şubat anneleri ek gıdaya geçtinizmi

benim kızımda zaten bıraktı canım 1 ay oldu bende basladım10 günden beri veriyorum
sadece mama ile besleniyordu
elma suyu ve püresi şeftali suyu
pirinçli muhallebi
yoğurt
ama yoğurdu çok yemedi daha sonra yine deniyeceğm

bizde geçmedik hala.şuan sadece anne sütü alıyor kızım.bakalım Allah kısmet ederse 17 sinde kontrolümüz var.dr umuz bebeğinin gelişimine göre konuşuruz dedi.

biz de cuma dan itibaren başladık, ben de sadece anne sütü veriyordum, doktor püreler henüz başlama diğer ay başlayacağız dedi, meyve sularıyla başla bu ay dedi, biz 5. ayımızı bitirdik daha anca meyve sularıyla başladık, 3 gündür havuç suyu içiyor kızım, bugün elma suyuna geçeceğiz sanırım

yalnız biz günde 1 öğün veriyoruz, sizler kaç öğün veriyorsunuz?

bende anne sütü,pirinçunlu+aptamil 1 mama ve yoğurt veriyorum veriyorum 1 haftadır...hem mamanın hemde yoğurdun içine taza sıkılmış şeftali ve kayısı suyu katıyorum kızım böyle çok sevdi...

yoğurt bildiğimiz yoğurtmu kafam karıştı inek sütü1 yaşına kadar yasak diilmiydi yoğurtta inek sütünden yapılmıomu

aybükecim bizim gidişat aynı gibi
fakat biz meyve suyuna 15 gün devam edip sonrasında meyve püresine geçeceğiz
elma vermiştim önceki günler dün havuç verdim ilk önce yüzünü buruşturdu ama sonra içti
ama çok fena boyuyor bu yaa önlüğümüz turuncu oldu her türlü leke çıkarıcıyı denedim çıkmadı
en sonunda renkli falan demeyip basacağım çamaşır suyuna galiba :))
bu arada bize günde 1 kahve fincanı verdi dr meyve suyunu
ben de gündüz yarım fincan gece yarım fincan şeklinde veriyorum

şengülcüm yoğurt ister mamayla mayalıyorsun ister de normal sütten
bir de sütaşın ki varmış
biz daha başlamadık ama yoğurt yapıldığında sütün bebeğe verilmesi tercih edilmeyen bileşikleri farklı bir yapıya dönüşüyor bu yüzden yoğurt veriliyor
en basiti sütün şekeri laktoz yoğurt olurken laktik asit oluyor

aman kızlar kullanacağınız süte dikkat edin marketlerden kutu sütlerden alın
açık süt almayın
her türlü hastalık yapıcı mikrop olabilir açık sütlerde
kaynatırız ölür diye de düşünmeyin çünkü bu sefer de ne kadar çok kaynarsa o kadar vitaminleri ölüyor ve proteinleri zarar görüyor benden söylemesi

arkadaşlar ben mamaya ilave olarak elma suyu ve sebze püresi ve çorbası veriyorum.pirinç unlu muhallebiyide denedim dün tadına çok beyendi ağlıyor yine vereyim diye:)yoğurttada keşke böyle olsa ya...

kızzz sedaa bizim seda değilmisin sen?
ecrinden tanıdım seni :)))
hg bacım
ben ..elif..

ben başladım..çok da memnunum başladığıma...formül mamadan daha iyidir diye düşünüyorum..az önce brokoli/semizotu püresi yaptım onu yedi..kızlar yapabiliyorsanız sebzeleri haşlamak yerine buharda pişirin..daha iyi olur..

bencede buharda haşlamak en güzeli bende almayı düşünüyorum buharlı pişirici

hayatım öyle tencerelerde var..2 katlı..alta su üste sebze...bende pişirici yok..o tencerelerden var..üst katı kevgir gibi oraya koyuyon sebzeleri..belki daha ucuzdur diye söyledim..malum devir ekonomi devri..

bizim de dün kontrolümüz vardı, doktorumuz yavaş bir geçiş yapalım dedi. meyve suyu ve akşam için de milupanın 4. aydan sonrası için sütlü pirinçli kaşık mamasını önerdi. bugün o heyecanla şeftaliyi cam rendede rendeleyip direkt verdim kızıma,sonra farkettim ki suyunu verecektim :-) az öncede kaşık mamasını hazırlayıp verdim, 90 cc dedi doktorumuz ve dora da severek yedi, hepsini bitiremedi ama yinede yedi,üstünede biraz emzirdim. zaten demirden dolayı kabız gibi bir gün arayla kaka yapabiliyor , iyice kötüleşmesini istemiyorum :-) ama çok keyifli bir durum , kaşığı tutmaya çalışması, ağzının kenarlarından mama akması :-)

X