tahlillerden anlayan bir baksın

Ceylan

BiHüzünSaklı ve BinUmutla
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2008
12.871
15
Kızlar..Geçen hafta doktorum bir sürü test yaptırdı bazı testlerim çıktı.Meraktan çıkan testlerimi Aldım anlayan olur diye ..bi yardım edin
senağlama
FSH 1.23
DANSİTE 1015 Koyu renkle yazılmış sanırım pek iyi değil..
PH 7
TSH 0.363
LH 0.981
ESTRADİOL 565.8

HAMİLELİK

a.s.

canım sen hamılemısın?
acıkcası hormon degerlerın normal gozukuyor canım ama bıraz estradıol yuksek gıbı.

Son düzenleme:
canım sen hamılemısın?
acıkcası hormon degerlerın normal gozukuyor canım ama bıraz estradıol yuksek gıbı.

Hamile değlim keşke olsam saol arkadaşım estradiol ne demek kötü bişeymi..4aydır Allahın izniyle ama deli gibi istiyoruz.Sonunda doktorumu değiştirdim yeni doktorum bütün testleri yaptırdı vajinal ultrosonda polikistik gördü o yüzden hormonlarına bakalım dedi..

Canım benim sonuçları aldığınuı bilmiyodum keşke anlasam ama anlamamki hiç :)) ROSEM'in dediğine baksana hamilelik için herşey yolunda demkki...

canım polikistik over olduğun için birden fazla kistin var demek ve bu yüzden esradiolün yüksek çıkmış
genellikle yumurtalıklarda bulunan kislerden dolayı yükseliyo esradiol

canım fsh yumurta rezervlerını gosterır.fsh gayet ıyı.lh yumurtanın catlamasına yarayan hormondur bu pko lularda yuksek olur.ama senınkı yuksek degıl bıraz dusuk gıbı.
estradıol yumurtlamayı gosterır ama senınkı cok yuksek cıkmıs. pkodan dolayı cıkmıs olabılır demek kı fakelove un dedıgı gıbı kıstık yapıdan dolayı yuksek cıkmıs olabılır canım.ınsallah bıran once hamıs kalırsın canım.

Canım pko da benim bildiğim kadarıyla lh değerinin fsh değerinden yüksek olması gerekiyor. Lh/FSH oranının 3 ün üzerinde olurmuş (netten araştırdım da). Bir de senin estradiol yüksek çıkmış benimde biraz yüksekti doktora sorduğumda kistik yapının varlığına işaret eder demişti ama ultrason sonucu kesin tanı koyulabilirmiş (Ben de kist çıkmamıştı mesela).Sanırım pko şüphesinde adetinin 21. gününde progesteron testi de yapılmalıymış yumurtlama oluyor mu diye bakmak için. Senin adetlerin düzenli midir canım? Umarım önemli birşey değildir canım. İçini ferah tut. Bir de sen hamile değilim diyorsun o zaman hamilelikle ilgili sonuç ne ki orada? Başka bir değer var mı Bhcg ile ilgili? 1. trimester hamileliğin ilk üç ayı için kullanılan bir terim bildiğim kadarıyla. Hadi hayırlı haberlerini bekliyorum canım.

xara çok saol canım adetlerim düzenli olduğu için şaştım kaldım inşallah hepimiz tez zamanda hamile kalırız..daha almadığım testler de var
hbs 0.020
hcv 0.013
hbsag 0.027
prolaktin 3.76
fsh 1.23
o dediğin değerle ilgili bir sonuç yok

canım bende anlamıyorum oyüzden yardımcı olamıyacagım ama ne zaman sonucunu göstericeksin merak ettim inşallah bir sorun çıkmaz..

canım prolaktin gayet iyi, eğer hamilelik olsaydı onun yükselmesi gerekirdi. Ben de bu kadar anlıyorum işte. Umarım ciddi bir problem yoktur canım. Allah yardımcımız olsun. Bizi haberdar etmeyi unutma tamam mı.

canım bende anlamıyorum oyüzden yardımcı olamıyacagım ama ne zaman sonucunu göstericeksin merak ettim inşallah bir sorun çıkmaz..

Yarın dr öğlene kadar çalışıyor tahlil sonuçlarım yarına yetişirmi bilmem Pazartesi Allahın izniyle öğreneceğiz ben haber veririm meleğim
Yardımlarınız için tşk ederim..a.s.

Kızlar merhaba sonunda tüm tahlil sonuçlarım çıktı dr.a gittim Baktı gebelik değerlerin yüksek tekrar test yapştırdı 1 saat geçmek bilmedi Hiç belirtim olmadığı için umutlandım ama malesef sonuç Negatif..
Tahlillerimde bir pürüzlük çıkmadı ama yumurtamın yapısı folikistikmiş.8 ay daha deneyin olmazsa eşinle konrtollere başlayacağız dedi..Mutlak süretle folic plusu çok düzenli kullan dedi..Yasmin adet kanamamı azalttığı için ilaç verecekti ama korunmam gerektiği için istemedim yanlış mı yaptım bilemem..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…