Süt ( Lohusalık ) Sıtması Oldum :((

avebru

Guru
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2007
1.154
20
Arkadaşlar merhaba..

Bu zamana kadar doğumdan sonraki birkaç gün hariç lohusalık beni çok zorlamıyordu ama dün gece aniden titreme nöbetleri geldi..Hiçbir şekilde ısınamadım..Oldukça uzun sürdü..

Biraz araştırdım böyle durumda sıcak duş alıp göğüsleri sağmak gerekiyomuş..Oğlum emerken çok yorulduğu için göğüslerimde süt birikti, hala biraz ağrı yapıyor..Eşime bugün bana pompa almasını söyledim, annem aslında beni uyarmıştı ama yaşamayınca bilinmiyor.. :çok üzgünüm:

ebrucumgeçmiş olsun canım mercanada olmuştu o ılık su ve sabun önermişti
canım pompayla al o sütüde sakla canım derin dondurucuya at yazık olmasın sütüne

geçmiş olsun canım bendede olmuştu sütten göğüslerim çok dolmuştu ama titreme olmamıştı pompayla sağıp boşalttım rahatladım.sağınca altında biberon olan pompalar var ondan al sütün biberona doluyor istersen sonra kulanabilirsin sütü.

benimde dün gece bi üşümem tuttuoğlum uyudu emmedi göğüslerim dolmuştu üstümü örttüm uyudum titreye titreye :)

Canim gecmis olsun.Ben de yasadim.Mutlaka sabunla masaj yap.Icerde kalmasin sutun.Cok cok gecmis olsun.

Bendede olmuştu konuyla ilgili hiç bilgim olmadığı için kendimi hastaneye gecenin yarısındazor attım.Tabi doktor oldukça normal karşıladı bir serum takıp eve yolladı sonra araştırdım.

bende de oldu süt dolması önce sıcak banyo yaptık pompayla çektik pek işe yaramadı sonra da hastaneye gittik hastanelerin motorlu sağma makineleri var göğüslerimi biberona sağdılar boşalttıar...

ebrucuğum geçmiş olsun canım..benimde titreme harici aynısı oldu,sütümü pompoyla çektim,banyo yaptımda rahatladım,

çarşambadan beri rahatsızım.ateşim 40 ın altına bitürlü düşmedi sonunda acile gittim.hastane gibi rezil biter yok.acil gittiğim biyerde ordan oraya sürüklediler.neyse. iki serum taktılar tahliller falan idrar yoklu enfeksiyonu dediler gönderdiler.eve gelince ateşim yeniden yükseldi.artık titremelere dayanamaz oldum.ve kendi doktorumu aradık.gelin hemen dedi.gittik.muayene etti ve süt ateşi yani lohusa sıtması olduğumu söyledi.hastanedeki rezilliğim yanıma kar kaldı.kollarımı mosmor yaptılar kan alacaz falan derken.şimdi bir sürü iğne antibiyotik,ateş düşürücü kullanıyorum. 3-4 günüm böyle kötü geçti ama çok şükür şimdi iyiyim.

Merhaba arkadaşlar
Dünden beri bende de aynı sıkıntı var. Ateşim bir çıkıyor bir düşüyor. Şimdi sütümü sağıcam bende.

Atlatabildin mi avebru?

Görümcem de aynen senin anlattiklarin gibi olmustu ama o cok fenaydi. Bir gün bir telefon ve görümcemin sesi cok kötüydü ve kalabalik sesler geliyordu, gittim evinde ambulansla gelmisler ve zavallim kendinden haberi yok titriyordu sürekli, hemen hastaneye kaldirdilar. Durumu cok kötü oldugu icin özel bir odaya almislardi, 8 gün kaldi ve iyilesti.

Dikkat et kendine.... gecmis olsun
Bebebginizi de Allah anali babali büyütsün

hemen doktora gidin bence.ben çok çektim.kendiliğinden geçer diye düşündüm ama olmadı.doktora gittim ve şimdi iyiyim ilaçlarla tabi.iğne vuruluyorum hergün.bütün bunlar önemsemediğim için oldu.daha önce belirti vemişti hafif hafif çünkü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…