stres tipi (öksürürken hapşırırken) idrar kaçıranlar buraya

seli54

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2009
1.045
487
Arkadaşlar doğum yapan kadınların birçoğunda görülen stres tipi israr kaçırma benim de başımın belası. Öksürürken hapşırırken ağır kaldırma vs. gini karın içi basıncını arttıran durumlarda idrar kaçırıyorum ve uygun bir tedavi seçeneği arıyorum. Tedavi genellikle cerrahi fakat başarısı konusunda emin olamıyorum. bu sorundan muzdarip olanlar neler yaşıyorlar ve bu sorundan dolayı ameliyat olan varsa amleiyattan memnuniyet dereceleri nelerdir paylaşırlarsa aynı sorunu yaşayan arkadaşlara çok faydalı olacak, yanıtlarınızı bekliyorum...

Bende çok su içiyorum ve aniden sıkışıp kaçırabiliyorum yetisemiyorum çok muzdaribim bu durumdan

istanbulda ameliyat olmayı düşünüyorum bu yazın prof dr fuat demirci ye türkiyede idrar kaçırmanın tedavisinde en iyi isim ama hastane faturası beni çok korkutuyo emekli sandığı ile anlaşmaları yokmuş çok yüklü bi fiyat çıkarsa olamam olursam burdan yazarım

Merhaba arkadaşlar maalesef benim küçük bıdık oğluşumun bana hamilelik hediyesi ,hapşırırken kaçıyo,şimdi kilolardan kurtulmak için spor yapıyorum ,hoplayıp zıplarken idrar kaçıyo yine çok kötü rahatsız oluyorum ,bugünlede doktora gidicem ,bakalım ne diyecek yazarım

ya aslında bu sorun kadınların çoğunda var ama nedense forumda pek kimse cevap yazmamış karizmayı çizmemek için mi acaba :)
ben fuat demirciye operasyon yaptırmayı düşünüyordum ama çalıştığı hastanenin emekli sandığı ile anlaşması yok ve çok pahalı bir hastane vazgeçmek zorunda kaldım prof dr ateş karateke den randevü aldım ağustos 16 da ameliyat olacak muhtemelen sonucu yazarım maliyeti de

ben de doktora gittim,ultrasonla baktı sarkma yok dedi ,bikaç kasları kuvvetlendirici hareket söyledi bir de bi spor aleti var ondan alıcaz bacak arasına koyarak yapılıyo ,o da kasları kuvvetlendirici

keşke ben de senin gibi şanslı olsam da ameliyattan kurtarsam ama benim ilk doğumum dört yıl önce idi ondan beri zaten bu problem kalmıştı ben de şimdiki doğumum da dört ay oldu eğer kasların zayıflamasından falan olsaydı şimdiye düzelirdi sanırım benim sorunum ameliyatlık senin bebek kaç aylık yani bu problem kaç aydır var

cnm benim annemde vardı bu sorun. Ameliyat oldu. Ama çok araştırdık o şekilde yanii..

Şimdi annem rahmetli oldu ama çok memnun kalmıştıı ameliyattan. İdrar torbalarını kaldırıyorlar. Hatta birkaç arkadaşı da olmuştu aşka yerlere 1 sene sonra falan tekrarladı..

Eğer istersen bilgi verebilirim.

bebeğim 10 aylık ,zaten doktor da sordu kaç aylık diye sonra toparlar dedi ama sen keşke ilk doğumdan sonra gitseydin canım ya ,benim bi akrabam oldu ameliyat başarılı geçti

ya ben ogluma kardes dusundugumden ve onu da normal dogum istedigimden gitmedim dr a ameliyat diyecegini tahmin ediyordum cunku vajende genisleme oldu onun icin ikinciyi de yaptim simdi hepsini birden halletmeyi dusunuyorum 18ime geri donecem :)) ayin onaltisina gun aldim prof ates karatekeden sonucu yzarim askilama sling ameliyati yapiyorlarmis simdi o annesi ameliyat olan arkadas nasil bi qmeliyat oldugunu yazabilirmi bi de kac sene memnun kalmis acaba bu arada tatildeyim mesajlara gec bakabiliyorum bazen

ameliyatimi bu gun oldum arkadaslar istanbula erken gidince dr la gorusup one aldik hem idrar kacirma icin tot sling hem vajinoplasti oldum su an hastanedeyim bomba gibiyim

ameliyatimi bu gun oldum arkadaslar istanbula erken gidince dr la gorusup one aldik hem idrar kacirma icin tot sling hem vajinoplasti oldum su an hastanedeyim bomba gibiyim

geçmiş olsun nasıl şimdi durumun ameliyat çözüm oldumu bende de var aynı sorun bu ara iyice fazlalaşdı hapşırıken. kesinlikle tutamıyorumen çok korktuğum ameliyat olmak o yüzden doktoragitmeyi hep erteliyorum

ameliyat olduğumdan beri tık yok o konuda, kupkuruyum :) 2 yıl kadar oldu olduğum, gevşeme de giderildiği için özel hayatı da etkiliyor olumlu anlamda, korkmana gerek yok hiç acısı olan bi ameliyat değil sadece doktorun ehil olsun beceremeyenler oluyor benim gittiğim bu konuda özel olarak nam salmış bir doktordu gerçekten sıfır sorunla hallettik o psikolojiyi en iyi ben anlarım canım af edersin sürekli ıslaklık sonra çamaşırında koku oluşması falan inan hiç çekmeye değmez hele hele bu yaşta canım (ben 32 yaşında oldum ameliyatı ama 27 den beri çekiyordum ilk doğumumda başlamıştı) geçmiş olsun

Seli 54 çok geçmiş olsun şimdi nasılsın ? doktor ismini ve maliyetini öğrenebilirmiyim. birde nekadar sürdü ve hastanede yattınmı acaba?

Aynı rahatsızlık bende de vardı her hapsurdugumda idrar kaciriyordum ve çalışan insan için çok zor bu durum. Suan hiçbir sıkıntım kalmadı

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…