tarcinli süt

zuzum24

askim+cocuklarim=ben
Kayıtlı Üye
5 Mart 2010
2.742
1
38
selam tarcinli süt icen varmi aranizda zayiflatiyormus diye duydum dogrumu?

bence şeker isteğini kesiyor :) i. saraçoğlu'nun kitabında da vardı sanırım, yemekten önce bi çay kaşığı tarçın yenirse yemek sonrası tatlı isteği kalmaz diye

Tarçınlı süt içmedim ama tarçınlı yoğurt yedim tatlı isteğini yok ediyor. Ben çikolata manyağı biriyim. 11 gündür rejimdeyim yoğurt içine tarçın zencefil zerdeçal koyuyorum değil tatlı çikolata bile istemiyor canım.

ben de tarçınlı sütün tok tuttuğunu okudum içiyorum artık hem şeker de katmıyorum hem de gerçekten tok tutuyor.yerimseniben

zuzum ben her akşam içiyorum tarçınlı süt hem tok tutyor
hem kabızlıgı engelliyor hemde tatlı ihtiyacım olmuyor ertesi gün
tavsiye edeirm

tok tutar mı bılmyıorum ama bence tatlı ıstegını kesıyordur gercekten...

tarçınlı sütü hiç duymadım ama seda sayan bitki çaylarını içerken mutlaka kabuk tarçın koyuyomuş bardağına.demekki tatlı isteğini gideriyor

bende akşamları sütüme tarçın ekliyorum kan şekerini düzenliyormuş.faydasını gördüm.diyetimi kolaylaştırdı diyebilirim.tavsiye ederim..

ben de aşırı tatlı isteği var tam bir nutella manyağıyım.bu yüzden kilo alıyorum.tarçını nasıl kullanıyorsunuz mesela 1 bardak suya ne kadar tarçın.çubuk tarçın mı toz tarçın mı zemuszemusgünde kaç kere hangi saatlerde...cevap verirseniz çok sevinirim

diyetisyenim bana da verdı aksam saat 10 da bı bardak sute kafama gore koyup ıcıyorum gercekten tatlı krızım fılan tutmuyor..hem de mışıl mışıl uyuyorum

tarçın kan şekerini dengeler yeme krizleri,tatlı krizlerine çok iyi gelir ..
çok faydalı, çubuk tarçını siyah çaya koyun için .. özellikle adet günlerinde..

ben de aşırı tatlı isteği var tam bir nutella manyağıyım.bu yüzden kilo alıyorum.tarçını nasıl kullanıyorsunuz mesela 1 bardak suya ne kadar tarçın.çubuk tarçın mı toz tarçın mı zemuszemusgünde kaç kere hangi saatlerde...cevap verirseniz çok sevinirim

ister siyah çayına ,yani normal içtiğimiz çaya ..bardağınının içine bir dal rulo tarçın koy. ister rulo tarçını kaynat iç...
tatlı krizin geldiğinde yada kendin belirlediğin bir vakitte bi kaç defa iç..
toz tarçını ise sütüne falan at iç..

Merhabalar bende her akşam sütemi koyuyorum gerçekten tatlı delisiyim ama inanın kesiyor.Birde benim dietisyenim 1 bardak sıcak suya karanfil kabuk tarçın verdi günde 3 4 fincan iç dedi ozamankaar yapmıştı.Faydası var

Arkadaşlar ben dün iki fican tarçın çayı içtim gerçekten iştahı frenliyor

bende denemek ıstıyorum umarım hoşuma gıder ve en azından adet gunlerındekı tAtl istegımı durdursun yeter bana :)))

5 ay boyunca yaptığım diyette her gün tarçınlı light süt içiyordum ama kilo vermemde direk onu etkisi olduğunu sanmıyorum. sadece kan şekerini düzenleyip tatlı isteğini bastırdığı için belki çok tatlı çikolata yiyenlere etkisi olur. ama direk bir etkisi olduğunu düşünmüyorum.

Arkadaşlar bende de tuz krizi oluyor, hayatım boyunca tatlıya karşı pek düşkün değilim çikolata bile canım çekmez yani, ama tuza karşı büyük bir ilgim var neden bilmiyorum cips yeme krizlerine giriyorum, yiyeceklere de tuzu çok koyuyorum. Resmen canım tuzlu bişeyler çekiyor hep:KK50: Napsam acaba onu da bastıracak bişey var mı ki?

X