Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Su çiçeği aşısı sonrası deride döküntü

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

Se_n_299

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2018
2.784
1.728
39
1 yas cocugum 15 gun once su cicegi asisi oldu ve pandeminden kimseyle.gorusmedik ve cocugum uc gundur hastaydi bugun su cicegi oldugunu ogrendik doktordan. Kimseyle görüşmedim zaten su cicegi belirtileri hastaligi aldiktan 10-21 gun içinde ortaya cikarmis. Ozaman bu asi cocugumu su cicegi yapti baska hiç Bir aciklamasi yok bunun.

Sağlıkçı değilim ama hayvanlardan bildiğim kadarıyla aşı önleyicidir, tedavi edici,hastalık yayıcı değildir. Aşı sadece olan hastalığın belirtilerinin ortaya çıkmasını hızlandırır

Sağlıkçı değilim ama hayvanlardan bildiğim kadarıyla aşı önleyicidir, tedavi edici,hastalık yayıcı değildir. Aşı sadece olan hastalığın belirtilerinin ortaya çıkmasını hızlandırır
Benim fikrim şu yönde aşı zatiflatilmis mikrop olduğundan vücut savaşmayı öğreniyor ama sanırım çocuğunuzun aşı olduğunda bağışıklığı düşukmus ve savasamadigidan hastalık yapan mikroplar galip gelmiş.

dr unuz bir açıklama yapmadı mı? aşı olmaya gittiğinizde orada hasta bir çocuktan kapmış olabilir mi? ya da su çiçeği aşısı canlı aşı diye biliyorum, çocuğunuzun bağışıklığı düşükmüş diyeceğim??

ben de çok merak ettim, fikirleri duymak için şu köşede bekliyorum.

Aşılar zayiflatilmis mikroplar yani vücut savaşmayı öğreniyor. Çocuğunuz aşısız bir şekilde bı hastaligi kapsaydı daha fazla hasta olacaktı. Artık vücudu mikrobu tanıyor onunla savaşmaya hazır. Sağlıkçılar daha iyi cevap verecektir tabi bir hatam varsa affola.

Ama zaten su çiçeği aşısı sonrası hafif döküntü ve ateş olmaz mı? Ben mi yanlış biliyorum. Sonuçta aşının mantığı vücuda zayıflatılmış mikrop verilmesi, vücudun bu mikropla tanışıp savaşıp bağışıklık geliştirmesi.
Hayir oyle birsey olmuyor cevremde ve diger cocugumda bu asiyi oldu ama boyle birsey olmadi

1 yas cocugum 15 gun once su cicegi asisi oldu ve pandeminden kimseyle.gorusmedik ve cocugum uc gundur hastaydi bugun su cicegi oldugunu ogrendik doktordan. Kimseyle görüşmedim zaten su cicegi belirtileri hastaligi aldiktan 10-21 gun içinde ortaya cikarmis. Ozaman bu asi cocugumu su cicegi yapti baska hiç Bir aciklamasi yok bunun.
Asi yan etki yapar deriyi kurutup doker zaman zaman.2 hafta boyunca kensitisiz dokuldu mu ?
Ates vs yapti mi?
Ordan almis olsa bile normal su cicegi gibi gecirmez,hafif bir sekilde atlatir asili oldugu icin.

Zaten aşının mantığı budur ki
Zayıflatılmış mikropla vücudu tanıştırmak ve hastalığa yakalanırsa daha hafif atlatmasına yardımcı olmak
Çocuk ölümlerinin bu kadar azalma sebeplerinin arasında modern tıbbın etkisi büyük
Önceden çocuklar kızamıkçık, kabakulak vs bu yüzden ölüyormuş
Aşıdan sonra, o mikrobun hafif etkilerini hissetmek normaldir
Çocuğunuzun bağışıklığı düşükmüş
Ya aşısız yakalansaydı bir de öyle düşünün

Aşı yapılmadan önce mikrop kapmış olabilir mi? Daha hafif atlatmıştır.

Zaten aşının mantığı budur ki
Zayıflatılmış mikropla vücudu tanıştırmak ve hastalığa yakalanırsa daha hafif atlatmasına yardımcı olmak
Çocuk ölümlerinin bu kadar azalma sebeplerinin arasında modern tıbbın etkisi büyük
Önceden çocuklar kızamıkçık, kabakulak vs bu yüzden ölüyormuş
Aşıdan sonra, o mikrobun hafif etkilerini hissetmek normaldir
Çocuğunuzun bağışıklığı düşükmüş
Ya aşısız yakalansaydı bir de öyle düşünün
Anne sütü aliyor bağışıklık nasıl düşük ki

asi olunca bazıları o hastaligi çok çok hafif sekilde geçirebilir zaten, ama ciddi hastalık icin korur. demek ki cocuk asi olmasa su çiçeğini çok kotu gecirecekti, otur şükret

X