şubat anneliri lütfen acil yardım

melekekim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2008
42
1
38
kızlar kafayı yemek üzereyim hatta yedim bile oğlum 3. ayını doldudu.3400 doğmuştu üçüncü ayın sonunda 6300.oldu.mama ile besliyorum mecburen birsürü sorunlar filan çıktı emmedi.bebelac 1 kullanıyorum fakat 1 haftadır almıyor mamayı.zorla verdiğimdede kusuyor.şu saat oldu yediği 75 cc yide kustu.bende mecburen hero baby nin 4. aydan sonraki pirinçli mamasından aldım ama kutudaki ölçüye göre yapmadım yami çok ince yaptım biberondan içilebilecek şekilde.şimdi biraz içti yattı.allah aşkına bir akıl verin oturup ağlıyorum sinirden çocuğa bağırıp duruyorum.hasta filan değil. biberonu görünce ağlamaya başlıyor çıldıracam.

hayatım klasik bir cevap vereceğim mamayı değiştir...aptamil e geç bir süreliğine mesela...sma ya ya da..pirinçli mama için henüz erken bence...eğer sorun yiyipte kusma ise doktoruna danışarak mamaların anti reflü için olan AR leri var..onları dene...kesinlikle kusmuyor onu yiyince..ama biraz koyu bir mama...emzik deliği büyük bir biberonla ver...

canım bi idrar tahlili yaptır bakalım iştahsızlık var belki..kusmada var diyorsun doktoruna danış derim ateş falan yok demi?

canım bende sadece mama ile besliyorum ne yazıkki milupa veriyorum memnunum doktorumda onu önermişti zaten ama bazen bebişlerin bu tür huysuzlukları olabiliyor bir duş aldır rahatlasın gazı varsa çıkar eğer miğdesi çok doluysa yeterli oranda kaka yapmıyorsa o zamanda sıkıştırabilir onu..

canım ilgisini başka yöne ver
öncelikle sakin ol
oynayarak ilisini dağıtarak sakince ver
sen sinirli oluncada ona yansıyor ondan almıyor olabilir

canım kusması çok ve huysuzluğu da varsa şirinceğin dediği gibi bi idrar tahlili yaptır bence de. bizde de aynı sorunlar vardı kesinlikle emmek istemiyordu ve emdiği zamanda emdiğini kusuyordu , idrar tahlili yaptırdık ve idrar yolları enfeksiyonu çıktı, sonradan da böbreğinde taşının olduğunu öğrndik. umarım sadece iştahsızlıktan yapıyordur amasen yinede tedbirini al bence.

ateşi filan yok.sadece yemiyor.keyfi yerinde gülüp duruyor hatta kahkaha atıyor.ama mama verdiğimde ağlıyor yüzünü kızartıyor bağırıyor.bugün tüm gün ağladım sinirlerim bozuldu.allahım yardım etsin bana sabrım kalmadı

canım hiç anne sütü almıyormu senın bebiş?önce rahat ol..doktorunla görüş..gerekirse mamayı değiştir..

Bence mamayla sorunu var oncelıkle mamasını bıkez degıstır hala yapmya devam edıyosa en ıyısı doktola gorusmen nedenını el ıyı o anlıcaktır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…