tansiyon

canxoxzxuxm77

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2008
76
0
merhaba aranıza yeni katıldım 18 haftalık hamileyim..en baştan beri özellikle adet günlerime gelen günlerde kanamam oluyor..biraz zorlu geçiyor hamileleliğim...her kontrole gittiğimde heyecandan tansiyonum 14 9 a çıkıyor..kontrolden sonra tekrar ölçülüyor 11 7 evdede ölçüyorum hep 10 6 çıkıyor aranızda benim gibi heyecandan tansiyonu çıkan oluyor mu?

merhaba aranıza yeni katıldım 18 haftalık hamileyim..en baştan beri özellikle adet günlerime gelen günlerde kanamam oluyor..biraz zorlu geçiyor hamileleliğim...her kontrole gittiğimde heyecandan tansiyonum 14 9 a çıkıyor..kontrolden sonra tekrar ölçülüyor 11 7 evdede ölçüyorum hep 10 6 çıkıyor aranızda benim gibi heyecandan tansiyonu çıkan oluyor mu?

canım hayırlı olsun, Allah Analı babalı büyütsün.

bende geçen ay doktor kontrolüne gittiğimde tansiyorum 13-7 çıkmıştı. doktor yüksek dedi ve 1 ay tansiyon takibi yapmamı söyledi. hergün ölçtürdüm en fazla 12 çıktı. genelde 11-7 veya 10 7 çıkıyordu tansiyonum. benimkide heyecandan olmuştu bence. daha doktorun odasına girmeden beklerken bile kalbim hızla atmaya başlamıştı. psikolojik yani. Ama sen kontrolü elinden bırakma canım. düzenli olarak ölçtür tansiyoununu. dikkat et kendine ve bebişe kaydirigubbakcemile2

canım korkma ya ben heyecanlanınca en düşük 140/90 oluyor.ne yapayım kalbime dur diyemiyorum.normalde 120/80 130/90 gibi tansiyonlarım.yemeklerimde tuzu kestim.
ama seninki evde 100/60 çok iyi, heyecandan çıktığı belli.ALLAH hayırlısıyla bebeklerimize kavuşmayı nasip etsin.

X