Takı yapmak istiyorum

Swetter

Guru
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2007
805
2
takı yapmak istiyorum ama ne bir teknik bilgim var nede malzemem.bu konuda bılgısı olan arakdasların yardımına ıhtıyacım var. kolye kupe ve bıleklıkle baslayacagım. gereken ana malzemeler nelerdır bıraz ınternetten arastırdım (pense yan keskı gıbı seyler) buldum bır kac gereklı malzeme ama bunlar dısında mutlaka ısıme yarayacak olmazsa olmaz malzemeler nelerdır acaba? sımdıden tesekkur ederım..

canım bende senin gibiydim.önce 20 lik misina ip alacaksın. boncukçularda satılıyor. yalnız yapacağın modeli belirle. sonra ona göre boncuk al. fazla fazla masraf yapmaman için diyorum. orada keski ve karga burnuda satılıyor. yani tüm malzemelerini orada bulursun.
teknik ve yapım aşamalarını, yukarıda benim takı ve şemaları topiğimde bulursun. sana bilgi olsun diye diyorum.
başka soruların olursa bana mesaj at. ben seni elimden geldiğince bilgilendiririm.
kolay gelsin.

canım yapacağın modele bağlı malzemeler ama ben alayım bulunsun diyorsan takı çivisi,karga burun,misine,kapama,klips,boncuk,boncuk kapakları,çeşitli metal aksesuarlar çok şey var aslında alacağın zaman iyice dolaş,incele fikir oluruş kafanda ona göre alırsın..

eğer takı tasarımı ile uzun süreli uğraşacağına inanıyorsan olması gereken malzemeler o kadar çoook ki... al al bitmez.. keski, karga burun, top çivi, halka çivi, halkalar, metal aksamlar, klips, misine, zincir, mumlu ipler, ve boncuk tabiki :)

Takılarımızı boşuna boşuna yapmaktansa yaptığımız takılarla stilimo'nun kendi takını tasarla yarışmasına katılalım hem eğlenmiş oluruz.Hem de kazanan tasarımcı oluyormuş.Ne güzel olur dimiiiiiiii

X