su sizide acıktırıyor mu?

Yasemen79

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2010
190
23
Iyi akşamlar. Iyi ramazanlar. Merak ettiğim bişey var. Zayiflamak için günde 3 lt su içilmeli diyorlar. Ben o kadar su içince daha çok acikiyorum. Midem bulaniyor. Bu şekilde hisseden başka var mı? Yoksa bana has bir sorun mu acaba?

Iyi akşamlar. Iyi ramazanlar. Merak ettiğim bişey var. Zayiflamak için günde 3 lt su içilmeli diyorlar. Ben o kadar su içince daha çok acikiyorum. Midem bulaniyor. Bu şekilde hisseden başka var mı? Yoksa bana has bir sorun mu acaba?
3 litre aşırı bir rakam. Ortalama 60 kg bir insan 2 litre suya ihtiyac duyar sonrasın bu fiktar kilo ile orantılı olarak artar. Peşpeşe içtiğinizde böbrekleri yorarsınız vücut da tutmaz zaten suyu ihtiyacını almaz...
Su ben çok içerim, zayıflamak için değil ama çok susuyorum sabah uyandığımda ilk işim su içmek oluyor. eğer aç karnına içtiysem evet bir süre sonra midem kazınıyor. Sanırım mideye sinyal gönderip doyurmadığımız için..

Su bende doygunluk hissi uyandiriyor, özellikle yemek yerken bol bol icersem kesinlikle cok çok az yiyorum.

X