Tatil için Bodrum mu Fethiye mi ?

moon_shine

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2010
19
3
merhaba bayanlar, aslında çok önceden yaz tatilini planlamaya çalışmıştım.. ne zamandır düşündüğüm fethiye de ki bi kampa katılacak arkadaşımla birlikte yalnızca deniz-kum-güneş üçlüsü haricinde bi çok aktiviteye katılıp farklı bi tatil geçirecektik ancak planlar düşündüğümüz gibi olmadı ve tatilimiz 1 haftadan 4 gece 5 güne döndü.. Çanakkaleden fethiyeye giderek en azından ölü deniz, tekne turu, yamaç paraütü, rafting gibi etkinlikleri yapıp hem de eğlenerek geri dönebiliriz diye düşündük. gece hayatının da hisarönünde hareketli olduğunu okumuştum daha önce ama bi bodrum gibi değil.. öncelik deniz doğal güzellikler keyif alabilmek bizim için biraz daha alışılmışın dışında olması.. ama oraya kadar gitmişken bodruma da yalnızca gece hayatı için 1 günlük te olsa (bi katamaran- halikarnas vs. gibi eğlencenin doruklarına çıkabileceğimiz bir yere) gidip eğlenip dönsek mi diye düşünürken ister istemez bayağı yorucu olabileceğini düşündük.. sonra tatili yalnızca bodrum odaklı mı yapsak diye düşünmeye başladık.. burdaki artımız gece hayatı olacak ama her gün de onca parayı öyle yerlere girebilmek için harcayamayacağımızdan geri kalan geceleri nasıl geçiririz bilemiyorum henüz :) ve gün içinde kalesi ve tekne turu gibi aktivite dışında en fazla gezebiliriz diye düşüdnüm ayrıca fethiyeye göre daha pahalı olduğunun da farkındayız :) bayramın son gününden pazar gününe kadar yapıcaz bu tatili inş. ve eminim iki yerde de iğne atsan yere düşmeyecek bi kalabalık olacaktır. fethiyeyi dahaçok araştırmıştım bodrumu son bi kaç gündür üzerinde durmaya başladım sizden de oraya giden memnun kalan yada kalmayanlarınızdan fikir almak istiyorum.. acaba hiç fikir değiştirmeden ilk plandaki gibi biz yine dilediğimiz aktiviteleri yapıp keyif alablceğimz ve görmeyi temenni ettiğimiz fethiye mi (-ki biraz daha sakin bi tatil olacak gibi ) yoksa bodrum mu ? fikrilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.. şidmdiden teşekkürler

bodrumun geceleri, fethiyenin denizi güzel

Kültür turu düşünmez misiniz?
Ben her sene kültür turuna katılıyorum ve çok eğleniyorum.
Gündüz tekne ve serbest zamanlar. Akşamları eğlence yerlerine götürülüyor.
Nerde kalcaz nasıl gidicez nasıl dönücez derdi olmuyor.
Yeni arkadaşlar ediniyorsun. Bu sene de geçen sene ki gibi Ege - Akdeniz Turuna gidiyorum.
Bayram turları var. Boş yer bulabilirseniz bence katılın.
Hem maddi açıdan da çok zorlamaz sizi.

Valla hayatım ikisine de defalarca gittim. Bodrum'un gece hayatı sadece isim yapmış. Bi katamaran kadar olamasa da Hisarönünde de irili ufaklı bir sürü mekan bulacağınızdan şüpheniz olmasın. Buna ek olarak bodrumda gündüz bulamayacağınız bir sürü atraksiyonu da Fethiye'de bulabilirsiniz.

bence Fethiye iyidir :)

BahsettiginiZ kultur turlarina rastlamadim sanirim hangi turlardan katiliyorsunuz

Aktivitelere katilmayi cok istiyoruz,yalnizca deniz gunes kum uclusuyle zamanimizi gecirmeyi dusunmuyoruz en azindan kelebekler vadisi saklikent gibi yerleri de gormeyi.. bodrumun cazip tarafi eglencesi yoksa oraya gittigimizde denize girmekten baska aktivitemiz olmayacagini farkettik ama albenisi yine de yok degil :) her ikisine de giden birinden bu yorumu almak memnun etti beni tesekkur ederim

Bodrumu gören bir fethiyeli olarak kesinlikle fethiye. Bodrumda gidecegin az yer var. Fethiyede cok. Aktivite de cok. Hem daha yesil hem bodrum gibi gurultulu ve asiri kalabalik degil. Trafik hic yok. Tavsiye ederim.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Yeşil konusuna katılıyorum. Bodrumda çoğu yerde kel tepelere bakıp denize girmektense mesela bir ölüdeniz yapıp yemyeşil doğanın ortasında denize girmek ayrı bir güzel.

BahsettiginiZ kultur turlarina rastlamadim sanirim hangi turlardan katiliyorsunuz

Burdan tur şirketi adı vermem yasak olduğunu sanıyorum.
O yüzden arama motorlarına kültür turu yazarsanız bir sürü tur şirketine ait turları göreceksiniz.
Likya Turu, Karya Turu, Ege Akdeniz Turu, Kuzey Ege Turunu tavsiye edebilirim.
Ama içlerinde en güzeli Ege Akdeniz Turu.

hepinize fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ediyorum. :) Tercihimiz ilk düşündüğümüz gibi Fethiye oldu ve gerçekten çok eğlenceli dolu dolu bir tatil geçirdik hatta tadı damağımızda kaldı biz çok sevdik. etkinlik konusunda neredeyse yok yok! eğlence konusunda özellikle hisarönünde ve fethiye balık halinde eğlenceli geceler geçirdik. tekne turlarına jeep safari turlarına katıldık, rafting yaptık.. ölüdenizi keşfettik.. sıradaki durağımız marmaris, bodrum..ama fethiyeye yine uğramayı düşünüyoruz. düşünen herkese de tavsiye edebilirim. :) mutlu günler hanımlar

Saklıkenti beğendiniz mi peki:))

hangi tur şirketi tavsiye edersiniz jolly mi ets mi?

Bol aktiviteli bir tatili kafaya koymuş gibi görünüyorsunuz.Bütçenin de önemli olduğu anlaşılıyor.Sizin için Fethiye daha uygun bir seçenek gibi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…