El Sanatları Takı anında kullanılacak şık iğnedenlik..

mujdeci

Sevgi Neydi? Sevgi EMEKTİ
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2008
1.095
4
38
Merhaba arkadaşlar

yakın bi zamanda ablamın düğünü var ben de nikahtan ve düğünden sonra takı takılırken klasik iğnedenlikle iğne tutmaktansa kadehten şık bi iğndenlik yaptım. hem takı anında şık duracak hem de ablama benden hatıra hoş bir aksesuar kalacak
yapımı çok basit isteyene anlatabilirim..
yerimseniben

Eklentiler

• $Görüntü030.jpg
    7,9 KB · Görüntüleme: 118
  • $Görüntü031.jpg
    7,4 KB · Görüntüleme: 148
  • $Görüntü032.jpg
    7,5 KB · Görüntüleme: 112
canım benim çok sağol.çok becerikli olduğum söylenemez ama yaptım işte bişeyler kaydirigubbakcemile3

hoş olmuşşş. bu yaz bana da lazım olacak böyle bi aksesuar. benimde kafamda tasarladığım bi kaç bişi var ama sen yine de yapım aşamasını anlatırsan benim için de fikir olur.

tabiki canım anlatayım ben bunu tamamen kafamdan yaptım herhangi bi modele bağlı kalmadım sen de eğer istersen malzeme arttırabilir yada eksiltebilirsin senin zevkine kalmış.

malzemeler;
ayaklı kadeh, sim, parlatıcı oje yada vernik (simlerin yapışması için), 2 adet bulaşık süngeri, saten beyaz kumaş, saten beyaz kurdela, süslemek için renkli tül, simli yapma çiçek, makas

yapılışı;
ilk başta simleri kadehe yapıştırmak ve kurumasını beklemek gerekiyor ben vernik bulamadım o an aklıma geldi kullanmadığım parlatıcı ojem vardı onunla yaptım yapıştırma işlemini çokta pratik oldu. ojeyi düz sıra hainde boydan boya sürüp sırasıyla mavi ve pembe simleri döktüm. ve kurumaya bıraktım
daha sonra bulaşık süngerlerinin ortasını deldim beyaz satenle kapladım altından bağlayıp bardağa oturttum (tabi satenin de tam ortasından düzgün bir delik açtım). aldığım simli gülü süngerlerin ortasına geçirdim.
en son olarak tülü kesip istediğim boyutta ayarladım. bardağın ayak kısmından büzgüler yaparak saten kurdelayla bağladım ve fiyonk yaptım
süslü kadehim böylece tamamlandı :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…