Süt Olsun Diye Günlük Neler Yiyoruz

buket-26

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2007
3.228
324
45
Boşverin kiloları önce bebişlerimiz beslensin:ecrin_bebek: cokacimcoook

Kahvaltıda Kimyonlu Yumurta
1 bardak Rezene Çayı
Şimdi çilek tabağı bir yanımda kuruyemiş tabağı bir yanımda (ceviz-badem-fıstık..vs)

ben kahvaltıda yumurta kızarmış ekmek tabi tereyaglı 3 çeşit reçel yedim ve tabiki çay içtim oh yarasın kızıma maşallah benim kara kuzuma

çilek gaz yapar,kimyon poposunu kıpkırmızı yapar,yumurtada gaz yapar,dereotlu salataya bişey demiyorum.ayyy yemekteyiz programına katılmışım gibi hissettim.onu yemem şunu yemem bunu beğenmem :roflol: en fazla dereotu süt yapıyo tecrübeyle sabittir.

meraba arkadaşlar bence herkeste gaz yapan besin farklı ben herşeyi yiyorum gaz maz yok.o yüzden herkes denesin sonra karar versin...

meraba arkadaşlar bence herkeste gaz yapan besin farklı ben herşeyi yiyorum gaz maz yok.o yüzden herkes denesin sonra karar versin...

benim çocuğumun gazlı olu olmadığını ben anlıyamadım.gazını ağızadan ya da alttan (emdikten sonra ) çıkaramazsa mı gazlı?
ben de herşeyi yiyenlerdenim bebeği yediklerimden neyin rahatsız ettiğini de bilmiyorum.

canım benim bebeğim çok gazlı,alttan ve üstten azıcık çıkarıyo ama karnı taş gibi sert.parmaklarınla vurduğun zaman sertliği anlaşılıyo.ayrıca gazlı bebekler çok huzursuz olur sürekli ağlar.ayrıca benim bebeğim gazını çıkarmak için sürekli ıkınıyo ama alttan çıkaramayınca üstten kusarak çıkarıyo.saatlerce susmadan ağlıyo.çok zor bişey bu gaz.bende süt yapmasına rağmen bakliyatlardan,yeşil soğandan,sütten uzak duruyorum.bol bol rezene,dereotu,hoşaf,su ve yeşillik tüketmeye çalışıyorum..

Bol su,tahin helvası,yeşillik (dereotu,biber,marul,taze soğan),bulgur pilavı,kuru soğan,incir,hoşaf (kuru üzüm,erik),kuruyemiş (ceviz,badem,fındık) ...

asya 58 kardeşime katılıyorum..bu durum herkesde farklı oluyor.mesela benim kızım mercimek çorbası içtiğim günün ertesinde bağırarak ağlıyor yani gaz oluyor sanırım..ama diğer günler bir problem yok...ablam ise çok dikkat etmesine rağmen ilk4 ayı çok sıkıntılı geçirdi.malum kolik!yani olucağı varsa oluyor ne yersek yiyelim..ama bolca su içmeli ben günde 2,5-3 litre tüketiyorum...bişey yemesemde su kafi geliyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…