Tamamlayıcı sağlık sigortası histeroskopiyi karşılar mı?

annu

Guru
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2011
109
85
Merhaba, tamamlayıcı sağlık sigortası tanısal histeroskopiyi karşılıyor mu? Bilgisi olan yazarsa çok sevinirim.

Son düzenleme:
Merhaba, tamamlayıcı sağlık sigortası tanısal histeroskopiyi karşılıyor mu? Bilgisi olan yazarsa çık sevinirim.
Valla ben detay bilmem de gebelik vs için şöyle bir araştırmıştık, bilmem ne teşhisten kaç ay önce yapılmalı vs gibi şartları var bu tarz şeylerin sözleşme maddelerine dikkatli bakmak gerekiyor

Merhaba, tamamlayıcı sağlık sigortası tanısal histeroskopiyi karşılıyor mu? Bilgisi olan yazarsa çok sevinirim.
Merhaba
Tamamlayıcının ana 2 kuralı var aslında.
1. Doktor muayene sonrası sisteme Sizin sigorta yaptırdığınız tarihten sonra şikayetleriniz başladı olarak girmeli. Mesela siz 10 eylülde tss yaptırdınız 20 eylülde muayeneye gittiniz. Doktor sisteme 1 Eylülden beri şikayetleri var olarak girerse bunu karşılamaz.

2. E nabızdaki daha evvelden tanı konmuş hastalıklarınıza bakın. Eğer sigorta öncesi tanı konan bir hastalığınız var ise maalesef bunu da karşılamıyor.

Sen tss yi yaptırırken kvkk onayı verdiğin için sistem üzerinden senin tüm hastalık geçmişini görüntüleyebiliyorlar. Benim miyomum vardı tss den önce tanı kondu. Şuan mesela miyomla alakalı hiç bir şeyimi karşılamıyor.

Bu şartlara dikkat edilip yol alınabilir, acil şifalar dilerim.

Merhaba
Tamamlayıcının ana 2 kuralı var aslında.
1. Doktor muayene sonrası sisteme Sizin sigorta yaptırdığınız tarihten sonra şikayetleriniz başladı olarak girmeli. Mesela siz 10 eylülde tss yaptırdınız 20 eylülde muayeneye gittiniz. Doktor sisteme 1 Eylülden beri şikayetleri var olarak girerse bunu karşılamaz.

2. E nabızdaki daha evvelden tanı konmuş hastalıklarınıza bakın. Eğer sigorta öncesi tanı konan bir hastalığınız var ise maalesef bunu da karşılamıyor.

Sen tss yi yaptırırken kvkk onayı verdiğin için sistem üzerinden senin tüm hastalık geçmişini görüntüleyebiliyorlar. Benim miyomum vardı tss den önce tanı kondu. Şuan mesela miyomla alakalı hiç bir şeyimi karşılamıyor.

Bu şartlara dikkat edilip yol alınabilir, acil şifalar dilerim.
Çok sağ olun detaylı bilgi verdiğiniz için. Mesajınızda yazdıklarınız doğrultusunda yol alacağım. Sevgilerimle ❤️

X