suni sancıyla ne kadar sürede doğum oluyor?

mariposita

Guru
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2011
566
151
yarın inşallah suni sancıyla bebeğim alınacak. çok korkuyorum kızlar. acı durumu nedir? dayanılmaz şiddette mi oluyor? ve kaç saat çekiliyor? açılma hızlı mı gerçekleşiyor yoksa sabahtan akşama kadar sancı mı çekiliyor?

Benim ilk doğumum suni sancıyla gerçekleşti. Sabah nişan gelmişti. Hastaneye gittim. 11 de doğumhaneye girdim nst, lavman, vs.. serumum takıldığında saat 12 idi. 4:20 de oğlum doğdu. İlk saatler adet sancısından biraz fazla sancın oluyor. Şiddetli sancılar son bir saat çekiliyor. Tabii doğduğunda yeniden doğmuş gibi oluyorsun çok güzel bir his.. Normal doğumdan aşırı korkan biri olarak kendimle gurur duymuştum. :KK37:

tatlım kısıden kısıye cok degısıyor o ama sana soyle solıyım benım yengem sunı sancıyla dogum yaptı ben asla hamıle kalmak ıstemıyorum onun o halını gordukten sonra sabah 10da verıldı gece 2de bebek dogdu...gercş onun rahım agzı acılsın dıyede bekledıler oyuzden ancak yasayarak gorebılırsın dıye dusunuyorum :S

ben seni korkutmak istemem ama ben suni sanciyi önemsemedim yapin tabi dedim madem sanci yok :KK43:) tamamiyle 8 saat sanci cektim ama ona sanci denemez yani tarif nasil etsem canimdan can koptu her 2 dk da bir canimin yanmasindan daha aci daha fena birsey..esimin hali kalmadi beni öyle görmekten..ben 8 saat cektim 8 saatin sonunda acilmam oldu dogum 1 saat sürdü ama kizimi dogurdum dünyaya yeniden gelmistim o nasil bir rahatliktir öyle..böyle canim.simdiki aklim olsa kesin epiduralda yaptirirdim en azindan aci cekmezdim..

cnm ben bebeğimin kalbi durduğu için suni sancıyla normal doğum yaptım ilk sancılar çok değil ama son sancılar baya bir zor oluyor ben epidural yaptırmasam dayanamazdım bence epidural yaptır iyiki yaptırmışım diyorum epidurali hayırlı doğumlar cnm sana sağlıkla doğsun bebişin

canım ben daha 26 haftalık hamileyim suni sancı nasıl bir sancıdır bilmiyorum ama etrafımdan duyduğum kadarıyla normal sancıdan biraz daha fazla sancı çekiyormuşsun.ama ne güzel ki normal doğum yapacaksın,bende inşallah bi sorun olmazsa normal yapmayı çok istiyorum,sancı çekmek ne kadar zor olsada sabretmeye çalış,dayanmaya çalış en fazla 1 gün çekersin ama sonra sapasağlam ayağa kalkarsın,zaten yukarıda arkadaşların yazdığı gibide bebişini görünce hepsi unutulur zor bi gün olur ama normal olacaksa çekmeye değer diye düşünüyorum,hayırlısıyla bebeğine sağlıkla kavuşman dileğiyle

X