Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Şimdi mesela çatlama yarın olursa, yine de pazartesi tutabilir belki demi, 1 gün canlı kalırsa kıymetli yumurtamız😄
Eşleri yanında olanlar şanslısınız, belki de ayrıyken hiç girmemeliydik bu işe 😂 aslında biz denemeye başlayalım olursa olur diye düşünerek başlamıştık ama olmayınca stres oluyormuş insan

Selam kızlar bende aylardır deniyorum olmadı şeker hastasıyım döngü 35 günde bir mfk yöntemi ile günleri degerlendirdim adet olmama 3 gün kala erken adet oldum pıhtılı gene olmadı pek inancım güvenim kalmadı pco vardı dr kızdı o engel değil demişti suan değerlerde iyiydi gene olmadı

Ah canım içim gidiyor 😄 değerlendiremiyorum, pazartesi değerlendirebilcem. Geçen ay bu testten 1 gün sonra T çok daha koyulaşıp, ondan da 2 gün sonra çatlamıştı, inşallah Pazartesi ile tutar
Yarında koyu olursa tutna.ihtimali var kuzum, catlamadan sonra 36 saat içinde ilişki olursa şans var üzülme ❤️😘

Selam kızlar bende aylardır deniyorum olmadı şeker hastasıyım döngü 35 günde bir mfk yöntemi ile günleri degerlendirdim adet olmama 3 gün kala erken adet oldum pıhtılı gene olmadı pek inancım güvenim kalmadı pco vardı dr kızdı o engel değil demişti suan değerlerde iyiydi gene olmadı
Şu mfk para tuzağı aşırı pahalı ürünleri

Kızlar yardımm.. 2 aydır çatlama 25-26.günde oluyor diye salmıştım test yapmamıştım. Bugün 17.gündeyim.birkaç gündür akıntım arttı ve ara ara yumurtalık ağrılarım oldu diye test yaptım çünkü eşimin yanına gidemeyecektim bu haftasonu. Test böyle çıktı pik demi? Yanındaki siyah arka planlı olan da geçen ayki pik olan testim.
-Arwen- -Arwen-
BurcuAD BurcuAD
Kuzum benim de durumum benzer şu an ilk kez yumurtlama ağrısı yaşıyorum akıntım da var, benim uygulama yumurtlamayı pazar günü gösteriyordu ama dün pik gördüm değerlendirdim bugün de pik gördüm değerlendiremicem kısmet yarına inşallah çatlama yarın olur ya yoksa çok üzülürüm. Sen de pazartesi fırsatını bulabilirsen mutlaka değerlendir şansın var

İhtimal her zaman var canım 💙😊
🥰
Kuzum benim de durumum benzer şu an ilk kez yumurtlama ağrısı yaşıyorum akıntım da var, benim uygulama yumurtlamayı pazar günü gösteriyordu ama dün pik gördüm değerlendirdim bugün de pik gördüm değerlendiremicem kısmet yarına inşallah çatlama yarın olur ya yoksa çok üzülürüm. Sen de pazartesi fırsatını bulabilirsen mutlaka değerlendir şansın var
Benim de geçen ay 3 gün pik oldu, ilk gün aynı bu attığım gibiydi soldaki gibi, sonraki 2 gün de T Cden daha koyuydu canım
Ben sadece ilk günü değerlendirebilmiştim yani çatlamadan 3 gün önceyi
T daha koyu olan günleri de, çatlama gününü de değerlendirememiştim
Şimdi de pazartesiyi değerlendirebileceğim sadece..
Pik gününü dün deperlendirmişsin o bugünü de kapsar zaten büyük ihtimalle, yarın değerlendirebilecek misin?

Mfk nedir tam olarak?
Bir doktor (Mehmet Fatih Karslı), instagramda sayfası var. İsminin baş harfleriyle mfk yöntemi adını vermiş.Burda da bir çok sayfa açıllmıştı inceleyin isterseniz. Bal arı sütü polen takviyeleri vs var ama bana çok pahalı geldi. Sadece arı sütü bal polen karışımını almıştım ben.

Bir doktor (Mehmet Fatih Karslı), instagramda sayfası var. İsminin baş harfleriyle mfk yöntemi adını vermiş.Burda da bir çok sayfa açıllmıştı inceleyin isterseniz. Bal arı sütü polen takviyeleri vs var ama bana çok pahalı geldi. Sadece arı sütü bal polen karışımını almıştım ben.
Teşekkürler 🤗

Kız yapacak bir şey yok elde olan ne varsa yolla gitsin 😅 valla ben geçen aydan sonra saldım olursa olsuun olmazsa amaan benim polikistik over var yumurta tembelliğiymiş bende ki eşimde sorun yok. Rahim filmi çektirdim orda da sıkıntı yoktu 2 ay oldu. Geçen ay tam 4 ad. yumurta olustu 2 adet 22 mm 2 ad. 17 mm bi güzel oluştu hepsi de çatladı doktorun dediği günlerde ilişki de oldu es geçmedik iğneden sonraki 5 günü. Bir tanesi mi bile döllenmez millet tek yumurtayla korunmalı ilişkiyle de hamile kalıyor 😅 biz 4 yumurtayla günlerini bildiğimiz ilişkide kalamadım. O yüzden saldıım olursa olur olmazsa Rabbim bilir ne diyim. 15 ay oldu evleneli 3 aydır ciddi tedavi görüyoruz ilaçlar destekler iğneler filan. Benimle aynı zamanda evlenen toplasan 15 kişi vardı kuzenler arkadaslar derken ben hariç hepsi hamile şuanda 4 tanesi filanda doğum yaptı. Ben 3 ayda psikolojik yoruldum ömrümü bununla geçirirsem çıldırırmışım gibi gelmiyor bilmiyorum. Rabbim uzun uzun yıllar tedavi görenlerin kucaklarını doldursun çok zor süreçlermiş.
En güzel zamanda olucak inan.Sen elinden geleni yap gerisini üsteleme olmuyosa bi sebebi vardır zamanını bekliyodur.Annem bişey anlattı geçen bak sizinle paylaşym ben çok etkilendim bu hikayeden.Eski komşuları çok uzun yıllar ama çok uzun…Çocuk sahibi olmak için herşeyi yapmışlar ama bi türlü olmamış.Her yolu ama her yolu denemişler yıllarca.Bi gün artık yorulup bi bebek evlat edinmişler.Kadın üstüne titremiş bebeğin.Kendi doğurmuş gibi benimsemiş canına katmış.Yine de özenmiş bazı şeylere.Karnını doyurduktan sonra hem iletişimleri için hem kendi duygularını tatmin etmek için emzirmiş bu bebeği eşinden bile gizli ama süt yok tabi.Buna hemen her öğün devam etmeye başlamış.Derken bi gün bi bakmış kadının sütü geliyo.Hormonal ya,tetiklemiş heralde.Kadın nası mutlu olmuş anlatamam.Ağlaya ağlaya emzirmiş hep bebeğini.Aradan biraz zaman geçmiş kadın adet görmemiş.Doktorlara yıllarca aşina olduğundan hemen doktoruyla görüşmüş.Bi bakmışlar kadın hamile kalmış.Sağlıklı bi de güzel bi bebek doğurmuş.Herkes şaşırmış ama o bebeğin yicek ekmeği mi vardı artık belli aşamalardan mı geçmeleri gerekiyordu bişeylerin vesile olması mı gerekiyodu bilinmez.Mis gibi iki çocuk annesi.Geç olmuş güç olmuş ama çok güzel olmuş.Biraz uzun oldu kusura bakmayın ama zaman ayırır da okursanız herkesin kendine bişeyler katabileceği bi olay bu.

Kızlar yardımm.. 2 aydır çatlama 25-26.günde oluyor diye salmıştım test yapmamıştım. Bugün 17.gündeyim.birkaç gündür akıntım arttı ve ara ara yumurtalık ağrılarım oldu diye test yaptım çünkü eşimin yanına gidemeyecektim bu haftasonu. Test böyle çıktı pik demi? Yanındaki siyah arka planlı olan da geçen ayki pik olan testim.
-Arwen- -Arwen-
BurcuAD BurcuAD
Net pik yapıştır 😅

Kızlar merhaba adetimin 4. Günündeyim kanamam bitti ama kahverengi akıntı devam ediyor yani adet bitmedi daha ovulasyon testim böyle çıktı normal mi yapmaya devam ediyim mi normalde yumurtlamam 14. Gün dalan oluyor 29 ocağa denk geliyor erken mi yumurtluyorum

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    93,2 KB · Görüntüleme: 29
X