Sütüm gelmiyor

songull27

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2023
28
5
28
Hanımlar merhaba Allah rızası için yardım edin bebeğim iki aydır kuvozde yatıyordu şu an altı aylık eve geldik emmek istiyor ama bir damla bile süt gelmiyor sütümün yeniden gelmesi için ne yapmam lazım stresten tamamen kesildi

bol bol ten tene temas edin bebeği bezli bir şekilde bırakarak. Güzel beslenip güzel uyuyun. Bol su için. 3-4 ymk kaşığı dut kurusunu 2 su bardağı suda 10 dk kısık ateşte kaynatıp suyunu içip dutları yiyin. Bebeğinizi emzirirken koklayın, gözlerine bakın sütüm sana yetiyor , karnın doyuyor, büyüyorsun diye konuşun. Durmadan emzirin. Emzirme kampı yapın hatta. Stres olmayıp beyninizide olumlu yönde uyarırsanız oldu bu iş🙏💕 Sütünüz bol olsun🙏

• Beğen
Reactions: Gao
Hanımlar merhaba Allah rızası için yardım edin bebeğim iki aydır kuvozde yatıyordu şu an altı aylık eve geldik emmek istiyor ama bir damla bile süt gelmiyor sütümün yeniden gelmesi için ne yapmam lazım stresten tamamen kesildi
Küvöze neden girdi 6 aylık derken

2 aydır sanki bebek emiyor gibi düzenli sağım yapmadiniz mı? En iyisi Emzirmek fakat bu kadar süre emmeyen bebek biberonada alışmıştır. Kesilen sut nasıl gelir hormonları tetikleyerek. Fakat bir emzirme danışmanından yardım alsaniz daha iyi gibi.

Bol su 3-4 litre, ten teması bebişle, göğüsünde dursun boş da olsa emsin.
Dere otu biber marul karpuz protein kefir kuru yemiş bolca tüket dut kayısı erik hoşafı vs..
Bestlak damla var onu iç işe yarıyor
Hipp anne çayı iç fena değil bu da
Lactamil anne için toz ondan al o da işe yarar
Alkolsüz malt içecek iç ister marketten al istersen bebek mağazasından. Promalt aşırı şekerli yeşili daha mantıklı ben aldım elimdekiler bitince markete döneceğim oradakilerden içerim. İşe yarıyor tabi o da

ama en önemlisi bebek memede temas etsin çocuğu sev süt gelmiyor diye düşünme rahatla, booool su iç

Düzenli uyku da önemli , duş al masaj yap..

Tatlıya abanma şeker süt getirmez kilo aldırır sadece :)

bol bol ten tene temas edin bebeği bezli bir şekilde bırakarak. Güzel beslenip güzel uyuyun. Bol su için. 3-4 ymk kaşığı dut kurusunu 2 su bardağı suda 10 dk kısık ateşte kaynatıp suyunu içip dutları yiyin. Bebeğinizi emzirirken koklayın, gözlerine bakın sütüm sana yetiyor , karnın doyuyor, büyüyorsun diye konuşun. Durmadan emzirin. Emzirme kampı yapın hatta. Stres olmayıp beyninizide olumlu yönde uyarırsanız oldu bu iş🙏💕 Sütünüz bol olsun🙏
Çok teşekkür ederim denedim az da olsa gelmeye başladı çok şükür

• Beğen
Reactions: Gao
Küvöze neden girdi 6 aylık derken
Erken doğdu kalbi delikti akcigerlerinde de hala sıkıntı vardı o yüzden normal yoğun bakıma almadılar kilosu çok düşük olduğu için direkt kuvoze aldilar
Bol su 3-4 litre, ten teması bebişle, göğüsünde dursun boş da olsa emsin.
Dere otu biber marul karpuz protein kefir kuru yemiş bolca tüket dut kayısı erik hoşafı vs..
Bestlak damla var onu iç işe yarıyor
Hipp anne çayı iç fena değil bu da
Lactamil anne için toz ondan al o da işe yarar
Alkolsüz malt içecek iç ister marketten al istersen bebek mağazasından. Promalt aşırı şekerli yeşili daha mantıklı ben aldım elimdekiler bitince markete döneceğim oradakilerden içerim. İşe yarıyor tabi o da

ama en önemlisi bebek memede temas etsin çocuğu sev süt gelmiyor diye düşünme rahatla, booool su iç

Düzenli uyku da önemli , duş al masaj yap..

Tatlıya abanma şeker süt getirmez kilo aldırır sadece :)
Çok teşekkür ederim hepsini uygulayacağım

Ay hiç bilmiyorum. Konu başta kalsın diye yazıyorum. Çok geçmiş olsun💜

Geçmiş olsun inşallah şuan bir sağlık sorununuz kalmamıştır. Bende rezene kimyon dereotu ve pirinç pilavıişe yarıyor ve bol su 3 4 litre içmem gerekiyor . Bulgur pilavı işe yaramadı ilginç ki kısır işe yaradı ha birde ilginç ama ne zaman etliekmek yesem sızıyordu alarjiden dolayı suan yiyemiyorum tabi bazense hormonlardan azalıyor ama naparsak yapalım .4 saati geçince sagım yapılması gerekiyor ne kadar meme boşalırsa o kadar süt doluyor.

X