Bebek Beslenmesi sütüm kesildi yardım.....

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

karanfil06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2009
7
0
bebeğim 2,5 aylıkken sütüm tamamen kesildi bebeğim şimdi 4 aylık ben sütle beslemek istiyorum arkadaşlar anne sütü cok daha iyi herkez bilir tekrar sütümün gelmesi mümkün mü? eger mümkünse ne yapmalıyım lütfen yardım......

canım bol bol su iç.emzirmeye devam et sütün çok azda olsa emzirmenin faydalı olduğunu söylüyorlar.ayrıca stress yapma kendine rahat ol.benimde azalmıştı dr.bana ısırgan otu önermişti.eczaneden almıştım sabah akşam bir kaşık bal ile yutuyordum.Allah bol bol süt versin inşallah.

tatlım tekrar okudum mesajını tamamen kesildi yazmışsın ben eksik okumuşum kusura bakma..canım sen bir dr.görün bence.yardımcı olamadım...:çok üzgünüm:

Ben doktorların süt gelmesi için laktasyon ilacı verebildiklerini duymuştum.Tabi bebekte emme refleksi varsa eğer..Bi tanıdığımız bu şekilde evlatlık aldığı bir bebeği emzirebilmişti.Doktora danışabilirsiniz.Allah yardımcınız olsun..

Benim sütüm bu kadar uzun süreli değilde bebeğim yeni doğduğunda bir hafta kesilmişti. Ben Humana Still Tee içiyorum hala daha, ceviz ve harnup pekmezi yiyorum. Bol bol ılık su içiyorum. Deretotu ve ayva yiyorum. Bence bir doktoruna danış. En önemlisi sakin ol

Doğum yapıtığım andan itibaren sütüm çok fazlaydı buna rağmen doğumdan 15 gün sonra gibi ben Humana Still Tee aldım ve içtim süt o kadar fazla olduki ben hastanelik oldum tavsiye ederim.Ayrıca dereotunun süt yaptığı ispatlanmış tahin helvasıda tavsiye edrim.

dolabımda bol miktarda iyi koşullarda saklanmış anne sütü var aylardır paylaşmak için birilerini arıyorum premature doğan bbebeğimin sütünü verebilirim ankaradayım lütfen bana ulaşın anne sütünün önemi bebeğimin hayata dönüşüyle ortada sevgiler bebeşi çptüm

dolabımda bol miktarda iyi koşullarda saklanmış anne sütü var aylardır paylaşmak için birilerini arıyorum premature doğan bbebeğimin sütünü verebilirim ankaradayım lütfen bana ulaşın anne sütünün önemi bebeğimin hayata dönüşüyle ortada sevgiler bebeşi çptüm

okuyunca duygulandım..sizi gerçekten tebrik ediyorum ne kadar duyarlısınız...
işte KK farkı bu arkadaslar..böyle çıkarsız ve güzel dostluklar var işte burada...kimse birbirini tanımıyor ama her türlü yardıma hazır.
İYİ Kİ VARSIN KADINLAR KULÜBÜ...:hooray::enbuyukkk:

yumy cnım ayrıca ALLAH bagıslasın evladını...sende bu güzel yürek oldukça herşey daha da iyi olacak...öpüyorum.

bebeğim 2,5 aylıkken sütüm tamamen kesildi bebeğim şimdi 4 aylık ben sütle beslemek istiyorum arkadaşlar anne sütü cok daha iyi herkez bilir tekrar sütümün gelmesi mümkün mü? eger mümkünse ne yapmalıyım lütfen yardım......

canım bebeğüm hiç emmedi ve tabiki sütüm kesildi.Bende emeda elektrikli pompa kiraladım.Bir hafta her saatte her bir göğüsümde 15 er dk duruyordum sonra yavaş yavaş süt gelmeye başladı.En önemlisimoralini yüksek tut yemeyine dikkat et hep sıvı iyecek içecek tüket.İki ay hem anne sütü hem mama ile beslendi oğlum zamanla sütüm iyice artı ve hala yeterince var.Hep pompayla sayüyorum.Sen ineden emzirmeye çalış ve sonra pompayla say.Ne kadfar sık sayarsan o kadar çok süt gelir.

Ama canım pompayla olmasa.ılaç alabilirsin hiç doğum yapmamış kadınlar bile emzirebiliyor.

Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

Anne Sütünü Arttıran Gıdalar

1 – Anne hamileyken ayva yerse,kan dolaşımına faydalı olur.Kompostosunu sütü artırır.
2 – Marul yemek, anne sütünü arttırır
3 – Nohut yemek, anne sütünü arttırır
4 – Bal şerbeti, tıkanan damarları açar,sütü arttırır
5 – Yoğurt, üzüm, hurma, kuru incir, doğum yapan kadınların vazgeçilmez gıdasıdır.Hurma ve bal, lohusalık yaralarının tedavisini kolaylaştırır.
6 – Mürver çiçeği, biberiya anne sütünü arttırır
7 – Çakal eriği ( dağ eriği ) suda kaynatılıp, günde 3 kere 1’er çay kaşığı içilir.( Kabızlık yapmaması için sinameki ilave edilir )
8 – Havuç tohumu, su ile kaynatılıp içilir(bebeklerde iştah açıcı olarak verilir.Bir çay kaşığı havuç tohumu bir çay barda suda kaynatılır 5dk,günde 3 kez yemekten sonra içilir)
9 – Funda, su ile kaynatılıp içilir
10 – Rezene, su ile kaynatılıp içilir
11 – Anason, su ile kaynatılıp içilir
12 – Turp tohumu, su ile kaynatılıp içilir
13 – Isırgan otu, su ile kaynatılıp içilir(fazla içilmemelidir 20 gün işilirse 10 gün dinlenmelidir)
14 – Kırmızı mercimek, mısır unu, yulaf unu, kimyon, kekik çorba yapılıp içilir.
15 –Turp, badem, tavuk eti, yerelması, şalgam, enginar, muz, elma
16 – Şalgam suyu, anne sütünü arttırır
17 – Adaçayı, anne sütünü arttırır
18 – Boza,tahin helvası annelere göre sütü artırır.
19 – Süt düğümlenmesinden, tıkanmasından şişen , sertleşen memeye nane lapası konursa tıkanıklığı giderir,şişi indirir
20 – 2 yaşına kadar bebek emzirilir.Bu zaman içinde beyni çok gelişir.Beyin için gerekli olan gümüş iyonu, cevizde bol miktarda vardır.Anne çokça ceviz yerse, sütten bebeğe geçer.Bebek, hariçten yemeye başladığında da ceviz yedirmek gerekir.Cevizi bal, azıcık sirke ile macun yapıp yedirmek yan tesirini telafi eder.Anne de ceviz yiyince bal şerbetine sirke katıp içerse daha aydalı olur.
21 – Çörek otu, ılık bal şerbetiyle içilirse anne sütünü arttırıriÇörek otu yağı birkaç damla bir fincan ılık suda katılır günde 3-4 kez içilir anne sütü artırır.
22 – Antep fıstığı, anne sütünü arttırır.Fazlası baş ağrısı yapar.Şeker telafi eder
23 – Soğan, anne sütünü arttırır.Fazlası bebekte karın ağrısı yapar
24 – Kara lahana ( Karadenizlilerin çok sevdiği lahana ) yemek, yemeğini yemek, anne sütünü arttırır
25 – Enginar yemek, her türlü yemeğini yemek anne sütünü arttırır
26 – Ayva, balla pişirilip lapa olarak ğöğüse bağlanırsa süt yollarını açar.
27-- Ihlamur,pağpatiya kaynatılır sütü artırır.Sekersiz ıhlamur iştahı kapatır bebeklere ve emziren annelere sekerli içmelidir.
TAVSıYE : Sütümüz olmuyor, az oluyor diye, bebekler suni gıdalara mahkum edlmemelidir.Siz de 27 formülden birini seçip, deneyebilirsiniz.Anne sütüyle beslenen bebek, hem gıdalanır, hem de anneye karşı olan sevg bağı artar.Anne sütünden sonra, anti alerjik süt, anne sütüdür.A da inatçı yapabilir.Annelerin çoçuklarını tam 2 sene emzirmesi ayetle sabit olduğu gibi ( Kadınlar çocuklarnı tam iki yıl emzirirler-Bakara suresi 233.ayet ), tıp da bu gerçeğe doğru hızla ilerliyor.2 sene zarfında anne, 2 yaşından küçük başka bir çocuğa süt verirse, bu kendi çocuğunun sür kardeşi olur.Bunların evlenmesi dinen ve tıbben zararlıdır.Ahmak, sinirli kişilerin sütü ve kanı, verilen kişiye geçeceği için seçici davranmak gerekir.( Kadın,hamileliğinde, doğum yapıncaya kadar ve bebeği memeden kesilinceye kadar, Allah yolunda hudutlarda nöbet bekleyen mücahit gibidir.Eğer bu safhalarda ölürse, ona şehit mükafatı ve sevabı vardır. –Ahmak kadına süt emzirtmeyiniz-Hadis-i Şerif )

Maydanoz ve mısır için anne sütü azıltır okumuştum.Bazı yerler artırır bazı ise azaltır.Ben kesin olmadığı için ne mısır ne de maydanoz tüketiyorum.
Limon,çok tuzlu ,çok ekşi yicekler,Turşular anne sütü azaltır.
Sarmsak kokusu süte geçer bebek amek istemeye bilir.
Emziren anneler pekmez.ıspanaküet yumurta yani demire zengin gıdaları tüketmeli bebeğin kansızlığı önleyebilsin.

-------------------------------------------------------------------------------
bebegin emiyorsa hep memeye koy eger istemiyorsa elektrikli ameda pompa kirala 10 gun icinde sutun tekrar gelir.Pompayi internetten kiralayabilirsin,Ben boyle yaptim.Benim sutun bir kez degil iki kez kesilmisti ve bu pompa ile sutum tekrar geldi.

benim sütümde 4. ayda kesildi şu anda hiç yok bebeğimde artık emmek istemiyor
süt hiç kalmasada düzenli sağarak tekrar gelmesi mümkünmü acaba

benim sütümde 4. ayda kesildi şu anda hiç yok bebeğimde artık emmek istemiyor
süt hiç kalmasada düzenli sağarak tekrar gelmesi mümkünmü acaba

kesin mumkundur,senin iki ay once sutun kesilmis biraz daha zor gelir ama yeterince zamanin varsa olabilir.ayrica ilac destekliyle olabilir.Ama canim senin bebegin artik 6 aylik zaten ek gida almaya baslamistir birkac ay sonra daha cok yemeklerden ihtiyaci olacak sutten degil.Bence 4 ay aanne sutu almis bebegin tekrar sutun gelmesini ugrasmana gerek yok.9-10 aydan sonra anne sutu sadece destek olarak veriliyor,bu donemde ek gidanin yeri daha buyuk olmalidir.

20 günlük bebgimin var sütüm kesildi ne yapmam gerekır yardım edın Allah rızası ıcın.

canım benim ilk önce stres yapma moralıni yüksek tut mutlaka doktara git.unutmadan sütle pisirilen sahlebide deneyin kızlar arkadas üzerine tarcın serpip içiyorum acayip süt yapıyor derdi.

inanın aglıyorum su an,cok duygulandım,allah sıze hayırlı evlatlar versın bende 3 beebek kaybettım,(tekrarlayan düşüklerim vardı kan hastalıgım nedenıyle?,şimdi benım bebegıımde premature dogdu 6.aya gırıyoruz.allah sanada hayırlı evlat versin,mutlu ol bebegınle,cok sevındım yazına kardesım..

X