Tahlil sonucum :(

sevgi_burak

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2008
358
21
size daha önce eşim hakkında yazmıştım. bana cevaben sizin hormon değerleriniz normal demiştiniz adetimin 3. günü yapılan hormon testlerimde

TSH : 1.05

FSH : 3.91

PRL : 4.80

E2 : 113 ( 80 nin yukarısı hamile kalmayı zorlaştırıyor diye okudum ) şimdi benim bu hormon testlerime göre 113 (e2 çok mu yüksek hamile kalma şansım nedir. eşimde sperm yetersizliği var yazdım size tüp bebek merkezine yönlendirdiniz bizi. bu hormonlarım normal mi? lütfen yardım eder misiniz? yaşım 32 yüksekse ilaçlarla düzele bilir mi acaba? çok korkuyorum bi sorun çıkmasından (

Son düzenleme:
Merhaba Sevgi_burak,

E2’den daha önemli olan FSH düzeyinizin normal olduğu görülüyor. E2’nin de yüksek olması elbette rezerv bakımından soru işareti oluşturabiliyor. Bu durumda en doğrusu, bir tüp bebek merkezinin durumunuzu değerlendirmesi, rezerv probleminiz varsa bir an önce tüp bebek yöntemi ile tedavi planlaması yapması olacaktır. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…