Tarlusal ve kasık sancısı

Merhaba, öncelikle hayırlı olsun umarım bebeğiniz sağlıkla gelir. Ben de bu ay sizinle aynı durumu yaşıyorum. Bugün gecikmemin 8. günü ve 3 gün önce yaptırdığım kan testi ile sabah yaptığım kaset testin negatif çıkması sonrası rastgele bir doktora gittim. Doktor çatlamamış yumurtamın olduğunu, kistin takip edilmesi gerektiğini ve tarlusal kullanmamı önerdi. Ama şimdi sizin yazınızı görünce kullanmak konusunda şüpheye düştüm. Sağ tarafıma yatamayacağım, otururken batacak kadar sancım oluyor, sanki içeride bir top varmış gibi. Ultrason görüntüsünü ekliyorum, belki bilgisi olan biri vardır.

Bu arada doktorum gebelik düşünmeye devam edebilirsin dedi ama kist varken gebe kalmak sorun yaratmaz mı açıkçası ondan da emin olamadım. Ne yapmamı önerirsiniz?

Eklentiler

• WhatsApp Image 2023-05-26 at 10.41.30.jpeg
    97,3 KB · Görüntüleme: 44

merhabalar,emin olmadan kullanmayın derim.benim doktorum kist var demişti ben kist kelimesini duyunca rahat rahat kullandım tarlusalı ama o kist dediği muhtemelen çatlamayan yumurtaymış ve döllendi.çünkü sonrasında başka doktora gittim kistin falan yok gayet güzel dedi.şu an durumum nedir doktor bile çözemedi.testim pozitif çıktı yukarı doğru gidiyor ama 5 gün adet oldum.pazartesi kesin karar verilip değer düşükse iğne yada kürtaj olacağım.biraz daha bekleyin lütfen

Umarım sorunsuz bir şekilde kucağınıza alırsınız size özel dua edeceğim :)) Benim gittiğim doktor çatlamayan yumurta için 2 ay sonra gel kisti kontrol edelim dedi direkt. İlk denemem ancak bu kadar gecikince ve tüm belirtiler olunca ümitlenmiştim Pazartesi tekrar bir doktora gitmeyi düşünüyorum, belki daha detaylı bir açıklama yaparak bakabilir. Bu süreçte ilişki sonrası döllenmeniz mi oldu tahmininizce yoksa eski döllenme mi? Yani sizce bebek denemeye devam etmek mantıklı mı bu süreçte? Doktorların tümü başka şeyler söylüyor maalesef, insan tereddüt ediyor. Forumda da birçok kişinin aynı durumda hamile olduğunu görünce ilacı kullanmak konusunda tereddüt ettim ama bu seferde ovulasyon takibimi kaçırmış oldum. Belki de böylesi daha hayırlıdır, takip edince çok fazla stres yapıyoruz, bu da bir sebep olabilir.

çok teşekkür ederim ALLAH razı olsun.bence bir doktora daha gözükün.bana da kist var dedi sonra diğer doktor yok dedi.doktorun kist var dediği günden 1 gün önce ve 2 gün sonrası ilişki olmuştu başka da birlikteliğimiz olmamıştı.iki ilişkiden biri döllenmiş.hapı kullanmaya başladığım gün hamile kalmışım muhtemelen.doktor bile çok şaşırdı.yani bu döllenme adet gecikmesin 35.gününden sonra oldu.ovulasyon testiyle hamile kalan bir sürü arkadaşımız var ama sizin dediğiniz gibi biraz strese sebep oluyor.umarım en kısa sürede hamile kalırsınız hayırlısıyla

Çok teşekkür ederim inşallah :) Umarım geç bile olsa döllenme yaşanır, hali hazırda göndermiş olduğum ultrason görüntüsündeki gibi bir yumurtam duruyor. Doktor onun kist olduğunu kontrol etmemiz gerektiğini söyledi.. Umarım değildir, çok teşekkür ederim tekrar :)

inşallah,rica ederim ne demek :)

Sizin adınıza çok seviniyorum tanımasamda aklıma geldikce dua ediyorum. Allahım herkesin gönlünü görsün içinde de bizim.
Merhabalar kızlar bugün ben de evde test yaptım pozitif çıktı kan testi için haftaiçi sağlık ocağına gidicem

Tekrar merhaba, benimle aynı durumda olanlar için güncelliyorum: Kendi doktoruma gittiğimde önceki doktorun dediği gibi kist oluştuğunu ancak adet söktürücü olarak "tarlusal" ın uygun olmadığını olası bir gebelik halinde zararlı olabileceğini bu sebeple "duphaston" kullanmamı önerdi.

Merhaba canım ben de aynen o durumdayım şuan.Tarlusal bitimi sonrası kaçıncı gün regl oldun?

Yazılarını sonradan okudum galiba gebesin canım

Merhaba canım ben de aynen o durumdayım şuan.Tarlusal bitimi sonrası kaçıncı gün regl oldun?

merhabalar,benim ki çok saçma bir şey oldu.adet olmamız gereken gün hamile kalmışız ve düşük yaptım maalesef.ne idrar testinde nede kanda çıkmadı ben ilacın 9.dozunda vücudumdan şüphelendiğim için kan verdim 10 değerle öğrenmiştik.şöyle söyleyeyim korunmasız ilişkiniz var ise ve gebelik düşünüyorsanız emin olmadan kullanmayın lütfen.biz 15 aydır hamilelik için uğraşıyorduk o da böyle oldu.9.dozu kullandıktan 2 gün sonra kanamam başladı.dikkat et canım.

@moralarayan çok geçmiş olsun, Allah hayırlı zamanda nasip eder inşAllah.

Tiniminimavihanim tarlusal kullanmadan önce bende buradaki arkadaşlara sormuştum sizinle aynı durumu yaşadığım için tavsiye etmemişlerdi ve doktorumda tarlusal yerine "duphaston" önermişti. Adet olmak konusunda probleminiz ve gebelik şüpheniz varsa tarlusal yerine duphaston kullanmanızı öneririm bebeğiniz varsa düşmesinden ziyade tutunmasını sağlar. Sağlıklı günler dilerim.

çok teşekkür ederi.,inşallah hayırlı zamanda sağlıcakla gelir.ben kan testine ve evde yaptığım testlere güvenmiştim ama nasibimizde yokmuş sanırım hiçbir şekilde çıkmadı.adetlerim düzenlidir keşke diyorum bekleseymişim.duphaston tutanma içinmiş aynen onu kullansam belki olmazdı böyle.ALLAH isteyen herkese sağlıcakla versin.

Merhaba siz de Tarlusal kullanıp adet olamayanlardansınız sanırım ne durumdasınız acaba merak ettim aynı durumdayım da
Ahh canımm çok şükür oldumm ilaç bitti 3 gün sonra regl oldum. Berbat bir his seni çok iyi anlıyorum
1)adet söktürücü masaj
2)Ada çayı
3) Hayıt macunu arı sütü propolis ve çörekotu yağı kullandım etkisi olduğunu düşünüyorum

Sevindim sizin adınıza
Ben geçen ada çayı civan perçemi
Felan tükettim. Oda meğerse östrojen i arttıran şeyler olduğu için basit kiste çevirmiş ve e2 değerini gene yükselttiği için
Tedavim ertelendi maalesef. Zaten 2. Kere ertelendi sanırım 3. Kere ertelenecek.
Yarın doktorum bi
Bakalım Tarlusal kist yapmıştır belki felan dedi bakalım ne olacak halim

Tarlusal bittikten 7 gün sonra regl kesin olursun demişti doktorum
Klomende bende kiste çevirdi.İnşallah en kısa sürede sende olursun canım tedavin yarıda kalmasın

Merhaba tarlusal biteli 10 gün oldu ama hala afet olmadım acaba siz oldunuz mu adet ?
Evet ever oldum. Ama benim şöyle bi durum. Olmuş. Bana adet olmazsam 35. Günü başla test yaptırıp demişlerdi bende içmiştim meğerse yumurtlama dönemine denk gelmiş yumurtanın çatlamasını da engelliyor biliyorsunuz o yüzden süreci iyice uzatmış. Yani ben tam 55. Gün oldum adet baya uzamıştı sürecim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…