Takdir değil ihlal: Altı çocuğun yanarak öldüğü Kuran kursunun yatılı izni yokmuş

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.299
42.836
Takdir değil ihlal: Altı çocuğun yanarak öldüğü Kuran kursunun yatılı izni yokmuş

07/12/2015 08:37

Diyarbakır’ın Kulp ilçesine bağlı Karaağaç köyünde altı çocuğun yanarak öldüğü Kuran kursunun yatılı öğrenci izni olmadığı, sadece gündüz eğitim ruhsatı bulunduğu ortaya çıktı. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, ölümlerini ‘Allah’ın takdiri’ne bağladığı altı çocuğu ‘hükmen şehit’ ilan etmişti.

(FOTO: CANAN ALTINTAS/DHA, DIYARBAKIR)

Yatılı eğitim için onay yok
HaberTürk’ten Ahmet Yukuş’un haberine göre, Diyanet’in görevlendirdiği iki müfettişin incelemesinde, yatılı eğitim için resmi yazılı onay bulunmayan kursta kalorifer sistemi çalışmasına rağmen elektrik sobası kullanıldığı tespit edildi.

17 öğrencinin yatılı kaldığı iki katlı binada, çocukların aşırı soğuk nedeniyle elektrik sobası yaktığı ve ısıtıcının ayağı olmadığı için altına yastık yerleştirdikleri öğrenildi.

‘Güvenlik’ gerekçesiyle denetlenememiş!
Diyanet başmüfettişi imzasıyla 2011 yılında gündüz eğitim vermeye başlayan Kuran kursunun yatılı olabilmesi için ihtiyaç duyduğu kalorifer tesisatının müftülük tarafından yaptırıldığı ifade edildi. Yatılı statü için Diyanet’e başvuran kursun ‘güvenlik’ gerekçesiyle son dönemlerde denetlenemediği de öne sürüldü.
http://www.diken.com.tr/takdir-degi...rak-oldugu-kuran-kursunun-yatili-izni-yokmus/

şaka gibi ya, kötü bir şaka, yatılı izni yok, illegal işletiliyor, taktiri İlahi denilip geçiliyor... odanın haline bak, demirden başka hiçbir şey kalmamış
şimdi bu çocuklarının ölümünün sorumlusu kim?

Suçlusu anne ve baba , böyle yerlere çocuğunu nasıl emanet ediyorlar ,

kıyamam o yyavrulara ben ya
daha öncede böyle bir kuran kursunda yangın olmuştu
. neden denetlenmiyor buralar anlamıyorum.

Konu Kur’an kursu olarak ele alınmaktan çok bu şekilde izinsiz kuruluşların önüne geçmek için çalışma yapılmalı.

Daha niceleri var Allah bilir.

Pis işlere alet olan daha nice kuruluş var kaçak..

Her şey bir kenara merdiven altı üretimle kanseri hayatımızın bir parçası haline getirerek gün be gün ölüme sürükleyen nice izinsiz kuruluş var.

En azından bunlar bir kere ölmüş.

Kuran kursu neden yatili oluyor orasini anlamadim ?
Yani bu cocuklar normal okula gitmiyorlarmi ?
Yoksa sabah normal devlet okuluna gidip aksamda kuran kursuna gidiyorlar ve geceleride oradami kaliyorlar ?
Su ara yaz tatilide degilki, yaz okulu kuran kursu diyeyim ?

Benim kızım o vakit ilkokula giderken , çocukları pikniğe götürme gündeme gelmişti bende dedim ki o bulduğunuz otobüs doğru düzgün olacak eski olmayacak , aracın bütün evrakları olacak , ve resmi izin alacaksınız , bunlar olmazsa ve benim çocuğumun kılına bir zarar gelirse önce siz sınıf öğretmeninden sonra okulun müdüründen davacı olurum diye tehdit ettim sonuç piknik iptal edildi , bilinçli olmak çok başka birşey diğer veliler ağzı açık beni dinledi ama bu sınıftan kızım mezun olunca öğretmen itiraf ettiği şey en bilinçli ebeveyn olan sınıf ben sizden çok memnun kaldım dediği oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…