir seçenek eğer karşı değilsen.

Bazıları sallamaya karşı. Sende çarşafla falan sallamayı düşündüğüne göre, ayakta sallamakta bir seçenek eğer karşı değilsen.
Sallamaktan sayılır mı bilmem de kucağımda iyice uykusunu getirip mayıştırıp yatağına bırakıp 5-7 dk hafif olmak şartıyla sallıyorum. Zaten kucağımda yarı uykuda oluyor. Yatağa bıraktığımdaki hafif sallama hareketi de daha kolay dalmasına yardımcı oluyor. Yani ayağımda hiiiç sallamadım

Bazıları sallamaya karşı. Sende çarşafla falan sallamayı düşündüğüne göre, ayakta sallamakta bir
Merhaba, böyle bir şeyde çok kullanışlı oluyor. Sallanmayı seviyorsa evinizde de kullanırsınız. Sıfır almasanız da ikinci el sitelerinde çok daha uyguna sıfıra yakınları oluyor, bakabilirsiniz.🌸

Marmaris Katlanır Bebek Hamağı Gri Holmen Marmaris Katlanır Bebek Hamağı Gri - ebebek
Güzel bir seçenek teşekkür ederim araştıracağım 🌸

Valla su sallama meselesi doktorlara gore zararlı ergoterapistlere gore yararli ben kime inanacagimi sasirdim ne yalan soyleyim.

Iki bebegimde dogdugundan beri yazlik, ciftlik dolasiyor hicbir zaman yanimda park yatak vs tasimadim, koydum pusete (alti oval oldugu icin sallanabiliyor) hafif hafif sallayip uyuttum. Pusete sigmayacak yasa geldiginde de yanina uzanip uyuttum kendi hayatima devam ettim ki benim cocuklarim memeyle uyuyan cocuklar yani desteksiz uyumuyorlar.

Bu arada ustteki arkadaslarin onerileri guzel ama ben size var olan park yataginiza ek katlanabilir şilte oneririm, ekstra masrafa girmeyin derim 3-4gun icin, bir de o hamagi eve gelince nereye sokacaksiniz?

kucagi nasil unutturdunuz ya ben besiginde salliyim uyusun diyorum basiyor cigligi
Doğduğundan beri yatağında asla yatıramıyordum hep emzirme yastığının üzerinde kucağımda uyuyordu. Kucağımıza alıp evin içinde 10-15 dk gezdirip mayıştırıyoruz. Gözlerinden anlıyoruz zaten uykusunun geldiğini. Sonra yatağına koyuyorum park yatak bu arada. Ağlamaya başlayınca hafif hafif ee eee diyorum sallayarak bi kaç dakikada uykuya dalmış oluyor. Ağlasa da almıyorum kucağıma uzun sürmeyecek gibiyse ağlaması. Ama kucağı bırakmadık henüz tam olarak çünkü kucak onun ihtiyacı daha çok küçük olduğu için. Benim için yatağında uyuması bile büyük bir olay 🥲❤️

Doğduğundan beri yatağında asla yatıramıyordum hep emzirme yastığının üzerinde kucağımda uyuyordu. Kucağımıza alıp evin içinde 10-15 dk gezdirip mayıştırıyoruz. Gözlerinden anlıyoruz zaten uykusunun geldiğini. Sonra yatağına koyuyorum park yatak bu arada. Ağlamaya başlayınca hafif hafif ee eee diyorum sallayarak bi kaç dakikada uykuya dalmış oluyor. Ağlasa da almıyorum kucağıma uzun sürmeyecek gibiyse ağlaması. Ama kucağı bırakmadık henüz tam olarak çünkü kucak onun ihtiyacı daha çok küçük olduğu için. Benim için yatağında uyuması bile büyük bir olay 🥲❤️
benim kiz aglama kismindan direkt uykuya geciyor kucagimda 5 dkda uyuyor mayissin besige koyayim diyorum besikte basiyor cigligi. bazen kucagimda da agliyor besikte de bugun oyle oldu mesela asla uyumadi kucagimda agladi cok ben de madem agliyor besikte aglasin dedim en son koydum besigine agladi sustu uyudu sirayla 🥹 hala uyuyor

benim kiz aglama kismindan direkt uykuya geciyor kucagimda 5 dkda uyuyor mayissin besige koyayim diyorum besikte basiyor cigligi. bazen kucagimda da agliyor besikte de bugun oyle oldu mesela asla uyumadi kucagimda agladi cok ben de madem agliyor besikte aglasin dedim en son koydum besigine agladi sustu uyudu sirayla 🥹 hala uyuyor
Maşallah böyle böyle alışacaklar demek 🥲🥲💖💖

X