süt sıtması

deniz...

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2007
315
2
41
dün gece sağ göğsüm birden bire çok şişti arkasında üşüme terleme baş ağrısı bel ağrısı bebeğimde gece uykusuna öğle bi dalmıştıki emmek istemedi uyandıramadık pompayla sıktım canım çok yandı dayanamadım bu 3. süt tutarmış ilk defa duydum sabah emdide rahatladım göğsüm halen acıyo aranızda aynıdurumu yaşıyan arkadaşlar varmıa.s.a.s.a.s.

gecmis olsun öncelikle canim...

bende ilk günlerde yasadim,bebisim yeni erken doogdugu icin henüz kuvvetli ememiyordu,agrisindan dokunamiyordum bile,gögüslerim o kadar büyüdüki görünce sok olmustum.. ve dr bi daha asla bu hale gelene kadar bekleme,kanallar tikanirsa iltihaplanir demisti.....

önce sicak suyla banyo yaptim,gögüslerime sicak suyu direk tuttum,sampuanla kaygan olmasini saglayip 10dk kadar masaj yaptim baktim hala rahatlamayinca fön makinesiyle sicak hava üflettim,sicak su tulugu koydum gögüslerimin üstüne biraz ve sonra pompayla sagdim...dr direk sagsaydin cok fazla aci cekebilirdin önce sicak uygulaman iyi olmus dedi...simdi pompa yapmadan önce tulugu koyuyurum gögüslerimin üstüne o cok rahatlatiyor..

hangi pompayi kullaniyorsun??

selam aynı şey benimde başıma geldi.bende önce anladım grip olduğu zannettim bütün vücudum ağrıdı. bende hemen sıcak su ile duş aldım göğüslerime masaj yaptım. bunun yanında bende süt sağma mak. vardı o çok işime yaradı hemen sütü çok canım yana yana çektim.düzeldi. çok süt birikince oluyormuş böle dikkat etmemiz lazım. bu arada doktora gittinmi deniz nasıl bebeğin görüşmek üzere.

a.s.a.s.a.s.wee bi arkadaştan ödünç aldım ben direk sağdığım için acısına dayanamadım halen daha başım acayip ağrıyo dr yeni geldim bebeğimin durumu gayet iyi imiş 5 veya 6 kere kaka yapmaları normalmiş benimki biraz ishal de 10 kereya kadar korkma dedi çarşamba günü aşıya gitcez saolun

bendede ilk 40 günde hatta 2 ay içinde oldu battaniyeye sarınıyorum üşümekten sonra da ter çok kötü ya ...geçer cnm ama ateşin çıkarsa bi dra görün bi ilaç verir sakinleşirsin en azındannn.ama son 40 gündür bişey yok geçti artık.sadece geceleri memişler çok doluyo ve yatağın her köşesine akıyo bu benim sinirimi bozuyo tabiii...artık çok emmiyo ilk zamanlara göre zatennn.meme deliliği geçti ama uyku öncesi bi memeyle yanak yanağa gelecek sonra uyuyacakkk

bende dee aynı sorun olmuştu daha neler görcez kimbilir
cok kötü süt sıtması oglumda cok olurdu kızımda 1 kere oldu gösünü dolu tutma elektirikli süt pompası cok güzel el pompasıyla cok ugraşıyorsun sabırlazım + sğtğn bolken buzlukta sakla tavsiye edrim 6 ay anne sütü al ması için ne kadar biriktirirsen o kadar iyi cıkarıp verrirsin yetmedigi zaman cok avantaşlı ben yapmadım pişman oldum şimdi 4,5 aylık ve ek gıda veriyorum

X