Kontakt Lens Tanita tikaram kullananlar veya kullanmayı düşünenler ?

GunhesH

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2006
3.433
10
yapısı çok doğal görünen ve kimsenin "gözlerinizde lens mi var ?" diye sormayacağı bir marka arayışı içindeyim...birçok insanın memnuniyetle kullandığı soloticaları bile o kadar sevemedim..
yorumlara göre en doğal duran bu tanita tikaram markasıymış ve 4 rengi varmış..
koyu renk saçlı açık buğday tenli ve orta kahve gözlüyüm (sıcak çikolata kahvesi de diyebilirim göz rengime)
tanitanın hangi rengini almalıyım ?

Son düzenleme:
tanita tikaramların çapı 14.00 mı 14. 50 mi ?
kimi sitede 14 diyor kiminde 14.50 :44:

Grisini alma da ne rengini alırsan al :)) Albümümde grisi var bakabilirsin. Pupil boşluğu kocaman. Renk, piyasada bulabileceğin beyaza yakın grilerin en açığı. Dolayısıyla takınca zombi gibi oluyor insan. Aldığımdan beri bir kenarda duruyor. Çapı baya küçük. 14.00'e 8.6 Son derece de rahatsız bir lenstir ayrıca. Yapısı piyasadaki bütün lenslerden daha kalın. O kadar kalın ki parmağa yapışmıyor takarken sürekli yere düşme eğiliminde :)) Mavisi daha doğal gördüğüm kadarıyla. Sarısı da mel'e çok benziyor ton olarak biraz koyu. Bir de yeşili var sanırım ama o sarısından da koyuydu. Benim bildiklerim bunlar :))

Grisini alma da ne rengini alırsan al :)) Albümümde grisi var bakabilirsin. Pupil boşluğu kocaman. Renk, piyasada bulabileceğin beyaza yakın grilerin en açığı. Dolayısıyla takınca zombi gibi oluyor insan. Aldığımdan beri bir kenarda duruyor. Çapı baya küçük. 14.00'e 8.6 Son derece de rahatsız bir lenstir ayrıca. Yapısı piyasadaki bütün lenslerden daha kalın. O kadar kalın ki parmağa yapışmıyor takarken sürekli yere düşme eğiliminde :)) Mavisi daha doğal gördüğüm kadarıyla. Sarısı da mel'e çok benziyor ton olarak biraz koyu. Bir de yeşili var sanırım ama o sarısından da koyuydu. Benim bildiklerim bunlar :))

teşekkür ederim canım..söylediklerin baya aydınlattı beni :)
evet zaten çok açık renk kullanma niyetinde değilim artık...
mavi ve yeşilin resimlerindeki doğallık aklımı çelmişti..
yorumlarına bakılırsa ölçüleri rainbowla aynı...zaten dokusu ve pupili de benziyor..rainbowun daha şeffafı gibi..fiyatı de normal bir yıllık lens kadar pahalıymış...ayrıca senin dediğin gibi kalın ve rahatsız bir lensse demekki b&l den bile daha rahatsız olsa gerek.. hiç bulaşmıyım o zaman :KK17:

güneşcim bendede grisi var ama morrisonun grisi gibi değil daha koyu renk tonu çok güzel benimkinin fakat boyaması çok ince ve kalın bi lens inan solotica çok daha iyi ben crystal düşünüyorum en yakın zamanda :)

bende yeşil tanita var. ürünü 1 yıla yakındır kullanıyorum. sorun çıkarmadı hiç. kalın ama yırtılma olasılığı daha düşük kalın lenslerin ve gözümü hiç rahatsız etmedi.
rengine gelirsek, benim göz ela. elanın üstünde iyi duruyor. Açık değil koyuya yakın yeşil ama renk fazla canlı bir yeşil bilginiz olsun. Gözümde görenler hep gözümün gerçek olup olmadığını sordu.Sebebi :1- haresiz olduğu için doğala yakın durması,2- canlı bir yeşil olduğu için(çime yeşili gibi) değişik geldiğinden.
Bilginize kızlar :)

tanita sarı almayı düşünüyorum. beren saatde aynısını kullanıyor diye duydum.bir kızın fot ları var nette aynısı gerçekten yakından çekmiş ancak o bile belli olmuyo sadece kenardaki şeffaf kısmı birazcık işte... olsun o kadar da ama değil mi?

Ben yeşilini kullanıyorum önceden beni tanımayanlar gözlerin çok güzel diye iltifat ediyor.cok güzel cok doğal ama uzun süreli kullanımda yapısı kalın oldugundan dolayı kuruluk yapıyor

Kızlar lise yıllarımdan beri lens kullanmıyorum fakat geçenlerde bir güzellik merkezinde birisiyle tanıştım.Lensleri dikkatimi çekti.Tanita TİKARAM dedi markası.Gerçekten bu lens evet ben lensim diyor ama doğala yakın bir lens.Fakat kız SOLOTICA lens de kullanıyormuş onlar daha doğal ve daha güzel dedi.Kararsız kaldım ben de araştırıyorum şimdilik.:KK51:

ben uc yildir tanita tikaram sari kullaniyorum.cok rahat bir lens fakat iki uc ay sonra rengi silinmeye basliyor ne yapmaliyim. bana yardimci olun

Kalin mi birde rainbow giallo daha mi rahat. Karasiz kaldim araştırıyorum. Uzun zaman geçmiş konu acilali cevap yazan olur mu?

X