Saç Kesim Şekilleri Su Dalgası yaptırdım. Saçım hamur gibi oldu

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

lawes

Rabbim sabır ver !!
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2008
600
6
ben aptalın tekiyim.aptallığımın yanında şanssızlığım da var tabi.saçımda boya var genelde 2 ayda bir boyarım.neyse buna ragmen su dalgası istedim.saç boyum da göğüs altıma gelcek hizadaydı.koaför katlı kesmem lazım dedi.katlı saçta dha güzel durur su dalgası dedi.tamam dedim.katlı kesti boyuna dokunmadan.buraya kadar hersey normal gözüküyo.dha sonra sardı saçımı bi aç allahım o günden beri aglıorum saçım hamur gbi oldu resmen ve su dalgası istedigim gibi degil sanki sadece vigoyla sekil vermişin gibi.su dlgası yaptıralı yarın 1 hafta oluo tam.hergün saclarımı yıkıyorum.kendi kendine kurumaya bıraktıgımda çok az dalgalı oluyo.yani anlıcagınız su dalgası tutmadı üstüne üstlük güzelim saçlarım mafoldu.bide kulaklarımın şeklinden dolayı saçımı toplayamıyorum mafoldumben napıcagımı bilmiyorum saçlarımın önleri dha çok yıprandı diger yerlerinde sorun yok.napmam lazım lütfen bana akıl verin mafoldumben
saç bakımı napabilirim ne uygulayabilirim benm gbi sorun yaşayıp kurtulan varmı saçlarımın eski haline dönmesini istiyorum ben mafoldumben inanın çok ağlıyorum dha 20 yasındayım çirkin gözüktügü için saçım insan içine çıkamıyorum 1 haftadan beri mafoldumbenmafoldumben

canım öncelikle saçının çirkin göründüğünü düşünmeyi bırakarak işe başlayabilirsin. haklısın saç önemli yüzün çerçevesidir. Aynaya ilk baktığında gözümüze çarpan olduğu için en ufak değişiklik bile hemen fark edilir. Ama sen aynaya her baktığında saçım çok kötü çok çirkin görünüyorum dedikçe o saçın güzel olacağı varsada güzel durmaz özgüvendir insanı güzelleştiren kendine güven eminim çok tatlı ve güzel bir bayansındır saçının kötü olması güzelliğini ne kadar engelleyebilir ki sadece saçın seni herzaman olduğundan daha fazla uğraştıracak o kadar.hem insan içine çıkamıyorum demişsin insan içine çıkamayacak neyin var ki insan sırf saçı kötü diye insan içine çıkamaz mı sokakta kolu bacağı olmayan insanları düşün nasıl da hayatlarını sürdürüyorla sürdürmelidirlerde zaten insanı güzelleştiren kol bacak yüz saç değil ruhtur kişiliktir fiziksel şeylere bu kadar takılma şükret haline kendini her halinle sev zaten seviyosundur da bunu sorgulamak haddim değil ama saçlarının bu halini kabul et öncelikle ve öylede güzel olduğunu bil. buraya kadar hep psikolojik şeylerden söz ettim çünkü 20 yaşında birinin saçları yüzünden bu derece üzülmesi beni de üzdü.

Son düzenleme:
vereliniortakŞimdi gelelim saçın için yapabileceklerine tatlı badem yağı içine,bir tane evigen bir tane bepanten ampülü kır bunu haftada bir gün 1 saat saçında beklet(ben gece sürüp sabaha kadar saçımda bekletiyorum senin o kadar vaktin olmayabilir.) ikincisi;frederic fekkai diye bir markanın proteinli bakımı var onu al ve kullan (Onarıcı Protein RX PM Güçlendirici ).BU söylediklerim yıpranmış saçlarını onaracaktır bu bakımları kullanırken her ay saç uçlarından 3 cm kestir ki saçların canlansın. gelelim bu verdiğim bakımlar işe yarayana dek senin tabirinle kötü saçlarını şekillendirme yöntemlerine öncelike saçlarını sebamed onarıcı şampuan ile yıka ve yaz ayında olduğumuz için sadece üst kısımlarını kurut saç önünü şekillendir uçlarını çok kurutup, fönleyip kurutma saçların kendine gelene kadar bunlardan kaçın uçlarını kendi halinde kurumaya bırak hafif nemliyken çok az nemli olacak saç uçlarına(kullaklarından uçlara kadar olan kısımlara) John Frieda Frizz Ease Serum u sür ve en tepeden kıvırarak topla kurumaya bırak açtığında güzel dalgaların olacak. yok benim bu kadar bakım ürününe verecek param yok dersen john frieda serum yerine herhangi bir saç maskesi kullanabilirsin hem saçlarına bakım yapar hemde en pahalı şekillendiriciden daha iyi şekil veriyor sana küçük bi sır ama az kullan ağırlaştırmasın saçlarını soruların olursa cevaplayabilirim sevgiyle kal..

ben ne dicegimi bilemiyorum..gercekten cok tesekkür ederim hemde çok senağlama

canım saçların kuruyken saçlarını sirkeyle ıslat tamamen. 1 saat falan beklet ve yıka. şampuana gerek yok sadece kokusu gitsin diye durula. kuruyunca koku tamamen gidecek zaten. bunu haftada 2 uygula kısa zamanda toparlar saçını röfleli yanık saçlarda işe yarıyor... herhalde senin saçların da perma ilacından yandı. sana da iyi gelecektir. gene de saçının bir kısmında dene ama.

bir de röflede hamur gibi olan saçlara bazı kuaförler limon tuzunu suda eritip uyguluyorlarmış. anında çözüm getiriyormuş. asit saçımı yıpratmaz mı diye düşünüyor insan ama tam tersi asit pulcuk yapısını düzeltiyormuş aklınızda bulunsun kızlar....bir de ben saçlarımı yıkadıktan sonra ıslakken gliserini iyice yediriyorum saçıma gliserin nemi saçta tuttuğu için inanılmaz yumuşak ve parlak oluyor. yalnız dikkat... sakın kuru saçınıza sürmeyin kuru saça sürülünce saç telinin içindeki nemi çekerek daha fazla kuruluğa neden oluyormuş. gliserin yağ gibi ama değil. saç yağlanmıyor. ilk sürülünce yağlı gibi duruyor ama sürdükten 10 dk falan sonra tamamen gidiyor yağlılık hissi... dur ben bunu ayrı bir başlık altında paylaşayım....

canım söylenenleri yaptın mı işe yarıyormu?Bugün perma yaptırdım ve seninle tamamen aynı durumdayım cevabını merakla bekliyorum

bu saçlara en iyi çözüm zamandır bak görüceksin bir kaç aya eski haline döner bende öyle olmuştu:))

bi eczaneden saçına uygun bi ürün sorabilirsin yada güvenilir bi kozmetikçiden bazı şampuan markaları araştırabilrsin yıpranmış saçlar için oldukça güzel gelişmeler var :)

X