Şu anda yaşadığınız sorunlar var mı?

çikolataprenses

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2008
269
1
merhaba arkadaşlar,
Size birkaç sorum olucak. 23. haftadayım ve mide ağrılarım başladı soda içmeem ve birçok şey uygulamama rağmen geçmedi. Kayınvalidem saçlı olursa midede rahatsızlık olur genelde dedi ama doktorda bi şurup verdi ama şu dönemde kan ve folik ait dışında bir ilaç kullanmak istemiyorum o yüzden kullanmadım.
Diğer sorunumda idrarımı yaparken yanma oluyo.Sık idrara çıktığım için çok acı çekiyorum.
Ve son sorunum kabızlık doktor zaten böyle bi sorunun olacağını söylemişti.

Sizdede varmı böyle sorunlar
Eğer varsa paylaşırsanız sevinirim.sengözlerimebaksanab

merhaba arkadaşlar,
Size birkaç sorum olucak. 23. haftadayım ve mide ağrılarım başladı soda içmeem ve birçok şey uygulamama rağmen geçmedi. Kayınvalidem saçlı olursa midede rahatsızlık olur genelde dedi ama doktorda bi şurup verdi ama şu dönemde kan ve folik ait dışında bir ilaç kullanmak istemiyorum o yüzden kullanmadım.
Diğer sorunumda idrarımı yaparken yanma oluyo.Sık idrara çıktığım için çok acı çekiyorum.

HAYATM KABIZLIK BENDEDE VARRRR
TABİKİ DOĞAL ÇÜNKÜ KAN VE DEMİR İLAÇLARI YAOPAR DR DEDİĞİ GİBİ
MİDE PROBLEMİNE GELİNCE BENCEDE BİRŞEY KULLANMA AMA EMİNİMKİ
BUNLAR DOĞAL SÜREÇLER TIRNAKLAR SAÇLAR BENDE DUYDUM BUNLARI
MESELA BEN ÇOK MİDE BULANTISI ÇEKMEDİMMM
TAM TERSİ BİR DURUM ŞİMDİLERDE BAŞLADI ÇOK ENTERASAN
BİRDE BEBEK HARAKETLENDİKÇE BENİMDE MİĞDEMDE KASILIYO SANKİİ

İDARAR İSE SORMAAAAAAAA BENDE ÇOK ÇIKIYORUM BANADA ÇOK SANCI YAPIYO AMA YANMA FALAN YOK TATLIMMM.BELKİ ENFEKSYON OLABİLİR Bİ DR DANIŞ İSTERSEN ÇOK ZORLUYOSA SENİİİİa.s.

canım kabızlık her hamilelikte oluyor ama bende en başından beri olmadı sabahları 2 tane kuru kayısı yiyorum ve hiç kabızlık şikayetim olmuyor...
mide yanmasıda bebeğin saçlı olmasıyla hiç alakası yok. reflü yada yediklerinin mide borusu dışına çıkmasıylada olabiliyo. asitli acılı baharatlı şeylerden uzak dur ılık sütte mide yanmasını hafifletiyo..
ama çok aşırı yanman varsada doktorunun verdiği ilacı kullanabilirsin özellikle gaviskon şurup çok iyi geliyomuş mide yanmalarına....
geçmiş olsun......

merhaba canım;
benim de reflü sorunum var herkes bebek saçlanıyor diyor tabi ama bunlar yanlış bilgiler hamilelikte normal şikayetler bunlar endişelenmemize gerek yok bence, bir de cinsel bölgemde aşırı kaşıntı oluyor. kabızlık gibi bir sorunum hiç olmadı çok şükür

merhaba canım;
benim de reflü sorunum var herkes bebek saçlanıyor diyor tabi ama bunlar yanlış bilgiler hamilelikte normal şikayetler bunlar endişelenmemize gerek yok bence, bir de cinsel bölgemde aşırı kaşıntı oluyor. kabızlık gibi bir sorunum hiç olmadı çok şükür

canım benimde reflüm var vee bu kusmalardan sonra daha da arttı.gaviscon şurup iyi geliyo bastırıyo.daha dün dr.umla konuştum her öğünden sonra alabilirsin.ayrıca yatarken yüksek yastıkta yatmaya çalış..
kaşıntıya gelince yaprak ped kullanıyorsan ondan olabilir.bende hep kaşıntıya neden oldu nerdeyse mantara çeviriyordu..

canım kabızlık normal ama ben yok .
idrar yanması enfeksiyon vardır ondan yanıyordur test yaptır..........
benim sorunum ayaklarda ellerde şişme başladı o sadece şükür şimdilik.......

İdrar yanması çok büyük ihtimalle enfeksiyondur ve ihmal etmemen gerekir. Doktoruna danış ve burada çok su iç... ( günde 2 litre gibi)...
Reflü için verilen şurubu rahatlıkla kullanabilirsin. Muhtemelen gaviscon ya da rennie benzeri bir ilaç vermilşlerdir ve bunları kullanmanda bir sakınca yok. ( özellikle de doktorun kendisi vermişse)
Kabızlığa karşı en etkili önlem her gün meyve yemek. Her gün kivi gibi lifli bir meyve yiyebilirsin ve tabi ki çok su içmen lazım.
Benim doktorumun her muayenede tek söylediği şey, çok su iç...
Umarım alacağın önlemlerle biraz rahatlayabilirsin.

Slm.canım gebelikte hepimizin birçok şikayeti oluyor,bendede çok fazla kabızlık var afedersin tuvalete çıktığımda canım yanıyor,bu arada çok su içiyorum o galiba idrar yolları enfksiyonunu azaltırmış,son günlerde karnımda ve alt tarafında ağrılarım oluyor kısa süreli ara sıra midemde yanma,kalçalarımda bazen kramplar,şiddetli sırt ağrısı..vs.yani şurda söyleyince o kadar çok şikayetim varmışki Allah ım inşallah bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin bunlar hamişliğin cilveleri nede olsa

merhaba arkadaşlar,

Canım benimde midem çok ağrıyor. doktorum hastaneye bile yatırmayı düşündü. canım şurubu mutlaka kullan çünki hiç bir zararı yok sadece şeker, tuz su gibi şeyler içeriyor. ben zaman zaman günde bir şişe bile içiyorum doktoruma güveniyorum zararı yok içebilirsin dedi birde hap önerdi ama kullanmadan dayanabiliyorsan içme sana kalmış dedi.benimde 20. haftada ellerimde ayaklarımda şişmeler var 2 numara büyük ayakkabı giyiyorum daha şimdiden işim gereği sürekli ayaktayım hiç inmiyor şişler birde çok fazla kilo aldım. şuan diyetteyim. Valla Allah hepimize kolaylık versin

arkadaşlar merhaba. 25. haftamdayım 6 kilo aldım henüz. allaha şükür hiçbir sorunum yok yanlız şu ayak topuklarım feci şekilde acıyor,ağrı yapıyor. her akşam kocam sağolsun masaj yapıyorda rahatlıyorum.benim gibi olan varmı? nasıl geçiricez bu ağrıları.

slm kızlar benim de adet sancılarına benzer ağrılarım olmaya başladı internette okudum bu haftalar olurmuş sizler de yaşadınız mı çok merak ettim bazen dayanılmaz oluyo.inşallah normaldir ben çekmeye razıyım önemli değil.bu arada 25+2 yim.

kızlar gaviscon şurup u aldım bende ama tadı çok çirkin ya hiç hoşuma gitmedi.
mecburen içiyorum son günlerde sıcak çay yemek hiçbir şey yiyip içemez olmuştum

bende 27 deyim..benim sorunlarım sanırım psikolojik..yakında psikiyatragidicem ki bu ihtiyaç içinde olup buna karar verebilmiş olmam sorunlarımın kaynağını bulduguma ınandırıyo..çok şüpheci oldum..evhamlı ama kuru evham...aşırı kıskançlaştım..bu halime dayanamıyorum...yeme düzenim bozuzluyo,uyku düzenim keza...düşünce düzenim bozulunca herşeyaltüst...karamsarlaşıyorum ara ara ama koyu bi karamsarlık çöküyo..dengesizleştim....

kızlar bi çoğunuzda kabızlık problemi var galiba, mutlaka çözüm olacak besinler yiyin, çünkü ıkınmak başınıza dert açabilir.
geçen hafta sağ gözümün görmediğini farkettim. doktora gittik görme merkezinde kanama olmuş, görmem %10 a indi, sebebi için tuvalette ıkınmak, şiddetli hapşırma öksürme olabilir dendi, hamilelerde karında oluşan basınçtan dolayı risk daha fazla olur dediler.
şu anda görmem % 50 ye çıktı daha iyi olmasını bekliyorum :KK43:
hepinize sağlıklı hamişlikler diliyorum.

kızlar bi çoğunuzda kabızlık problemi var galiba, mutlaka çözüm olacak besinler yiyin, çünkü ıkınmak başınıza dert açabilir.
geçen hafta sağ gözümün görmediğini farkettim. doktora gittik görme merkezinde kanama olmuş, görmem %10 a indi, sebebi için tuvalette ıkınmak, şiddetli hapşırma öksürme olabilir dendi, hamilelerde karında oluşan basınçtan dolayı risk daha fazla olur dediler.
şu anda görmem % 50 ye çıktı daha iyi olmasını bekliyorum :KK43:
hepinize sağlıklı hamişlikler diliyorum.

çok geçmiş olsun canım
benim de reflü derdim var ilaç da içsem geçmiyor artık boğazım çok tahriş oldu hamilelik bitince geçmemesinden korkuyorum gece bile uyutmuyor artık :1no2:

X