Göz Makyajı Suna Dumankaya'nın bu karışımını deneyen var mı?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

FeArLeS_gRiL

Guru
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2007
660
5
Bende kiprik ve kaşımı uzatmaya gürleştirmeye calısyorum badem yağı sürüyorum ama düzenli değil nette gezinirken suna dumankayanın kaş kirpik için formüllerinden birtanesini buldum
Kirpiklerim çok seyrek. Piyasadaki kaliteli rimeller çok pahalı olduğundan, onlardan satın alıp bütçemi zorlamak İstemiyorum. Kirpiklerimi dolgun göstermek için yararlanabileceğim bitkisel bir formül var mı? E.N./İstanbul

Suna DUMANKAYA - Doğal yollardan dolgun kirpiklere sahip olmak için bir tatlı kaşığı Hint yağı, bir çay kaşığı buğday yağı ve bir çay kaşığı soya yağını karıştırıp benmari usulü ısıtın. Ilındıktan sonra, bu karışımı kirpiklerinize sürün.

Bu formülü haftada üç kez uygularsanız, kirpikleriniz hızla uzamaya başlayacaktır.

Karışımı sonuç alıncaya kadar kullanmanız gerekiyor. karışım bu sekilde gercekten işe yararmı deneyenleriniz varmı..

denemedim ama badem yağı ve susam yağını karıştırıp düzenli kullanıyorum faydasını gördüm birde şu rimel şeklinde olan karışımlar var kaş karpik için onlardan alıcam.Aslında aktarlarda satılan saf yağlar süper işe yarar düşünsene seyreltilmiş böle yapıyosa saf uçurur ya fiyatı burda 15 fln.bunları deneyebilirsin belki alakasız bi yorum oldu ama neyse artık :)

Ben deneyeceğim bunu.
Baktım elimde bu yağlar var,ilk denememi dün yaptım.
Düzenli uygulayabilirsem sonucu yazarım.

kafam karıstı okadar cok karısım varki birde ebru şallının karısmı var
1 diş sarımsak ezilmiş
1cay kaşı sanıırm bal ve yine
bircay kaşığı badem yağı bunları karstırığ 1 gün beklettikten sonra kaşlara sürüldüğünde etki ediyormus
bakalım hangisini yapımcam ben şimdi badem yağı kullanıyorum ama düzenli değil sarımsak tek başınada etkiliymiş..

Bitkisel yağlara yönelmek lazım hint,kakao,çörek otu yağı faydalıymış birde.Ve kirpiğin nemli kalması gerekli rimel çok kurutuyo.Ben parmağımla diplere sürüyorum bazen göz kapağımı siliyorum işe yarıyo ama saf yağlara takmış durumdayım.

Evigen aldım az biraz badem yağı kalmıştı şişenin içinde 1 tane ampul evşgen onu kattım 1 kaçgündür hem kirpiklerime hemde kaşlarıma uyğuluyorum inş fayda eder, ama benim merak ettğim evigeni sadece hiçbirşeyin içine katmadan sadece eviğeni kaşımıza kirpimize sürsek daha iyi etki elde etmezmiyiz yoksa tekbaşına evigeni sürmek zararlımı olur..:44:

X