sürekli tartışmaya başladık

tyana

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2008
37
0
42
merhaba arkadaşlar eşimle artık olur olmaz herşeyde tartışmaya başladık.şimdide kafam bulanık yine tartıştık.sorun hep benden kaynaklanıyor aslında.eşim 1 ay sonra askere gidecek.ama herşey okadar ağır gelmeye başladı ki hiçbirşeyi kaldıramıyorum.ev ve iş çok ağır geliyor.bana yardım etmeyi de kesti herşeyi bana bırakıyor ve kendimize vakit ayıramıyoruz.hafta sonları da sanki hiçkimse bizi yalnız bırakmak istemiyor gibi hep bize geliyorlar.anlayacağınız okadar bitkin düştük ki yatakta bile birlikte olamıyoruz.acaba bana eskisi gibi değer vermiyormu diye düşünmeden edemiyorum.bugün tatil eşim evde kalacak bende bayramı kutladıktan sonra gelecektim.ona dedim ki ben gelmeden biraz evi toparlasan.ben geldiğimde evle uğraşıyordu ama ben gelince yine işler hep bana kaldı ve çok sinirlerim bozuldu.o mesaili çalıştığı için haftanın 4 günü evde ama hep yapacak başka işler buluyor.ben işten gelince yine ben yapıyorum.eskiden ben çalışmazken bile daha anlayışlıydı.evde sıkılıyorsun aynı işleri yapmaktan diye yardım ederdi.ama şimdi böyle.benim durumuma düşen var mı aranızda.siz olsanız ne yapardınız ya da.ne olur bir akıl verin.(sorun onun iş yapmamasından ziyade birlikte olabilmemiz için zaman yaratmaya çalışmamasıydı)

Son düzenleme:
ya canım ev işlerinde eşine yardım eden erkek pek olmuyor zaten yada istemeden yapar heralde ilk başlarda sana yardım etmek istedi 2 nizde çalışıyormuşsunuz zaten ev işleri bana göre zaten sıkıcı biliyorum bide bunun erkek gözüyle düşün düzgün yapamıyorlar dahada kötü oda kendi üstüne yıkılıyor zannediyordur belki işler...bi kadın tutsan haftada bir gelse sende yapabildiğin kadar işini yapsan yada kardeşin yada yakın akrabaların yardım etmezlermi bide eskisi kadar değer vermiyo olabilirmi demişsin ben zannetmiyorum ama oda işten bunalmış olabilir sonuçta bir erkek ama sıkma kendini eşinle aran düzelir mutluluk seninle olsun...:))

a.s.erkekler içlerinden vede ellerinden gelirse yardım ediyorlar.zorla malesef olmuyor.bence yapabildiğiniz kadarını yapın.eşiniz bu niye böyle diye sorarsada tek başıma bu kadar oluyor dersiniz.sonuçda sizde insansınız.sonra ev işi zaten çok nankördür bugün yap yarın yine aynı.kendinize zaman ayırın.işler nasıl olsa olur

sorun da biraz bundan kaynaklanıyor yani niye böyle bile demiyor.ben sana yap mı diyorum diyor.o kadar kaygısız ki ne olmuş bitnmiş çok da umurunda değil.ben düzenli bir yaşam istiyorum o ise yemek olmasa da evi b... götürsede niye böyle demez ve elini de sürmez.yani o hale geldi.

eşiniz 1 ay sonra askere gidecekmiş. ev işlerine ağırlık vermek yerine birbirinize zaman ayırsanız daha iyi olur bence. ev işlerini de birlikte azar azar yapsanız.
yine askerlik dolayısıyla hafta sonlarını da başkalarına değil kendinize ayırın. ille de görüşmeniz gerekenlerle hafta içi akşamlarında çay buluşmaları(1-2 saat gibi kısa süreli) yapabilirsiniz.
benim eşim de seneye askere gidecek. şimdiden özlemini hissediyorum. birbirimizi kırmamaya çalışıyoruz.

yeni evlisin galiba.eğer yeni evli isen evin düzenine zamanla alışırsın ayrıca geleceğe yönelik çok iş gerektiren ıvır-zıvırları doldurmazsın...

belki ayda bir kadın da tutarsınız yarım gün bile olsa sana nefes aldırır.eşine vakit ayır bence de....

evin düzenine ya da işten gelince evin yüküne bir şekilde her kadın gibi sen de alışırsın.bu konuda hemen hemen her kadın dertli bir sen değilsin.eşlere çok iş düşüyor.

hem çocuk hem ev hem yemek hem eş.... kolay değil

takma kafana canım düzelirsiniz bak eşin askerede gidicekmiş üstünde gerginlik vardır seni arkasında yalnız bırakıcak die sinirleri yıpranmıştır eminimki amacı seni incitmek kırmak degildir evlilikte olur böyle şeyler bazen eşlerimiz bizi dinlemez dinliyomuş gb yapar ama zamanla buda geçer sorun etme tadını çıkar

Canım eşin 1 ay sonra askere gidecekmiş,
ev işleri yuzunden cenını sıkmaya gerek yok,
inan o askerdeyken bile evin dagınıklığını bile özlersin.
birbirinize vakit ayırın.sayılı gün çabuk biter
.

canım erkeklerin pek adeti degildir zaten eslerıne evde yardım etmek
onlar ben calısıorum ısım ayrı ev islerınden ne anlarım benım ısım degıl mantıgını yurutuyorlar
maalesefkı butun erkekler boyle
o yuzden yapacak bısey yok evını ve ısını duzene koymek zorundasın
zor ama bu boyle zaten cok az zamanın kalmıs
bırbırıınzı uzmenın anlamı yok
bunlar gecıcı seyler
Allah bır yastıkta kocatsın ınsallah.

Alış canım bunlara artık, ben iki çocukla ve çalıştığım halde eşimden ev işinde yardım görmüyorum. Şimdi bunu dert etmeye kalksam dertlerime bir dert daha eklemekten ileri gitmem.
Olur böyle şeyler. Takma kafana.

1 ay sonra askere gidecek esim olsa ona hizmet etmekten zevk alirdim beni iyi hatirlamasini isterdim oraya gidince...elini biseye surdurmezdim..ama askerden gelince de artik bazi isleri paylasmak gerektigini anlatirdim

askerlik zaten yeterince stres yapmıştır üzerinizde birde bu gibi şeylerle canınızı sıkmayın derim...son 1 ayınızı daha güzel değerlendirmenizi tavsiye ederim...okadar özleyeceksinizki birbirinizi onun için daha güzel zaman geçirmeye bakın, evet erkekler sevmiyor ev işini bu bi gerçek ... başta bizde sıkıntı yaşadık eşimle baktım olmuyor güvenilir bi kadın buldum ve okadar taknıyorum artık nede olsa geri kirleniyor ...herşey gönlünce olsun...şimdiden hayırlı teskereler ve sonsuz sabırlar...

keske butun erkekler ev islerinde eslerine yardim etseler...ama yapan nadir.
bunun yuzunden tartistip birbirinizi uzmeyin
askere gidince o kadar pisman olursunuz ki, ozlem girecek, hasret girecek, keske yanimda olsaydi da, varsin butun isleri ben yapsaydim dersiniz
bi kat daha uzulursunuz
bir ay kalmis, sarilin birbirinize
allah mesut etsin

eşin askere gidecek 1 ay sonra ve sen ev derdindesin öyle mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…