Tarlusalla adet olanlar bakabilir mi

minikbaykus

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2024
457
101
32
Kızlar ilk defa çok uzun süreli adet gecikmesi oldu. Doktora gittim yumurta catlamamis kist olmuş tarlusal verdi kullandım. Adet oldum ama normal adetim gibi değil kanama geliyor ama ağrım çok hafif normalde çok ağrırdi. Ağrısız ve az gelmesi normal mi

Bende tarlusali ilk kullandigim da cok az gelmisti kanama hatta hic olmus gibi degildim sonra 2 ay sonra tekrar ictimbyogun geldi

Tmm Canim çok teşekkür ederim. Kist mi olusmustu sende de o yüzden mi gecikmisti adetin
Yok canım ben dogumdan sonra 151ay adet olmadim o yuzden kendi istegim ile yazdirdim doktora. 1. Kutu da az geldi kanama bir sonraki ay yine adet olmadim sonra tekrar ilac ile adet oldum bu ay

Merhaba ben de 45 gün evvel doktora gititigmde çatlayamayan yumurta kist olmuş dedi bu ay çok güzel 2 yumurtlama gördüm ama hamilelik yok benim fsh da yüksek acaba ondan mi adet olmuyorum diye düşündüm ama kistten kaynaklı da olabilir 45 gün oldu geçen adetimde arası. Dün tarlusal aldım ama kullanıp kullanmama arasında kararsız kaldım bende

45 gündür mu adet olmuyorsun. Normalde düzenlimidir. Benim her ay adetim olurdu bu ay olmamıştı baya geçmişti 22 gün filan. Doktora gittim yumurta catlamamis kist yapmış. Tarlusal verdi onunla adet oldum.

45 gündür mu adet olmuyorsun. Normalde düzenlimidir. Benim her ay adetim olurdu bu ay olmamıştı baya geçmişti 22 gün filan. Doktora gittim yumurta catlamamis kist yapmış. Tarlusal verdi onunla adet oldum.
Benim 1 sene öncesine kadar hep 28-30 gün aralığında olurdu. 1-2 gün oynamalae dışında hep düzeniydi. 1 sene 2 aydır bebek düşünüyoruz olmadı ve o günden beri adetim duzensizlesti. Bebek olmayınca yazın bi yine adet olmayınca 68 gün olmamıştım doktora gittim doktor fsh çok yüksek normal olmaz tüp bebeğe git dedi eşim istemediği için gitmedik. Fsh yı düşürmek için çabalıyorum şu an. Ama o doktora gittiğimden beri hep adet olmuştum düzensiz de olsa 30-35-36 gibi oluyordu. Şimdi yine 60-70 günleri görcem diye korkuyorum. O gittiğimde de kist görmüştü doktor hemorajik kist adetle gider dedi. Geçen ay gittiğimde de kist gördüler bu sefer çatlayamayan yumurta kisti adetle gider dedi ama yine adet göremedim henüz. Kist gecikme yapıyormuş doktor yapar demisti

Fsh neden düşüyormuş çaresi yokmuymus. İnşallah en kısa zamanda Allah nasip eder bebek

Neden yükseliyormus yazacaktım kusura bakma yanlış yazdım canim

Merhaba erken menopoz mu oluyor acaba bu durumunuz. Bende son iki aydır 45 günü geçiyor sürekli
Merhaba benim durum erken menapozdan ötürü
Fsh değerim yüksek 50 o yüzden adetim böyle oluyor. Ama kistte vardı sn son çatlayamayan yumurta kıstı belkide ondan kaynaklı da bu sefer gecikmiş olabilir tam bilemiyorum ama en son 15 aralıkta adet oldum bugün tam 62 gün filan oldu hala gelen giden yok

Siz kaç yaşındasınız ? Ben 32

Ben 40 yaşındaym, çikolata kistlerimden dolayı erken menopoz olabilir demişlerdi. Sizin neye bağlı, yaşınız çok genç çünkü

Ben 40 yaşındaym, çikolata kistlerimden dolayı erken menopoz olabilir demişlerdi. Sizin neye bağlı, yaşınız çok genç çünkü
Hiç bir sebep yok Sadece fsh yüksek olduğu için hormonal değer

Ailem de de yok ben sigara dahi içmem bir evlâdım var normal yolla olan ikinciyi düşündük olmadı 1 sene 2 ay oldu doktora gidip hormon testi yaptırınca sonuca göre erken menapoz durumu görünüyor ama tanı koymadılar henüz çünkü menapoz olmak için estradiol değerinin 5 'in altına inmesi ve 1 sene tamamen adet görmemek demekmiş. Tabi benim ki de sinyali diyebilirim

Ne zamandan beri böyle peki, yani 1 senedir en fazla 2 ayda regl oldunuz mu eninde sonunda

Ne zamandan beri böyle peki, yani 1 senedir en fazla 2 ayda regl oldunuz mu eninde sonunda
Geçen sene ikinci çocuğu düşünmeye başladık eşim korunmayı bıraktı ilk iki ay yine 28 günde adet oldum daha onxeki yillar hep duzenli adet olurdum ondan sonraki günlerde değişiklik oldu şubat depreminde üzüntü ve stresten diye düşündüm 68 günde oldum arkasından bi de ramazan ayında bi gecikme yaşadım bir de temmuz ayında 68 günde adet oldum (yani 1 senede 3 kere 68 günde oldum) onun dışında
Hep 26-28-30-33-35-40 gibi oldum geçen sene.

En son eylül ayından beri adet görüyordum her ay aralıkta da gördüm bi daha yok işte yine 62 gün filan oldu

Doktora gittiğim de yazın geciken adette kist vardı adetle gider dediler hemorajik kist gecikme yapar dediler gerçekten de gecikmişti.

Şimdi aralik ayında en son adetim de doktora gittiğimde doktorda çatlayamayan yumurta kist olmuş dedi adetle gider dedi yine adet olamadim 62 gün oldu. Kist oluşunca benim vücut sapıtıyor ama onun dışında zaten fsh değerim yüksek olduğu için erken menapoz durumu da soz konusu. Fakat ben fsh değerimin düştüğünü düşünüyorum bu gecikmese kistten kaynaklı diye düşünüyorum umarım da öyledir

Ben bir ara aşılama yaptırmıştım ozaman ilaçlardan fsh 30 oldu sonra kendisi düştü, ama ozaman gecikme olmadı hiç. Bence bizim şuan yaşadığımız başka bir sebepten ötürü. Ateş falan basardı diye düşünüyorum illa ufak ufak belirtilerini yaşardım gibime geliyor. Buraya yazalım bakalım kim önce regl olacak

Regl oldunuz mu, benim gelecek gibi ağrım oluyor ama yokkkk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…