sütünüzü ne kadar sürede bir veriyorsunuz?

E

EU1

Ziyaretçi
kızlar bebeklerinize sütünüzü ne kadar sürede bir ve ne kadar süre veriyorsunuz?bizim kız 15 günlük oldu ve beni emzik olarak kullandığını düşünüyorum:)kızımız başlarda sarılık oldu ve anne sütü iyi geldiği için çok fazla ve sık aralıklarla verdim.ancak kızım bu şekilde alıştı.memeyi ağzından almasam 2- 3 saat emer.gün boyu emzirmek dışında hiç birşey yapmıyorum.şuan yanımda annem var ama o gidince ne yapacam bilmiyorum.kızım emzikte almıyor doğru dürüst.biraz emiyor emziği birşey gelmedğini farkedince bırakıyor cadı:dance:bildğim kadrıyla 2-3 saat aralıklarla 20-25 dakika emizirmek yeterliymiş.siz neler yapıyorsunuz?

canım benim oğlum başalarda dediğin gibi 3 4 saat uyurdu sonra 20 25 dk emerdi şimdi emerken uykuya geçiyo yatağına koyuyorum doymadığı için tekrar kalkıyo tekrar emmek istiyo valla sürekli emzir yatır 10 dk sonra tekrar emzir öyle devam ediyo inşallah bi düzene oturur yaa

cnm bende 2 saate bir bazen saate bir ne zamn kalkarsa emziriyorum 20 dk emzirmeye çalışıyorum bazen uyuakalıo ghanelinin dediği gibi bir süre sonra tekrar kalkıyo tekrar veriyorum sonra uyuyo zaten aç uyandımı aranıyo hemen kuzum bende veriyorum hemen...

biz gögüse yeni alıştık o yüzden sürekli emmişiyoruz valla önceden sagıyordum 125cc dolduruyordum icip doyuyordu sonra 4 saat uyuyordu her defasında şimdi gögüsüme alıştırdım uyuyunca yatırıyorum ama doymuyor uyanıyor bazende emmerken bırakıyor bende doydu sanıp bırakıyorum ama nerde sürekli gögsümde vallahi

adasucum bebekleri 2 saate bir uyandırıp emzirmek gerekiyomuş bugün sağlık ocağıan gittim orda sorular ne kadar uyuyo diye bazne 3 saat oluo dedim 2 saate bir kalkmazsa kalkdır emzir dedi ammesi gerekiyomuş seninki maşallah 4 saat mi uyuyodu

ilk başlarda istediğ her zaman verın dıyor doktorlar bende ıstediği zaman verıyorum bazen 15-20 dk emıyyor ozaman bayabır istemıyor ama bazen 1-2 dakıka emıyor bırakıyor sonra gene istiyor bakalım ne zaman gırecek düzene..

bize 3 saate bir 10 dk birinde 10 dk diğerinde emzirme önerildi ama benim sütüm az ve ben hemen ardından mama takviyesi yapmak zorunda kalıyorum.sadece anne sütü verenler için bilmiyorum

canım benim oğlum başalarda dediğin gibi 3 4 saat uyurdu sonra 20 25 dk emerdi şimdi emerken uykuya geçiyo yatağına koyuyorum doymadığı için tekrar kalkıyo tekrar emmek istiyo valla sürekli emzir yatır 10 dk sonra tekrar emzir öyle devam ediyo inşallah bi düzene oturur yaa

Valla bende aynı senin gibiyim canım. Emziriyorum yatırıyorum 10 bilmedin 15 dk sonra tekrar istiyor. Şimdilik annem bende kalıyor işleri o hallediyor o gittikten sonra bu durumda ne yapacağım bilmiyorum.:sm_confused:

benimde busem 2 saat arayla uyuyor sonra acıkınca mırıldanıyor hemen veriyorum yarım saate yakın emiyor sonra uyuyor yatırıyorum 2 saate yakın gene uyuyor çok şükür düzenli gidiyor değişmezse

ben emzirme sorunu yaşıyorum o yüzden sağıp veriyorum sütümü + mama veriyorum.3 saatte bir 90 ml.süt,üç saat sonra 90 ml. mama şeklinde devam ediyoruz şimdilik.bu süre bazen kısalabiliyor.benim kızım sürekli aç çünkü :) 90 ml. yedikten yarım saat sonra başlıyor aranmaya ellerini kemirip duruyor.

ilk ay bebeklerin sık emmek istemesi normalmis..
anneye yakin olmak icin de yaparmış bunu..
ama bir ihtimalde doymuyor olması, doktor da kilosuna bakılıyor, yeterli kilo almıyorsa sütün az geliyor ve bu yuzden o kadar kalıyıor olabilir

3 saatte bir zatenn doyduğuu sürece hiç uyanmıyoo..
zatenn hemşirede 3 saate bir emzirin demiştii...
ama doymamışsa 1 saat bilemedin 2 saat sonra uyanıyoo..

benım bebek emıyo uyuyo 1saat sonra tekrar kalkıyo ama mama verdıgım zaman 3 saat uyuyo

ben doğduğunda beri en fazla 1,5saatte bir zorla uyandırıp verdim şimdii kendii uyanıyor yada garip sesler çıkarııyor anlıyorum acıktığını dili hep dışarda oluyor

benimki bazen 1,5 saate yakın emiyor ... o zaman 3-4 ssat uyuyor ben de uyandırmıyorum...
ama daha az emerse ben uyandırıyorum,zaten en az 15-20 dk emmesi gerkmiş...bizim zamanımızın yarısı mücadeleyle geçiyor,hırslanıyor,çırpınıyor falan...çok komik oluyor...savaş vererek emiyor...
dediğiniz gibi acıkınca kendisi uyanıp ortalığı yıkıyor zaten...ellerini kemiriyor kuzum...emmeye başlayınca da öyle bir mayışıyor ki...çok hoşuma gidiyor...
valla benim annem de yanımda,her işimi o yapıyor sağolsun...yoksa ayvayı yemiştim

her ağladığında önce altına bakıyorum sonra emziriyorum .. genelde 1,5 2 saat arayla emziriyorum.. geceleri çabuk bırakıyo emmeyi..o yüzden sık uyanıyo ..

al bendende o kadar nurcancım ınsan her saat bası kalkar mı saatı geçmıyo homurdanması ya

benm kızda sarılık başlangıcı vardı dr sık sık süt ver dedi 2 saati geçirmiyorum.emzirme süresi ise en az 15 dk emziriyorum zaten doyunca kendi bırakıyor.bzim sorunumuz gece, akşam 21:00 de başlıyor gecenin 12 sine 1 ine kadar durmuyor ve sürekli emmek istiyor korkuyorum çatlıcak diye bıraksam dakikalarca emicek sütümde iyi geliyor maşallah ben ayırıyorum memeden bugün doktorunu arayıp sorucam bakalım.

anaamm bu temmuz bebikleri ekdar aç ve yaramaz :) benim kide 1 ,2 ,3 saat aralarıyla emiyor.ama doymadığı zzaman tekrar istiyor ben her istediğinde veriyorum .efet benide bazen emzik gibi kullanıyor:KK70: uyuyamayınca tekrar aranıyo tok olduğunu biliyorum ama anne yüreği dayanmıyor işte:KK70: memeye aldğım gibi 2 dakıkada bayılıyo:))) ama bazen göğsümden hiç inmiyor emiyor emiyor bırakıyo gene emiyo bırakıyo gene emiyo bakalım ne olucak halimiz hemen hemen aynı şeyleri yaşıyoruz hepimiz. ben karnına cok bakıyorum doymuşsa şişiyo kocaman oluyo:)) ben hep ordan takıp ediyorum bide göğsümü balon gibi söndürüyo:)

kizlar sorun sadece bende var zannediyordum,ama hepimisde ayniymis,benimkide aksama kadar emiyor.emerken uyuyor uyuyor zannediyorum yerine yatiyorum uyaniyor,bastan emzik vermedim beni emmeyi birakir diye bilseydim bastan veriridim suanda almiyor midesi kalkiyo hamen,buyudukce duzene girer insallahh

X