süt saklama hakkında 1 kaç soru

nisa77

Guru
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2007
842
25
arkadaşlar 2.dönem okula başlamayı düşünüyorum tabi şevval senanın uykuları düzene girerse.olmazsa 45 gün daha rapor almayı düşünüyorum.neyse sorularıma geçeyim şimdiden sağıp dolaba koyayım diyorum belki daha sonra olmaz sütüm.ama süt saklama poşetlerini araştırdım eczanelerde bulamadım.bir de netten araştırayım
-siz nede saklıyosunuz.kaynanam kavanoza koy diyo olur mu sizce
-ne kadar sağmalıyım hani bir ısıtışta vermek için
tanıdık eczacı dondurmak iyi değil dedi.dedimki çalışanlar böyle yapıyo mecburen.eczanesinde poşet olmadığı için mi dedi anlayamadım.şimdilik kafama takılan bunlar cevaplarsanız sevinirim.

ben poşet aldım.medikalden.20 tane 25 ytl.bir torbayı doldurman lazım.zaten ona yetecek kadar cıkar nisacım.cünkü büyüycek ve daha cok içmek istiycek.ama neden bilmiyorum süt torbası aldığım gün stm azaldı??

Canim Benim sutum bazen olmuyo bazende boyle goguslerim doluyo kendi kendine akiyo dedimki boyle sutum oldugu zaman sagip koyayim dolaba sutum azalinca ac kalmasin cikarip iciriyim diye ama teysem yapma oyle cok cabuk bakteri urer onu sag posete koy sonra dondurucuya at cikar cezveye koy isit biberona koy ne kadar cok degisim oluyo dimi hepsinden bakteri alir dedi ne kadar digru bilmem seni yaniltmak istemem sen bi dr sor benim bi arkadasimin gogus ucu cok kucukmmus bebis ememiyomus bi turlu termoslu biberon almislar biraz pahali bisey ama sutu koruyo hemde isisi ayni kaliyo sogumuyo gogsu doldukca elektirikli sut sagma makinesiyle sagiyodu termoslu biberona dokuyodu oda buyuk bisey dolduruyo icini cocuk doyana kadar iciyo kalan geri ziyan olmuyodu san onu bi arastir istersen her aksam sagip koyarsin belki yanlis bilgi vermis olmayim sen arasir sor bi medikalcilerde olur belki

siteril süt saklama poşetleri veya kapları var direk biberon ucunu takıosun veriosun
dondurucuda saklanan sütü ısıtma şekli şöyle: buzdolabına indirip orda çözülmesini bekliosun sonra sıcak su dolu kapta bekleterek ısıtıosun direk kaynatmıosun yani zaten bu süre içinde hala steril poşetin içinde sonra da biberona boşaltıon saklama kabı biberon şekilnde ise zaten boşaltmana gerek yok
ben 2poşet koydum ama kaç gündür sağamıom biriktirmeye gerek yok dedim zaten bizimki biberon tutmuo akşamları emziririm sabah çıkmadan bide gün içinde de mama çorba vs. ne kadar geç başlarsak işe o kadar ii

canım nete süt saklama poşetler var kiltli onlardan al sağ koy içine at buzluğa çıkar benmari usulü ısıt direk ısıtma

doğrusu ben de bunu çok düşünüyodum nisacım ben de 2. dönem başlıycam işallah sabahçıyım saah emzirirm öğlen 12de gelirim o zamana adar 2 defa ister bizim kız birinde süt sağsam verse diğerinde mama verir komşum da benim sütü kızım günde bilmem kaç kere eme eme bitiryo şu an mama falan vermiom acaba ne zaman sağabilirim k kızım hala çok sık emiyo 1 saat ara veriyo dr.zaten bugün fazla almış biraz kiloyu dedi 1 kg fazlamız varmış napim bakalım zamanla emme işini azaltırsa o zaman sağarız ben okulda tenefüste sağıp biberona koyum diyorum ertesi güne bozulmuyomuş zaten hem de uzun süre emmediğinden sütümüz de azalmaz

canım bizde süt sağıp dolapta bekletiyoruz.Eczanede ağızları kilitli poşetler var anne gündüz sütü sağıp akşamdan dolaba koyuyoruz.Kullanacağımız zaman sıcak su içinde ben mari usulü ısıtıp biberona koyup veriyorum.Dr oda sıcaklığındaki sütü ısıtmadan da kullanılabileceğini söyledi.O zaman biraz yağ tabakası gibi üstü kaplanıyo onu da çalkalayıp kullanabileceğimizi söyledi çok ta gözünde büyütme allah kolaylığını veriyo öncedende dolaba süt saklamayı dr da çok onaylamıyo bir gün önceden sağılan süt ertesi güne yetiyo

arkadaşlar 2.dönem okula başlamayı düşünüyorum tabi şevval senanın uykuları düzene girerse.olmazsa 45 gün daha rapor almayı düşünüyorum.neyse sorularıma geçeyim şimdiden sağıp dolaba koyayım diyorum belki daha sonra olmaz sütüm.ama süt saklama poşetlerini araştırdım eczanelerde bulamadım.bir de netten araştırayım
-siz nede saklıyosunuz.kaynanam kavanoza koy diyo olur mu sizce
-ne kadar sağmalıyım hani bir ısıtışta vermek için
tanıdık eczacı dondurmak iyi değil dedi.dedimki çalışanlar böyle yapıyo mecburen.eczanesinde poşet olmadığı için mi dedi anlayamadım.şimdilik kafama takılan bunlar cevaplarsanız sevinirim.

canım eczanelerde olmayabilir..ben de eczacıyım..medikallerde var...ben aldım 20 tanesi 30 ytl..internette medelanında poşetleri var...benimki başka bi markanın...valla herkes farklı şey söylüyor..benim çocuk doktoru arkadaşım var erde olursa olsun 24 saat diyor...ama ben depoluyorum valla....internetten araştırdım heryerde -18 derecede 3 ay -16 derecede 6 ay saklanailir diyor..ama özel saklama poşetlerinde...yada aventin 10 lu saklama kapları var istersen...ama poşet daha az yer kaplar....ben 50 cc 100 cc 120 cc farklı farklı koyuyorum...ihtiyaca göre kullanmak için....çünkü poşatler tek kullanımlık...ve eritilen süt 24 saat içinde kullanılmalı...kullanmadan önce 2-3 saat buzdolabının normal rafında durunca eriyor zaten..sonra benmari usulü ısıtıp kullanıyorsun...

Canim Benim sutum bazen olmuyo bazende boyle goguslerim doluyo kendi kendine akiyo dedimki boyle sutum oldugu zaman sagip koyayim dolaba sutum azalinca ac kalmasin cikarip iciriyim diye ama teysem yapma oyle cok cabuk bakteri urer onu sag posete koy sonra dondurucuya at cikar cezveye koy isit biberona koy ne kadar cok degisim oluyo dimi hepsinden bakteri alir dedi ne kadar digru bilmem seni yaniltmak istemem sen bi dr sor benim bi arkadasimin gogus ucu cok kucukmmus bebis ememiyomus bi turlu termoslu biberon almislar biraz pahali bisey ama sutu koruyo hemde isisi ayni kaliyo sogumuyo gogsu doldukca elektirikli sut sagma makinesiyle sagiyodu termoslu biberona dokuyodu oda buyuk bisey dolduruyo icini cocuk doyana kadar iciyo kalan geri ziyan olmuyodu san onu bi arastir istersen her aksam sagip koyarsin belki yanlis bilgi vermis olmayim sen arasir sor bi medikalcilerde olur belki

cezvede ısıtılmıyor canım sütler zaten sakın ha...poşete koyunca açmadan eritiyorsun kilitli poşet zaten...sıcak su olan bir kaba poşeti koyup ısıtıyorsun..biverona koyarken açıyorsu poşeti...bakteri üreyecek bir ortam yok...arkadaşın çocuk doyduktan sora kalanıı içirmiyro umarım..dökmesi lazım..o zaman bakteri ürer ...

doğrusu ben de bunu çok düşünüyodum nisacım ben de 2. dönem başlıycam işallah sabahçıyım saah emzirirm öğlen 12de gelirim o zamana adar 2 defa ister bizim kız birinde süt sağsam verse diğerinde mama verir komşum da benim sütü kızım günde bilmem kaç kere eme eme bitiryo şu an mama falan vermiom acaba ne zaman sağabilirim k kızım hala çok sık emiyo 1 saat ara veriyo dr.zaten bugün fazla almış biraz kiloyu dedi 1 kg fazlamız varmış napim bakalım zamanla emme işini azaltırsa o zaman sağarız ben okulda tenefüste sağıp biberona koyum diyorum ertesi güne bozulmuyomuş zaten hem de uzun süre emmediğinden sütümüz de azalmaz

canım bebğin emdikten sonra diğer göğsünü önce emdiğini sonra sağ elektrikli pompa ile....ben öyle yapıyorum.özllikle gece boza içip sabah kalkınca sağ daha çok çıkıyor...zatn işe başladığında uzun süre emzirmezsen göğüslerin boşalmadığından mastit olursun...

canım bizde süt sağıp dolapta bekletiyoruz.Eczanede ağızları kilitli poşetler var anne gündüz sütü sağıp akşamdan dolaba koyuyoruz.Kullanacağımız zaman sıcak su içinde ben mari usulü ısıtıp biberona koyup veriyorum.Dr oda sıcaklığındaki sütü ısıtmadan da kullanılabileceğini söyledi.O zaman biraz yağ tabakası gibi üstü kaplanıyo onu da çalkalayıp kullanabileceğimizi söyledi çok ta gözünde büyütme allah kolaylığını veriyo öncedende dolaba süt saklamayı dr da çok onaylamıyo bir gün önceden sağılan süt ertesi güne yetiyo

canım ertesi gün kullanıyorsan poşete gerek yokki..biberonda sakla dolapta boşa paranı harcma...

çok sağolun kızlar yardımlarınıza internetten baktım alayım ozaman 1 adet kullanıp sonra o poşeti atıyo muyuz peki

st koy posete dondurucuya at.sonra her sağmanda stü alt rafta soğut poset dolana kadar onun içine koy kapiş?

canım ertesi gün kullanıyorsan poşete gerek yokki..biberonda sakla dolapta boşa paranı harcma...

deryacım msj yeni gördüm kızkardeşimin bebeğine bakıyorum oda iş yerinde sütü sağıyor poşete koyup getiriyor poşet kullanmaya mecburuz

Nisacım ben lansinoh diye bir markanın posetlerini kullanıyorum.İnternette de E-Bebek.com - Bebeğinizi ve sizi çok seviyoruz sitesinde de bulabilirsin.Site ismini örnek olsun diye verdim. İcinde 25 adet steril poset var.Sütü sağıyor ve sonra nekadar sağdığıma bakıyorum kaç cc diye? Sonra da posete koyup sütü sağdığım tarihi ve kaç cc oldugunu yazıyorum üstüne.Üzerinde onları yazabileceğin bir kısmı var zaten.Sonrada
-18 derecede 6 aya kadar muhafaza edebilirsin.Buzdolabı normal rafında 24 saat, oda sıcaklıgında ise 6 saat durabilir sütün.Dondurucudan cıkarıp derin bir kapta poşeti ile birlikte kaynar su döküp üzerine eritiyorum sütü hemde ılınıyor böylece.(benmari usulu yani).Biberona bosaltıp veriyorum ogluma. Bu sekilde yapabilirisn.

Canım bu arada unutmadan tarih ve cc onemli cunku uzerindeki tarih sırasına göre çözdürüyorum sütü ve dozajına göre ki fazla çözüp yabana gitmesin diye...Bu bilgileri doktorumlada paylaştım doğruluğunu ondan teyid ettim için rahat olsun derim.

ben hiç poşet kullanmadım buzdolabında sakladım hep
bakıcımdanda rica ettim biberonla vermemesini sonra benden emmek istemeybilir diye bunlar çok fena çünkü kolayı bulunca zoru istemiyorlar
ben öğleden sonra çalışıyordum ilk başladığımızda dersim 1 de başlıyordu 12 gibi emziriyordum kızımın uyumasına göre 2 saat sonra bakıcı sütü veriyordu 16:30 gibide evde oluyordum gelince tekrar hemen emziriyordum
kolaylığını veriyor rabbim üzme kendini başlayınca alışıyorsun canım

anne sütü buzdolabında 24 saat oda sıcaklığında 6 saat kalıyor biliyorsundur heralde

çok teşekkür ederim kızlar yaa içime su serptiniz sanırım başlayınca sağıcam.sanki bu aralar sütüm azaldı gibi şimdi sağıp stoklamayayım yeteceği yere kadar.sonra günlük sağarım umarım sütüm olur herkesin de olmasını nasip etsin Allahım....

X