Tahll sonucumu aldm ama hc brsey anlamadm

mizdamiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2006
6.750
19
39
Slm kızlar ben 6 haftalık hamıleyım dun kan geldı benden korktuk hastaneye geldık dusuk olabılır dedıler test yaptılar kan degerım gecen salı 141 dı sımdı 151 olmus cok moralım bozuk sımdıye benım kan degerımım 1000 2000 cıvarı olması lazımdı doktorda ole dedı utrasyonla baktılar kucuk bırsey gozukuo dıyolar ama ne oldugunu anlamadılar benıde aydınlatamıyorlar delı olacam dıs gebelık olabılırmıs olu olabılırmıs

neyse su bılgıler yazıo kagıdımda bılen varsa bana bır anlatsın lutfen

uterus orta hatta,antevert konumdadır.korpus ölcumlerı, fundus-eksternal os mesafesı 71 mm,ön-arka boyu 45 mm,transvers capı 50 mm bulunmustur.endometrıal kavıtede korpus lokalızasyonlu 2.9 mm capında duzgun konturlu kese ızlenmıstır

servıks normal gorunumdedır.

Sag ıver 22x14 mm sol over 30x15 mm boyutlarındadır.adneksıal lojlardan patolojık bulgu saptanmamıstır.

Douglasta mayii izlenmedeı...

Dıye yazıo kızlar bılen varsa allah rızası ıcın bır solesın doktorda yok bu saatte ozel doktorumda yok ne yapacam bılemedım

arkadaşım sonuçlarından birşey anlamıyorum ama sana destek olmak için yazıyorum.lütfen canını sıkma.inşallah hersey yolunda gıder.bende yasadım aynı duyguları.sımdı çok gerılerde kaldı tabi.inşallah senın kotu bır şey olmaz.kendini iki turlu sonuca da hazırla ama.allah kolaylık versin.üzme kendini.

üzgünüm cnm bende sonuçlardan bişey anlamıyorum :KK43:
allah yardımcın olsun moralini bozma herşeyin hayırlısı inş.....

Tatlim oncelikle cok gecmis olsun...ben ineternetten arastirma yapiyorum simdi bir bilgi bulursam buraya yazarim..ama lutfen sen moralini hemen bozma...moralini yuksek tut canim....biliyorsun moral cok onemli..Allah yardimcin olsun..Allah bebegini sana bagislasin..

Tatlim oncelikle cok gecmis olsun...ben ineternetten arastirma yapiyorum simdi bir bilgi bulursam buraya yazarim..ama lutfen sen moralini hemen bozma...moralini yuksek tut canim....biliyorsun moral cok onemli..Allah yardimcin olsun..Allah bebegini sana bagislasin..

cnm cok saol bugun uc doktora gıttım dogru duzgun bırsey demedıler haftaya gel dıolar ancak o zaman bellı olur haftaya 7 haftalık oluyor ya ya demıyorlar kı bebegın saglıklı degıl hayatta yada yok bırsey demıolar sole bır durum yok demıolar sadece kanama dusuk belırtısıdır dıolar bugun ultrasonla baktılar hem alttan hem karnımdan kucuk bırsey varmıs bebekmı dıyorurm yok dıolar kesede olabılır bebekde anlamadım kııııııı karnımda agrıo aynı adet sancısı gıbı sımdı ayaklarım havada yazıyorum yastık koyduksenağlama

cnm cok saol bugun uc doktora gıttım dogru duzgun bırsey demedıler haftaya gel dıolar ancak o zaman bellı olur haftaya 7 haftalık oluyor ya ya demıyorlar kı bebegın saglıklı degıl hayatta yada yok bırsey demıolar sole bır durum yok demıolar sadece kanama dusuk belırtısıdır dıolar bugun ultrasonla baktılar hem alttan hem karnımdan kucuk bırsey varmıs bebekmı dıyorurm yok dıolar kesede olabılır bebekde anlamadım kııııııı karnımda agrıo aynı adet sancısı gıbı sımdı ayaklarım havada yazıyorum yastık koyduksenağlama

uzulme tatlim benim..Allah buyuktur...Hersey Allah'tan...dualarimiz seninle...Allah hayirlisini versin..aglama ..moralini yuksek tut

benım bebem 8 haftalıkken kendını gösterdı.. senın kesen varmış işte daha ne ıstıyosun mızmız arkadasım.. korkma,stress yapma..

hayırlısını ıste allahımdan. ve sonuçların anladıgım kadarıyla normal. kese var. yanı sımdıden tebrk ederım..

yuzde yuz hamılesın sen....

geç döllenme sanırım........

kan testını yarın yıne tkrarlat. ama baska bır labaratuarda..

yuzde yuz hamılesın sen....

geç döllenme sanırım........

kan testını yarın yıne tkrarlat. ama baska bır labaratuarda..

cnm saglık ocaklarında bu testı yaparlarmı ayrıca kollarımda yer kalmadı mosmor her tarafı sankı uyusturucu kullanmıs gıbı hemsılere var o hemsıreler mor mor

tatlim sende normalde kansizlik varsa bir ustune hamilelik eklenince bebek annedeki demiride aliyor...demir hapi vermedi mi doktorun sana

folık asıt verdı cnm bana sadece

dusun sekerım gecen salı test yaptık 141 cıktı buıgun yaptık kac gun gectı 151 kac katı olması lazımdı sımdıye kadar bır yerde bır sorun var ama cozemedımmmmmmmm

canim kiyamam sana...ne olur hemen en kotusunu dusunme, soyle bir durum var benim de yarin sadece bes hafta olucak, iki gun once doktora gittim cok erken gelmissin dedi, kan degerin 1000 civari olmadan kese tam gorunmez dedi, bakti tahmini kese olabilcek birbucuk mmlik bir sey gordu ama henuz kesin bir sey diyemem dedi. benim de gittigim de degerim 152idi.
simdi benim anladigim sende de tahmini kese gorunuyor benimkisi gb, sana gorduklerinin tam ne oldugunu soylememeleri cok normal.
burda onemli olan kan degerinin artis gostermis olmasi gerekirdi ama suna da emin olki, burda baska ornekler de olmustu bu durum hic belli olmuyor, oncelikle farkli bir yerde kan testini tekrarla birkac gune. emin olamayiz yapan yer belki bir hata yapti.
canim ayni kaygilar korkular bende de var, olmayan bir hamile bulmak da zordur bence, kaygilarimiz olucak ve biz saglikli bir bebegin gelecegi varsa gelicektir diye kendimizi teselli edecegiz. simdi kanaman ile ilgili sanirim bir igne disinda doktorlarin da yapacagi bir sey olmayabilir diye biliyorum. Insallah ben bunlari yazarken kanaman kesilmistir tatlim. lbir de unutma yerlesme kanamasi diye bir kavam da var. utfen olabildgince guclu dur, stres de olumsuz etkiliyebilir, Allah bebeklerimizi bize bagislasin...

tatlim bir de rahim boyutlarini yazmislar ya sen ona hic takilma aslinda her ultrosonda yazilmali bu degerler ama ozel doktorlar ugrasmiyor. simdi hamile kadin da rahim duvari kalinlasir ya, onu anlamak icin yazmislar. normal degerleri bilmiyorum ama bu degerleri ogrensen de bir anlami yok cunku sen zaten hamilesin, korkma dis gebelik kesin degil, sende de bende tahmini goren tam kese bildigimiz, dis gebeligi unut, dedigim gb gariplik kan degerinin cok artmamasi o da basla yerde de yapilmadan guvenme sakin. icimde guzel hisler var Allaha emanetsin canim, dualarimda olacaksin.

opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
tatlim bir de rahim boyutlarini yazmislar ya sen ona hic takilma aslinda her ultrosonda yazilmali bu degerler ama ozel doktorlar ugrasmiyor. simdi hamile kadin da rahim duvari kalinlasir ya, onu anlamak icin yazmislar. normal degerleri bilmiyorum ama bu degerleri ogrensen de bir anlami yok cunku sen zaten hamilesin, korkma dis gebelik kesin degil, sende de bende tahmini goren tam kese bildigimiz, dis gebeligi unut, dedigim gb gariplik kan degerinin cok artmamasi o da basla yerde de yapilmadan guvenme sakin. icimde guzel hisler var Allaha emanetsin canim, dualarimda olacaksin.

ay ccnm benım cok tatlı dıllısın cok saol ınsallah dedıklerın cıkar cnm bende kendımı ole teselleı edıyorum daha kucuk yavas ılerlıo bırden hızlanacak bakalım ama ıste kanamam cok olması artı karın agrımım cok olması benı korkutuyorrrrrrrrrrr

tekrar saol cnm senınde allahım bebegını saglıklı bır sekılde kucagına almayı nasıp eder zemuszemusopuyorumnanaktan

canım bu değer senin kan değerin değil bebeğin gelişim değeri söylediğin zaman için daha çok artması lazımmış ama doktor minik birşey var dediğine göre belkide gelişimiyle ilgili başka birşey olmuştur korkma hemen inşallah Rabbim sağlıkla kucağına almayıda nasip eder minik meleğini.belkide kan testinde bir sorun olmuş ve yanlış ölçüm yapılmıştır bazen oluyor istersen pazartesi tekrarlat

kızlarrrrrrrrrrrrr kocaman bır parca dustu benden zar gıbıydııııııııııııı cok korkuyorummmmmmmmmmmmm doktora gıttım gelmeden once acıle hıc bırsey yapmadılar

kızlarrrrrrrrrrrrr kocaman bır parca dustu benden zar gıbıydııııııııııııı cok korkuyorummmmmmmmmmmmm doktora gıttım gelmeden once acıle hıc bırsey yapmadılar

Nasıl yani yaaa parçamı:1shok:
Kanaman çokmuydu şuan yoğunmu hemen başka bir doktora git vakit kaybetmeden canım yaa kandaki değerin haftana göre evet düşük ama bu geç döllenmeden de kaynaklanıyor olabilir ama önceden hafif kanamanda olmuş keşke başka doktora da gitseydin...

Nasıl yani yaaa parçamı:1shok:
Kanaman çokmuydu şuan yoğunmu hemen başka bir doktora git vakit kaybetmeden canım yaa kandaki değerin haftana göre evet düşük ama bu geç döllenmeden de kaynaklanıyor olabilir ama önceden hafif kanamanda olmuş keşke başka doktora da gitseydin...

bugun tam tamına 4 doktora gıttım artık yoruldum evet parca geldı ıkı parmak genıslıgınde herkes daha yenı uyudu sayemde kaldıramam cnm ya yapacak bırseyım yok kendımı avutmakdan baska dusuk olsa ne bılıyım asırı kanamam olur sarıl sarıl ole olmaz mı yaaaaaaaa

X