Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Süt beyazı ten için önerileriniz

DominoPhoenix

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2008
51
0
Merhaba bayanlar benim ten rengim maalesef çok açık hiç uygun pudra bulamıyorum, bulduklarım da ya yeterince kapatıcı olmuyor ya da sivilce yapıyor :KK43: loreal, max factor, maybelline gibi markaların hepsini denedim ve sonuç tam bir hüsran. hatta mac'in, dior'un ve chanel'in bile en açık renkleri bana koyu geliyor. bir tek isadora markasında rengime uygun bir pudra bulabildim ama o da hiç kapatıcı değil, transparan pudra zaten.
ten rengim bu bayanınkinin aynısı, pembemsi değil sarımsı bir beyaz:
Kathryn_Morris_01.jpg

yardımlarınızı bekliyorum, artık bebek pudrası kullanmak istemiyorum :KK17:

Son düzenleme:
merhaba canım. sanırım hemen hemen aynı tonlarda cilt rengimiz. bende transparan puraları tercih ediyorum.ama günlük makyajımda pudra kullanmam ancak doğru dürüst makyaj yapmam gerekiyorsa kullanıyorum çünkü bizim rengimizde olanlarda pudra günlük makyajda aşırı yapay duruyor. onun yerine günlük makyajında sadece açık şeftali tonlarında allık kullanmanı öneririm.hem doğal hemde hoş bir görünüm kazandırıyor. ancak gece makyajında ve özel günler için yapacağın makyajlarda pata krem tarzı kapatıcıları ve üzerine pudra uygulamanı öneririm. onuda direk pata krem olarak değil önce tabana cildine uygun bir nemlendiriciyi iyice yedir. üzerine çok az miktarda yine cilt tonuna uygun bir pata kremi çok ince bir tabaka halinde uygula ve en üste de pudrayı ancak pudrayı toz ve havaleli diye adlandırılanlardan seç ve ponpon pudriyerle bolca uygula sonra geniş bir makyaj fırçası yardımıyla fazlalıkları tamamen arındır.
Not: pudralama işleminden öne dudak kalemini ve ince bir tabaka rujunuda sürüp üzerine pudradan sonra tekrar rujun bir ton koyusu kalemle dolgu uygularsan daha kalıcı bir makyajın olur :KK34:

bu arada zor bulunan bir üründür ama Elit markasının yada niveanın profesyonel makyaj malzemelerinde bahsettiğim pudrayı bulabilirsin. diğeleri sıkıştırılmış yada taş pudra diye tabir edilenlere ağırlık verdiklerinden ancak çok profesyonel ellerde işe yarıyor :KK1: ve sakın yanlış anlama uzman değilim sadece bir kaç ders almıştım o kadar.

Benimde ten rengim buna benziyor .Halen ten rengimle birebir aynı olan, doğru pudrayı bulamadım .

Body shop'un renkleri, diğerlerine nazaran daha açık :KK50: onu deneyin derim .

Son düzenleme:
Nc serisi sarı alt tonlara sahip olanlar için değil miydi ? Pembe-beyazlara hangisini önersirsiniz ?

en sağlıklısı en masrafsızı tıpkı Nicole Kidman gibi Güneşe hiç bir surette çıkmamak ve meyve asitli kremler kullanmak..

Bende çok açık tenliyim Golden rose un pudrasını kullanıyorum gayet açık tonda.. her markada yok ama evet özellikle fondötenlerde hiç yok neredeyse.. benim cildimde kuru olduğu için stik fondöten kullanıyorum yine golden rose un ve beyaz neredeyse çok güzel.. ama o tonda başka bir marka stik fondöten bulursam denemek isterim..

Ben Flormarın pudrasını düşünüyorum. Çok beyaz tenliyim. Ama ne sarı ne de pembe beyazım. Tam beyaz yani. 87 nasıl sizce? Kullanan var mı?

1750_buyuk.jpg

compact-powder.jpg

Ben Flormarın pudrasını düşünüyorum. Çok beyaz tenliyim. Ama ne sarı ne de pembe beyazım. Tam beyaz yani. 87 nasıl sizce? Kullanan var mı?

1750_buyuk.jpg

compact-powder.jpg

bnde beyaz tenliyim..87 numarasını kullanmak istiyorum bunu da gidipte alamadım bi türlü.. kullann varsa bilgilendirsin ya :s

X