Tatil konusunda fikriniz?

ruholmez

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2012
480
2
merhaba arkadaşlar

mümkünse istanbula yakın güzel ,nezih,ucuz tatil yeri var mı,bildiğiniz.Ailemle.Deniz olma koşulda yok.köy ortamıda olabilir.hele kiralı eşyalı ucuz evlerin olduğu çok makbule geçer.temmuz,ağustos ayında gitmek için.Birde arabamız var,çadırda kalmakta bir fikir olabilir mi?

sizin dinlendiğiniz,aklınızda kalan güzel yerler neresi?

Biz geçen sene yakın diye ve kızımı otobüs tuttuğu için deniz ulaşımıyla gidilen ve gidince cidden çok hoşuma giden yer Avşa Adası oldu.

O kadar güzel bir yer ki, denizi tertemiz. Kumsalı desen harika. Çarşısı var kocaman. İnsanları bir kere çok cana yakın. Fiyatları da çok uygun. Kalacak yer olsun, yeme içme olsun çok uygun.

Ayrıca Marmara Adası'nı da çok övüyorlar. Orasının Avşa'dan daha güzel olduğunu söylüyorlar.

Biz geçen sene yakın diye ve kızımı otobüs tuttuğu için deniz ulaşımıyla gidilen ve gidince cidden çok hoşuma giden yer Avşa Adası oldu.

O kadar güzel bir yer ki, denizi tertemiz. Kumsalı desen harika. Çarşısı var kocaman. İnsanları bir kere çok cana yakın. Fiyatları da çok uygun. Kalacak yer olsun, yeme içme olsun çok uygun.

Ayrıca Marmara Adası'nı da çok övüyorlar. Orasının Avşa'dan daha güzel olduğunu söylüyorlar.

Bu iki yer çok dikkatimi çekti.Araştırıcam.teşekkürler.

Avşa'nın yeri başkadır bende,eşimle flört ederken bi arkadaş grubumuzla 3 günlüğünekaçmıştık,o kadar lüks otellere gittik ege-akdeniz'e daha sonra hiçbirinde Avşa'nın güzelliğini,sıcaklığını bulamadım.Bende öneririm Avşa süper bi yer...

Son düzenleme:
Edirne-Keşan-Yayla Sahili. Arabanız varsa 2.5-3 saatte gidersiniz. Eşyalı kiralık evler var ve denize yürüyerek 10 dk :KK34:

avsa adası benımde ılgımı cektı nerden nasıl gıdılır konaklama ucretı nekadar mesela ?sız gıttıgınızde kaca maloldu?

İhlas Armutlu Tatil köyü olabilir, İstanbul'a yakın.
Web adresinden inceleyebilirsiniz.

avsa adası benımde ılgımı cektı nerden nasıl gıdılır konaklama ucretı nekadar mesela ?sız gıttıgınızde kaca maloldu?

Geçen sene gittiğimizde pansiyon tuttuk. Bir odan var. Kaç kişi kalacaksan ona göre yatağın var. Mutfak eşyaların banyon wc tv balkon vs. Denize 2 dk. Market falan ayağının altında. 4+1 bebek kaldık. Kişi başı günlük 15 TL. vermiştik. Kafesi falan da vardı. O zaman otel fiyatlarını da gittiğimizde öylesine sormuştuk. Çift kişi yarım pansiyon 50 TL. demişlerdi.

Geçen sene gittiğimizde pansiyon tuttuk. Bir odan var. Kaç kişi kalacaksan ona göre yatağın var. Mutfak eşyaların banyon wc tv balkon vs. Denize 2 dk. Market falan ayağının altında. 4+1 bebek kaldık. Kişi başı günlük 15 TL. vermiştik. Kafesi falan da vardı. O zaman otel fiyatlarını da gittiğimizde öylesine sormuştuk. Çift kişi yarım pansiyon 50 TL. demişlerdi.

bence bu rakamlar iyiymiş.

arkadaşlar bolu göynük'ü düşünür oldum birde seçenek olarak bilen varsa mutlaka sormak isterim bir iki bişey.

Avşa oldukçaucuz konaklama açısında ama bence yol parası gereksiz bir şekilde pahalı.
Kafa dinlemekse amaç Avşa'da kafa dinlenebileceğini düşünmüyorum.
Tekirdağ,iğneada tarafı olabilir.
Küçükuyu veya Assos olabilir,çadırınızı kurar takılırsın hatta kurmanıza gerek yok .Çadır da konaklamak 30 lira kocaman çadırlar,küçükuyyu kamp cenneti adeta.İstanbul'a yakın sayılmazlar ama bence kafa dinlemek için uygun.
İstanbul'a yakın olmasından vazgeçtik derseniz birçok yer sayabilirim bizzat gittiğim.
Avşa bende gençlik hissi uyandırıyor,böyle üniversitelisin harala gürele çok iyi vakit geçirirsin.
Bende bekarken eşimle gitmiştim ,bir pansiyon balkonun da kendi hazırladığımız kahvaltıyı yapmıştık,şekerimiz yoktu yan odadan istemiştik
aklıma geldi şimdi,duygulandım :)

Son düzenleme:
Avşa oldukçaucuz konaklama açısında ama bence yol parası gereksiz bir şekilde pahalı.
Kafa dinlemekse amaç Avşa'da kafa dinlenebileceğini düşünmüyorum.
Tekirdağ,iğneada tarafı olabilir.
Küçükuyu veya Assos olabilir,çadırınızı kurar takılırsın hatta kurmanıza gerek yok .Çadır da konaklamak 30 lira kocaman çadırlar,küçükuyyu kamp cenneti adeta.İstanbul'a yakın sayılmazlar ama bence kafa dinlemek için uygun.
İstanbul'a yakın olmasından vazgeçtik derseniz birçok yer sayabilirim bizzat gittiğim.
Avşa bende gençlik hissi uyandırıyor,böyle üniversitelisin harala gürele çok iyi vakit geçirirsin.
Bende bekarken eşimle gitmiştim ,bir pansiyon balkonun da kendi hazırladığımız kahvaltıyı yapmıştık,şekerimiz yoktu yan odadan istemiştik
aklıma geldi şimdi,duygulandım :)

assos sıkıcıdır gibi geliyor bana çokda sıkıcı olmasın.şimdi derhal avşa için arama yapayım.kamp seçeneğinide düşüneyim.

Konu ilgili başlığa taşındı.

Konuları içerikleri ile ilgili başlıklara açmaya özen gösterelim lütfen.

X