Stres

irena_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2007
174
1
Arkadaşlar hamile kalamamamın tek nedeni stresmiş.Geçen gün doktoruma gittim ve bana bunu söyledi.Herşey normalmiş ama benim stresim herşeyi etkiliyormuş.Artık şu stresten vazgeç dedi.Ne yaparsan yap hamile kalma şansı %20 dedi.Onun için hiçbirşeyi düşünmemelisin dedi.Arkadaşlar bence çoğumuzun tek sorunu stres bizlerde hiçbirşey yok.Ama bunu nasıl yeneceğiz.Ben düşünmemeye çalışarak başladım mesala.Aklıma getirmemeye çalışıyorum.Ama yeterli değil başka neler yapabiliriz?:uhm:

doğru stres önemli bir etken ; ama planlı hamileliklerde stres muhakkak oluyor.bende yok diyen yalan söyler,çünkü karar veriyosun korunmayı bırakıyosun ve bekliyosun aylar geçtikçe ister istemez neden diye soruyosun neden hamile kalamıyorum bi sorunmu var ? çevrene bakıyosun hemen hamile kalmiş veya işte geç hamile kalmış biraz moralin düzeliyo böle acayip bişey işte buda stresi doğuruyo farkında olmadan sonra doktora gidiyosun seni kontrol ediyo herhangi bişey çıkmıyo sonra acaba eşimmi diye soruyosun hiç bitmiyo yani sonra da bi bakıyosun hamilesin ( ihşallah allah isyeten herkese nasip etsin )

insanlara stres yapma demek kolay geliyor.. bi de bize sorsalar, ne düşündüğümüzü ne hissettiğimizi anlasalar...çok doğru aslında ama insanın elinde değil ki...

katılıyorum.benim dr um da stres olacak şeyi önler dedi.ama bide stres giderici bi ilaç olsada içsek.bu meret kolay kolay bitmiyor ki....

benimde tek sorunum stres ama nasıl olmayayımki hamiş olmak için yıllarca uğraş sonrada kese varmı kalbi atıyormu 3 tarama testinde ne sonuç çıkacak kucağımıza alıcakmıyız derken sıyırıyoruz kafayı sonrada elimizde kocaman bir hiç ALLAH c.c. bizlerede böylesini nasip ediyor napalım inşallah bu güzel günde anneler gününde hepimiz birbirimize dua edelim seneye anneler gününü kutlayalım bebişlerimiz kuçağımızda parklarda sokaklarda her yerde işte buda benim meleğim kavuştum dercesine İNŞALLAHHHHH

X