Sürekli kendimi bir kaosun içinde buluyorum

ikicocukannesiyim

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Mart 2024
166
-57
29
ben sürekli bağıran biri olmaktan çok sıkıldım hep öfkeliyim hep gerginim yani ufak bir anlaşmazlıkta bile sesi hemen yükselen .. hep tetikteyim sanki ..bu modda olmak aşırı yorucu ama öfkemi kontrol edemiyorum bu durumu yaşayan ve kendine iyi gelebilen var mı ?? Modum sanki hep birini dovucekmisim gibi .. pozitif bakmayı bilmiyorum sanki

maalesef hayat çok yorucu ve önümüzü göremiyoruz bence sebebi bunlar olabilir. ben de öyleyim 😔 her gün kendime telkinlerde bulunuyorum ama gün sonunda yorgun sinirli ve hiçbir şeye yetememiş biri oluveriyorum…

ben sürekli bağıran biri olmaktan çok sıkıldım hep öfkeliyim hep gerginim yani ufak bir anlaşmazlıkta bile sesi hemen yükselen .. hep tetikteyim sanki ..bu modda olmak aşırı yorucu ama öfkemi kontrol edemiyorum bu durumu yaşayan ve kendine iyi gelebilen var mı ?? Modum sanki hep birini dovucekmisim gibi .. pozitif bakmayı bilmiyorum sanki
Ormanda bağırma seansları oluyor. Topluca bağırıyorsunuz. Ailenizle birlikte belli günlerde gidip avazınız çıktığı kadar bağırabilirsiniz. Hem öfke eğlenceye dönüşmüş olur. Belki rahatlatır hepinizi.

Sanki önce bu moda bir ad gerek.Yorgunluk.Bende ki adı bu.Mutlu huzurlu bir evlilik evet?ama hayata, sorumluluklara erken atılmak sürekli hedefler icin mücadele etmek.Kayıplar..Yaş aldıkca farkındalıklar esliginde heveslerin kırılması ve yine de cabalamaya devam etmek.Kovalamaktan yoruldum hayatı.Bu şekilde hissettiriyor.Kendime bakmak,sevmek nasıl ki cocuklara ayırdıgımız kaliteli zaman varsa bu kaliteli zamanlardan kendime de ayırmak bir nebze iyi geldi bana.Spora basladım.Kötü enerjiyi öfkemi bu sekilde atıyorum.

Siz en son alisveris konunuzda psikolojik destek aldiginizi yazmistiniz. Psikiyatristiniz ve psikologunuzla bu durumu konusmadiniz mi?

Kan değerlerinin de, hormonlarının da bir dengesizlik olabilir. Şeker l, kolestrol veya karaciğer enzimlerinizde bir problem olabilir. Bu konuşa bir chekup yaptırabilirsiniz Mutlaka sağlıkla ilgili bir durum

terapi alsanız bende kaostan besleniyorum böyle bir aile içinde büyüdüm şuan onlar melek gibiler ben pasif agresif :) anksiyete çıktı

neredeyse bütün konulariniza yazildi. sizin cocukluktan kalma sorunlariniz var. iyi bir aileniz yok ve siz de iyi bir es iyi bir anne degilsiniz (oyleyim demeyin evde bagiran çağıran mutsuz kadin iyi anne olamaz)
esiniz de size maddi destek. devlette , sosyal hizmet merkezlerinde de ucretsiz psikolog imkanlari var.
neden israrla hic bir yardim almiyorsunuz?

Ben de böyleydim.
Dünyanın benim etrafımda dönmediğini, herkesin tek bir canı olduğunu, kimsenin bana anlayış göstermek zorunda olmadığını, birlikte yaşayan sosyal bir varlık olarak insanlara ayak uydurmam gerektiğini fark ettim ve değiştim. Terapi almadım. İnsan hatasını kabullenince değişebilir. Burda konu açtığınıza göre siz de hatalı olduğunuzun farkındasınız o zaman kendinizi eğiteceksiniz. Başka çaresi yok

Ormanda bağırma seansları oluyor. Topluca bağırıyorsunuz. Ailenizle birlikte belli günlerde gidip avazınız çıktığı kadar bağırabilirsiniz. Hem öfke eğlenceye dönüşmüş olur. Belki rahatlatır hepinizi.
Yazık değil mi ormanda yaşayan canlılara
Düşünsenize bir karacasınız kendi halinde ya da kaplumbağa
Tam uyuyacaksın birileri gelip bağırıyor :KK53:

Konu sahibi ve yorumları okuyan arkadaşlar.
Lütfen başlığa ve giriş kısmına takılmadan videoyu dinleyin.

Pasif ya da agresif öfke, ya da tam tersi aşırı uyumlanma davranışları kendimiz olamadığımızın göstergesidir.
Çözüm otantik benliğimize erişmek.
Bu videodan başlayarak Tülay Kök’ün “Sınırlar Eğitimi”ni mutlaka dinlemenizi öneririm

Yıllarca böyle yaşadım, sebebi zor hayatımdı hep farkındaydım uzunca bir süre sakin olmayı denemedim bile çünkü içimi böyle boşaltıyordum. Sonra zaman geçti, yaş aldım, sakinleştim hala sinirlendiğim zamanlar var ama ket vurmuyorum, fazla sakinlik, fazla tahammül, fazla uyumlu olmakta sevdiğim şeyler değil.

Konu sahibi ve yorumları okuyan arkadaşlar.
Lütfen başlığa ve giriş kısmına takılmadan videoyu dinleyin.

Pasif ya da agresif öfke, ya da tam tersi aşırı uyumlanma davranışları kendimiz olamadığımızın göstergesidir.
Çözüm otantik benliğimize erişmek.
Bu videodan başlayarak Tülay Kök’ün “Sınırlar Eğitimi”ni mutlaka dinlemenizi öneririm

Hemen izliyorum

Bu örnek bir video.
Öfkenin birincil nedeni sınırlarınızı bilmemektir.
O nedenle sonucu yok etmeye çalışmayın, kaynağı anlayın.
Sınırlarınız neler, duygularınızla bağlantıda mısınız, kendiniz olarak var olabiliyor musunuz? Haksızlığa uğramadan bunu anlıyor musunuz yoksa süreç bitince dövünüp öfke mi yaşıyorsunuz?
İşte tüm bunları çözümlemelisiniz.

Bu videoda değilse de Tülay Kök’ün kanalında kesinlikle sorularınızın cevabını bulursunuz.
Önerim ilk olarak “Sınırlar eğitimi” serisinden başlamanız, bu videodan sonra

X