Bahçe Bakımı ve Çiçekler sümbül bahçede olurmu ?

Yeliz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2007
3.027
5
43
arkadaşlar benim 4-5 tane sümbülüm var iki senedir çok güzel açıyorlar konuya bahçede yazdım ama babamın doğum günü 8 mart ben babamın kabrine dikmek istiyorum açma zamanlarıda yaklaştı.bilenleriniz varmı acaba dayanırmı soğuğa,sıcağa..sümbül hangi çiçekti diyenler için resmini ekliyorum..yardımcı olursanız sevinirim...

Konuyu yazalı çok olmuş ama cevap vermeden geçmek istemedim.
Sümbül soğuktan etkilenmez hatta tam tersi soğuğu sever. antalya gibi sıcak yörelerimizde çiçeği kısa sürer sıcak olduğu için. Dışarıya dikmenizde bir sakınca olmaz. Hatta bu yıl diktiğinizde seneye toprak altında yavrulayarak daha güzel açar. Sonuçta kabirden sökp tekrar dikme şansınız olmaz. Toprakta kalır sürekli. Ve çoğalarak çiçeklenir. Bu arada babanıza da allahtan rahmet diliyorum başınız sağolsun .

teşekkür ederim 8 marta daha var o zaman dikicem yanlız filizlendiler o halleriyle diksem birşey olurmu,tutarmı.

cnm bizde bahçeli bir ew aldık ve yaklaşık bir ay önce heryerden sogan tarzı (daha bie iki santimler di o zamanlar) şeyler çıkmaya başladı şimdilerde anladımki onlar sümbül valal geçen kar yagdı nasıl ama dedim ewvah donacaklar ama o kadar çoklarki hangisiniz üstünü örteyim neysi şimdi bakıyorum yazım karış boyları sogugu falan tınlamıyolar:)
bende onları saksıyamı alsam ewvin içine nasıl oluyo a caba

Sünbül dışarıda daha da güzel büyüyor. Soğuklardan etkilenmez. Benim de 4 adet sümbülüm var. Bahçede gayet güzel ve sağlıklı açtılar.
Canım, babana Allahtan rahmet dilerim. Yeri Cennet olur inşallah. Mezara dikeceksen eğer, köküne zarar vermeden yani toprağını fazla silkelemeden dikebilirsin.

bu hafta gidemedim haftaya pazar dikeceğim kızlar ilginize teşekkürler..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…