SÜTLÜ KAHVE VÜCUT LEKESI (Cafe au lait lekesi)

duygu er

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2024
1
0
35
Arkadaşlar merhaba 9 yaşındaki kızımın vücudunda 11 adet sütlü kahve leke var bir kaç adeti doğduğundan bu yana var ve onlar 1 cm çapında diğerleri 5 mm geçmeyecek şekilde bugüne kadar gittiğim doktorlar önemsememişti taki son gittiğim doktor bana bazı kalıtsal hastalıklar ve nf denilen bir rahatsızlığa tanı olabileceğine kadar dünya tersine döndü aynı lekeden bendede var fakat 3 tane ,1.5 yaşında oğlumda mercimek tanesi kadar 2 adet
nörolojiye gittik daha önce hiç bir emar çekilmemişti 9 yaşındaki kızı ma beyninde 1 adet kist görüldü ama nörofibromatozis ile alakalı değil 3 ay sonra kontrole gelin dedi aynı zamanda skolyoz röntgeni çekildi 6 açılık bir eğrilik çıktı omurgasında internette okuyorum bu hastalık yani lekeler bütün bunlarla ilgili işin içinden çıkamıyorum doktor bişey yok dedi ama 3 ay sonra kontrole çağırdı lütfen deneyimi olanlar fikir verebilirmi birde genetik test işe yariyormu yaptirmalimiyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…