Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
En güzel zamanda olucak inan.Sen elinden geleni yap gerisini üsteleme olmuyosa bi sebebi vardır zamanını bekliyodur.Annem bişey anlattı geçen bak sizinle paylaşym ben çok etkilendim bu hikayeden.Eski komşuları çok uzun yıllar ama çok uzun…Çocuk sahibi olmak için herşeyi yapmışlar ama bi türlü olmamış.Her yolu ama her yolu denemişler yıllarca.Bi gün artık yorulup bi bebek evlat edinmişler.Kadın üstüne titremiş bebeğin.Kendi doğurmuş gibi benimsemiş canına katmış.Yine de özenmiş bazı şeylere.Karnını doyurduktan sonra hem iletişimleri için hem kendi duygularını tatmin etmek için emzirmiş bu bebeği eşinden bile gizli ama süt yok tabi.Buna hemen her öğün devam etmeye başlamış.Derken bi gün bi bakmış kadının sütü geliyo.Hormonal ya,tetiklemiş heralde.Kadın nası mutlu olmuş anlatamam.Ağlaya ağlaya emzirmiş hep bebeğini.Aradan biraz zaman geçmiş kadın adet görmemiş.Doktorlara yıllarca aşina olduğundan hemen doktoruyla görüşmüş.Bi bakmışlar kadın hamile kalmış.Sağlıklı bi de güzel bi bebek doğurmuş.Herkes şaşırmış ama o bebeğin yicek ekmeği mi vardı artık belli aşamalardan mı geçmeleri gerekiyordu bişeylerin vesile olması mı gerekiyodu bilinmez.Mis gibi iki çocuk annesi.Geç olmuş güç olmuş ama çok güzel olmuş.Biraz uzun oldu kusura bakmayın ama zaman ayırır da okursanız herkesin kendine bişeyler katabileceği bi olay bu.

Her şey vaktini bekliyor gerçekten. Biz çok istiyoruz yok yoruyoruz kendimizi bide bazen bırakıp teslim olmak gerekir

🥰

Benim de geçen ay 3 gün pik oldu, ilk gün aynı bu attığım gibiydi soldaki gibi, sonraki 2 gün de T Cden daha koyuydu canım
Ben sadece ilk günü değerlendirebilmiştim yani çatlamadan 3 gün önceyi
T daha koyu olan günleri de, çatlama gününü de değerlendirememiştim
Şimdi de pazartesiyi değerlendirebileceğim sadece..
Pik gününü dün deperlendirmişsin o bugünü de kapsar zaten büyük ihtimalle, yarın değerlendirebilecek misin?
Benim dün t daha koyuydu değerlendirdim bugün aynı koyulukta c ile değerlendiremicem. Yarın yine test yapcam bakalım ama büyük ihtimal değerlendirebilirim

Ben kan testi yaptırdım eksiğim varsa alayım diye. Doktor imom diye bir vitamin verdi internet yorumlarında da hamile kalmayı kolaylaştırdığı süt yaptığı yazıyor. D vit ve folik asitte alıyorum. Zaten genellikle d vit herkeste düşük çıkıyor. Ekstradan her sabah bir kaşık propolis, arı sütü, bal karışımı ve bir kaşık pekmez içiyoruz eşimle
Bende her gün olmasa da haftada 3 icim diyorum a, e, d, coenzimq10, folik asit falan hepsi var. Ayrıca folik asit ve d vitamini almama gerek kalmadı.

harika çözüldü konu kızlar bişey sorcam şimdi uvulasyon ile takip yapıp pik gördüğümüzde doktora gidince doktor yumurta boyutu ve ne tarafta olduğunu söylermi
Evet evet canım, geçen ay öyle yaptım ben, doktora gittim sağda mı solda mı hemen gördü yumurtayı ve garanti olsun diyip çatlatma yaptık

En güzel zamanda olucak inan.Sen elinden geleni yap gerisini üsteleme olmuyosa bi sebebi vardır zamanını bekliyodur.Annem bişey anlattı geçen bak sizinle paylaşym ben çok etkilendim bu hikayeden.Eski komşuları çok uzun yıllar ama çok uzun…Çocuk sahibi olmak için herşeyi yapmışlar ama bi türlü olmamış.Her yolu ama her yolu denemişler yıllarca.Bi gün artık yorulup bi bebek evlat edinmişler.Kadın üstüne titremiş bebeğin.Kendi doğurmuş gibi benimsemiş canına katmış.Yine de özenmiş bazı şeylere.Karnını doyurduktan sonra hem iletişimleri için hem kendi duygularını tatmin etmek için emzirmiş bu bebeği eşinden bile gizli ama süt yok tabi.Buna hemen her öğün devam etmeye başlamış.Derken bi gün bi bakmış kadının sütü geliyo.Hormonal ya,tetiklemiş heralde.Kadın nası mutlu olmuş anlatamam.Ağlaya ağlaya emzirmiş hep bebeğini.Aradan biraz zaman geçmiş kadın adet görmemiş.Doktorlara yıllarca aşina olduğundan hemen doktoruyla görüşmüş.Bi bakmışlar kadın hamile kalmış.Sağlıklı bi de güzel bi bebek doğurmuş.Herkes şaşırmış ama o bebeğin yicek ekmeği mi vardı artık belli aşamalardan mı geçmeleri gerekiyordu bişeylerin vesile olması mı gerekiyodu bilinmez.Mis gibi iki çocuk annesi.Geç olmuş güç olmuş ama çok güzel olmuş.Biraz uzun oldu kusura bakmayın ama zaman ayırır da okursanız herkesin kendine bişeyler katabileceği bi olay bu.
Ayyy ben üniversitedeyken alt komşumız yaşadı aynı şeyi, o zaman hiç sallamamıştım tabi 🤣Onlarda kocası mardinli ve asla evlat edinmiyor, ve karısının cocuğu olmuyor diye memleketten baskı da var. Kadın bir öğreniyor eltisi 9.cocuğa hamile, yeni bebeği var, ve bebeği aldıracak. Yalvar yakar çocuğu doğurması için ikna ediyor ve evlatlık alıyor nasılsa amcası diye. Bebek 1 yaşındayken tedaviler mi fayda etti bilmiyorum kendiliğinden hamile kaldı ya. Kızımı ben doğurdum ama oğlumda anneliği tattım derdi ve hiç ayırmazdı ikisini. Oğlanın görecek günü varmış resmen.

Ayyy tüylerim diken diken olduu..

Kızlar bugün doktora gittim anlattım dedim 10 aydır istiyoruz ama olmadı ultrasonla baktı rahmimin ters ve poliplerimin olduğunu söyledi. Kan tahlili falan verdim. Çocuk sahibi olamamanın bir sebebi olabilir polipler ve ters olması ama şuan bir işlem yapmak istemiyorum yaşın çok genç dedi (26) birlikte bu ay yumurtlama takibi yapıp, bu ay da gebelik olmazda reglinin üçüncü günü gel dedi. Biraz kafam karıştı eyleme geçmek istiyorum artık ne engelse çözüm bulmak için doktor bekleyelim diyor böyle bir durum yaşayan var mı

inşallah hepimiz güzel haberler veririz.
evet önce adetin 3. günü bi kontrol ediyo doktor ve ilaca başlatıyor ben daha önce 2 kere daha klomen kullanmıştım onlarda yumurta gelişimi güzel olduğu için klomenle (birlikte estrofem diye bir ilaç daha alıyorum) devam etti doktor. klomen bittikten 2 gün sonra görmek istiyo yumurta oluşmuş mu kaç mm olmuş diye ordan sonra da aşılama için hesaplar yapılıyo :) çatlatma iğnesi olduktan 36 saat sonra aşılama yapılıyor sonra da bekleme kısmı başlıyo ki en zoru o tuttumu tutmadımı bugün kaçıncı gün var ya o 14 gün geçmek bilmiyor ya
Sabrın sonu selamet inşallah 🙏
Ben ilaç kullanmadım daha önce ama aşılamada bana da verirler sanırım standart uygulama. Ama 14 günü beklemek nedir biliyorum canım iğne olmuştum bir kez erken bile olmuştum 14. günü göremeden. Hakkımızda hayırlısı olsun dua edeceğim senin için haberdar et yaz buraya mutlaka 🌸

Canım bencede değer çok kötü değil benimde eşimin haziranda testinde sayı 160 milyon hız A +B 25 doktor eşime o ay ilaç takviyesi vermişti bende keçiboynuzu yapmıştım gerçi bunu öğrendimizde yumurtlamadan 2-3 gün önceydi neyse ben o ay hamile kaldım ama kürtaj oldum bebeğin kalp atışı duyulamadı. İnşallah hepimiz biran önce sağlıklı evlatlar alırız kucağımıza
İnşallah canım sağlıklı gebelik sağlıklı bebişler nasip etsin rabbim hepimize. Senin ne kadar oldu deneyeli ne aşamadasın

Ayyy ben üniversitedeyken alt komşumız yaşadı aynı şeyi, o zaman hiç sallamamıştım tabi 🤣Onlarda kocası mardinli ve asla evlat edinmiyor, ve karısının cocuğu olmuyor diye memleketten baskı da var. Kadın bir öğreniyor eltisi 9.cocuğa hamile, yeni bebeği var, ve bebeği aldıracak. Yalvar yakar çocuğu doğurması için ikna ediyor ve evlatlık alıyor nasılsa amcası diye. Bebek 1 yaşındayken tedaviler mi fayda etti bilmiyorum kendiliğinden hamile kaldı ya. Kızımı ben doğurdum ama oğlumda anneliği tattım derdi ve hiç ayırmazdı ikisini. Oğlanın görecek günü varmış resmen.
Benzer bir hikaye bizde var eniştemin erkek kardeşini amcasina evlatlık vermisler yengesi sonra hamile kalmış... İkisine de titrerdi kadın.

Ben ve eşim pregnacare kullanıyoruz, içinden ikimiz için de 30ar hap çıkıyor, içinde aslında hamileliğe hazırlamak için herşey var ve 3 ay öncesinden başlanmalı diyor. Ayrıca omepa Q10, d vitamini damla ve selenyum de içiyoruz.
Eşine neden verdi? Bende eşime alsam mı diye düşünüyorum test falan yapılmadı ama takviye amaçlı

X