Stres cildi etkiler mi

wsra1

Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
257
199
Arkadaşlar 21 yaşındayım ergenligimde yada daha önce hiç sivilce sorunu yaşamadım herkes cildime imrenirdi pürüzsüz ve gozeneksiz bir cildim vardı. Son bir yıldır cildim bozulmaya başladı eskisi gibi değil. Tek tük sivilce çıkıyor fakat çok inatçı sivilceler deri altı sivilcesi gibi günlerce geçmiyor ve iz bırakıyor :KK43: sivilce izleri oluşmaya başladı güneş lekeleri var hafifte ayrıca gözenekler belirmeye başladı :KK43: cildimi hep temiz tutarım zaten fazla makyaj yapan biride değilim ama son bir yıldır büyük dertler sıkıntılar kaygılar yani çok stresli bir hayatim oldu. Stresten mi böyle olmaya başladı acaba cildim? Dermatologa gidicek kadar vahim değil ama eskiye nazaran iyi değil ne tavsiye edersiniz? Yagli yada kuru bir cildim yok burun kısmında yağlanma oluyor sadece.

Kesinlikle etkiler hatta cilt hastalıklarının çoğunun stresle ilintili olduğunu düşünüyorum.

Peki ne yapmalı kızlar bu sivilce izleri için güneş lekeleri icin. Olan oldu artık önce lekeleri düzeltmem lazım sonra önlem alacağım güneş kremi vs olarak.

Cilt tonu düzenleyici kremler falan var ama bunların hepsi kimyasal tabi. Arkadaşım kantaron kullanmıştı yüzüne leke için ama o da yag olduğu için sivilceleri çıkmasın diye gül suyu ile silmek gerekiyor. Deneyebilirsin.

Arkadaşlar 21 yaşındayım ergenligimde yada daha önce hiç sivilce sorunu yaşamadım herkes cildime imrenirdi pürüzsüz ve gozeneksiz bir cildim vardı. Son bir yıldır cildim bozulmaya başladı eskisi gibi değil. Tek tük sivilce çıkıyor fakat çok inatçı sivilceler deri altı sivilcesi gibi günlerce geçmiyor ve iz bırakıyor :KK43: sivilce izleri oluşmaya başladı güneş lekeleri var hafifte ayrıca gözenekler belirmeye başladı :KK43: cildimi hep temiz tutarım zaten fazla makyaj yapan biride değilim ama son bir yıldır büyük dertler sıkıntılar kaygılar yani çok stresli bir hayatim oldu. Stresten mi böyle olmaya başladı acaba cildim? Dermatologa gidicek kadar vahim değil ama eskiye nazaran iyi değil ne tavsiye edersiniz? Yagli yada kuru bir cildim yok burun kısmında yağlanma oluyor sadece.
Stres etkiliyo tabiki günlük olarak düzenli nemlendirici kullanın tonik olarak gül suyu iyi gelir rahatlatır yani cildini bi de aloe vera jeli kullanabilirsin

Benimde stresten 2 yılda 5 yıl çöktü yüzüm kırışıklık cildimde vucudumda sarkma uzak durun diyolar ama nasıl,? Hayatımızın her anı stres sıkıntı olmuşken..

X