Stres kaynaklı adet gecikmeleri yardım

ozlemy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2022
11
7
30
Merhaba kızlar kendimi bildim bileli döngüm 29-30 gündür. En fazla bir gün oynar. 6 aydır çocuk istiyoruz. Bu süreçte de döngüm çok oynamadı. Sadece geçen ay çok üzüldüğümüz zor bir durum yaşadık bir yakınımızla ilgili. Ve adetim 8 gün gecikti.testler negatif çıkınca soluğu doktorda aldım. Ultrason bakıldı ve Her şeyin çok normal olduğunu hatta yumurtalarımın iyi göründüğünü söyledi ve sonrasında 8 gün gecikmeyle adet oldum. Fakat bu ayda şu an 33.gündeyim gebelik yok testler negatif ve adet olmuyorum.
Stres kaynaklı böyle bir durum yaşayan var mı aranızda ne sürede tekrardan döngüm düzene girer ne yapmak lazım iyice kafalar karıştı

Kendinizi rahat bırakın.. oldum olmadım diye düşünmeyin.. düşündükçe daha da gecikir.. stres yapmayın rahat olun

Benim bildigim adet duzenliyse birden bozulduysa ertesi ay hamile kaliniyor diye biliyorum çoğu kadinda onayladi yani bu konuyu

Bunu ben de duydum fakat benim adetimin düzenini bozan sanırım yaşadığım o sıkıntılı olaydı o yüzden çok buna yoramadım durumu keşke dediğiniz gibi olsa
Aşırı derecede stresli bir dönemden gectiyseniz hormon kaynakli gecikme olabilir iklim değişikliğinden de kaynakli olabilir stresinizi kontrol altina almanizda fayda var eger sizi cok düşündürecek birseyse dusunmemeye çalışın bir aylik döngü bozukluğundan birsey olmaz ki

Regl oldunuz mu acaba?
Bende aynı şeyi yaşıyorum sonuc negatif ama regl olamadım doktor söktürücü bir şey de vermedi strestendir gelir kendi dedi beklemek canımı sıkıyor :/

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…