Tatil hakkinda nerelere gidilir

Maestro78

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2017
109
50
Merhaba arkadaşlar ağustos gibi izne çıkmayı planlıyoruz eşim ve çocuğumla arabamizla antalyayi merak ediyoruz bati Karadeniz'den yola çıkacağız yol üzerinden geçerken Konya ya ugrayalim orda kelebek vadisi varmış galiba oğluma değişiklik olur ve görürüz doye düşündük ama sonra o oniktadan sonra Antalya'daki veya başka yakın çevrede sizin gidip beğendiğiniz yerler önerileriniz var mi. Birde kaldığınız mekan otel butik tarzida olabilir .

Merhaba arkadaşlar ağustos gibi izne çıkmayı planlıyoruz eşim ve çocuğumla arabamizla antalyayi merak ediyoruz bati Karadeniz'den yola çıkacağız yol üzerinden geçerken Konya ya ugrayalim orda kelebek vadisi varmış galiba oğluma değişiklik olur ve görürüz doye düşündük ama sonra o oniktadan sonra Antalya'daki veya başka yakın çevrede sizin gidip beğendiğiniz yerler önerileriniz var mi. Birde kaldığınız mekan otel butik tarzida olabilir .
Tınaz tepe mağaralarına uğrayın yol üstüne denk geliyorsa

Bence en güzel tatil mekanı muğla'dır, gidip görmenizi tavsiye ederim

Antalya; Kekova üçağız mutlaka tekne turu, Adrasan yada olimpos git ama olimpos git bence denize yakın bungolovlarda kal, yukarlarda kalırsan yürü Allah yürü ama manzaraları güzel…
Adrasan olimposa, olimpostan adrasa yürü ve olimpos tarifi kalıntıları gez, Kaş inceboğaz muhteşem.

Eğer Muğla ya çikacaksan Antalya’dan sonra Antalyayı don lastigi olarak sallar Muğla… Çok güzel…

Antalya ya giderseniz , köprülü kanyona gidip rafting yapın mutlaka çok güzel bir yer, tahtalı teleferigine çıkarsanız kendinizi bulutların üzerinde bulacaksınız. Ve tabiki Antalya'nın şelalelerini görmeden olmaz, kurşunlu şelalesi muhteşem 🙋🙋

Bungalov hayalim zaten inşallah olur nerden yer bakabilirim peki
Gitmeden önce müze kart çıkarın mutlaka.
5 gün içinde geliyor.
Hangi tarihlerde gideceksin.

Zibilyon tane bungolov var. Günlüğü 1300 tl idi bir yere sordum ama agustos sonu fiyatını sordum. Adrasan yada Olimposda 2 gün takılacaksak en son güne bırakap bungolovda kalıyoruz.

İnstagramdan arat cikiyor karsina arayıp konuşursunuz.

Ben de sormak istiyorum Mersin’de kamp tatili en güzel nerde yapılır 🥰🥰 konuyu sabote etmiş olcam ama belki cevap veren çıkar

Konya'da Kelebek Vadisine gelince etliekmek yiyebilirsiniz.

Konya Antalya arasında yeni açılan yoldan giderseniz Tınaztepe tarafından geçemezsiniz ama eski yoldan geçerseniz Tınaztepe Mağarası güzeldir.

Ama küçük çocukla zor, karanlık, nemli ve yol yorgunu yürümek zorlayabilir.

Antalya'ya gidecekseniz Manavgat tarafı mı Alanya tarafı mı diye düşünüp :)

Manavgat'a geçerseniz Köprülü Kanyon'da Perge diye bir yerde Bungalovlarda kalmıştık. Butik bir mekandı. Çok memnun kalmıştık. Raftinge gidebilirsiniz orada.

Çocuksuz olsanız Olimpos derdim keyifli orası da. Ama balıklar yemişti ayaklarımı :)

Onun dışında Adrasan'ı çok seviyorum ben. Kumu ince kum değil denizi de çocuklar için gayet uygun. Bem kalmadım ama bir arkadaşım Adrasan Masal Evleri diye bir yer tavsiye etmişti.

Araba sürmek sıkıntı değil gelmişken gezelim derseniz de Finike, Demre, Kaş güzergahı da çok güzel.

Ben gittiğimde pandemi süreciydi o yüzden yat turları yoktu ancak Kekova turları çok güzel görünüyor. Kaş'a giderseniz pazar gezmeyi severseniz pazarı da çok güzeldi 😅

Oradan da vaktinize göre Fethiye, Marmaris, Bodrum...

Alanya tarafına dönelim derseniz de Mersin Bozyazı, Silifke, Kız Kalesi, Erdemli diye gezebilirsiniz. Silifke, Kız Kalesi tarafının sahili de hiç derin değil. Tisan, Taşucu tarafında çok fazla apart daire oluyor. O şekilde kiralama yapabilirsiniz. Ben çok keyif alıyorum denizde cesaretli bir insan olmadığım için :)

Merhaba arkadaşlar ağustos gibi izne çıkmayı planlıyoruz eşim ve çocuğumla arabamizla antalyayi merak ediyoruz bati Karadeniz'den yola çıkacağız yol , üzerinden geçerken Konya ya ugrayalim orda kelebek vadisi varmış galiba oğluma değişiklik olur ve görürüz doye düşündük ama sonra o oniktadan sonra Antalya'daki veya başka yakın çevrede sizin gidip beğendiğiniz yerler önerileriniz var mi. Birde kaldığınız mekan otel butik tarzida olabilir .
Sadece deniz tatili mi düşünüyorsunuz.
Antalya merkezde düden ve kurşunlu selalerini, akvaryumu tavsiye ederim. Sarısu lplajınin orada tünektepe teleferikle de yukarı çıkın muhakkak, manzara çok güzel. Göynük kanyonunu tavsiye ederim.

Artık hafta içi bile araç kuyruğu olduğu söyleniyor ama phaselis bence mutlaka görülmeli. Tek hakkım olsa phaselis derim.

Onun haricinde Side güzeldir, Köprülü Kanyonda rafting yapın.
Kaş da Kekova tekne turu, patara plajı
Adrasan, Çıralı, Olimpos.
Akseki de Cevizli evleri meşhur.
Aklıma gelenler bunlar ama Antalya tarihin, denizin ve doğanın buluştuğu bir yer ama öyle ha deyince heryeri gezemezsiniz. Alanya bir ucu Kaş bir ucu mesela. Alani daraltip planlama yapın.
Daha antik kentleri saymadım bile

X