Makyaj Ürünleri strawberry deki notu kaldırmıslar

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

ada67

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2008
1.525
11
selam arkadaslar çilegın sayfasının ustundekı turkıyeye gelen sıparısler kabul edılmez yazısını kaldırmıslar fakat ılerleyınce gumrükte karsılasılan sorunlar müsterıye aıttır yazıyor yanı parasını ödeyıp ürünü alamıycaz demekmı bu.....siparıs veren varmı bu gunlerde...

Evet bende girip baktım yazı kaldırılmış bilgisi olan var mı?
Ama bu ara alışveriş yapmamak lazım ne olur ne olmaz:2:

Son düzenleme:
kızlar, ne yazık ki benim sipariş veren arkadaşlarımın ürünleri 1 aydır gümrükte bekliyormuş. Sipariş verilebiliryorsa bile ürünler içeri giremiyor olabilir. Mutlaka birbirimizi bilgilendirelim; para ödeyip, ürün gelmeme ihtimali var. İnşallah bu yasak kaldırılır;( ben çok seviyordum çileği...

kızlar, ne yazık ki benim sipariş veren arkadaşlarımın ürünleri 1 aydır gümrükte bekliyormuş. Sipariş verilebiliryorsa bile ürünler içeri giremiyor olabilir. Mutlaka birbirimizi bilgilendirelim; para ödeyip, ürün gelmeme ihtimali var. İnşallah bu yasak kaldırılır;( ben çok seviyordum çileği...

arkadaşlar ben 2 hafta önce aldığım ürünler bu gün elime ulaştı yani hiç bir problem yok gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Kafam karıştı iyice şimdi sorun çıkıyor mu çıkmyor mu çok güzel bi site o yakında nefes almak yasak hale gelcek bu ülkede

Son düzenleme:
Artık yeni genelgeye göre strawberry'den de olmak üzere hiçbir kozmetik ürünü getirmek mümkün değil.

topkapı gümrüğünde 2400 kargo beklemekteymiş ve bunların büyük bir kısmı strawberryden verilen siparişler ve ne yazık ki bunlar geri iade edilecek.

ARTIK YURTDIŞINDAN KOZMETİK SİPARİŞİ VERME DEVRİ BİTTİ!!!

Bu nedenle boş oturmayalım hakkımızı arayalım diyoruz!

Şu anda Facebooktaki Alışveriş Özgürlüğümü Geri Ver grubu xxxxarkadaşlar avukat bulmuşlar ve genelgenin iptali için dava açma süreci içindeler.

Ve dava açılırsa dava süreci içinde genelgenin yürürlüğü de durdurulabilirmiş sonuçlananana kadar. Yani tekrar sipariş verme imkanımız olabilir bu süreçte.

Ancak istanbul, izmir ve ankara gibi şehirlerden en az 5'er kişinin vekalet vermesi gerekiyor. Tek dosyada Vekalet dosyası ücreti 100 TL. 5'erli halde 20 kişi vekalet vermesi durumunda toplam 400 TL. vekalet vermeyenler de daha sonra belirtilecek olan hesap numaralarından hukuki masraflar için destekte bulunabilir, 5, olur 10 olur ama fark etmez. detayları burada:xxxx

Artık bişilerin olması için taşın altına elimizi sokalım, çünkü bizden başka kimsenin bir şey yapacağı yok. Sonuçta yine kazançlı çıkan biz olacağız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Strawberry den bir email geldi. Sorun olmadığını ve dağıtımın devam ettiğini,PTT den barkod no su ile den takip etmemizi bildiriyorlar. bence zaman kazanıyorlar...burada problem oldugunu herkes duymuş onlar nasıl habersiz rolünü oynuyorlar şaşırdım...Bu güvenimi de sarstı...strawberry i mail bombardımanına tutalım arkadaşlar..

Çünkü bu onları ilgilendiren bir durum değil, adam sattığına bakıyor ama onca ürün geri gönderilince napacaklar bilmiyorum. Genelgeye karşı dava açmaya hazırlanılırken, türkiyeyi kara listeye sokmazlarsa iyidir.

Çünkü bu onları ilgilendiren bir durum değil, adam sattığına bakıyor ama onca ürün geri gönderilince napacaklar bilmiyorum. Genelgeye karşı dava açmaya hazırlanılırken, türkiyeyi kara listeye sokmazlarsa iyidir.

vallaha arada bizim bu son alışverişler kaynamazsa iyidir. 470 milyon tuttu aldıklarım az buz değil, kremlerede gerçekten ihtiyacım vardı çok moralim bozuldu.

Şu anda strawberry de 'Türkiye'ye yapılacak gönderileri geçici bir süre için kabul edemiyoruz.' uyarısı bulunuyor.

Bende sipariş vermıstım 2 hafta ha bugun ha yarın gelecek dıye beklıyordum demekkı sebebı ortaya cıktı ...

5 mayısta sipariş vermiştim su ana kadar çoktan elimde olmustu ptt sitesine girdım ve baktım şu not yazıyor 1. Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLAR 12/05/2011 10:KK19:37 yanı parasını odeyecez ve bu gumruktemı kalacak strawberry de kabul etmez para iadesini gümrükteki sorunlardan sorumlu degılım demıs... Hep parasını ödeyecez hemde ürünlerimizi alamayacaz bu nasıl iştir o zaman site yasaklıyacaktı turkıyeye sipariş gonderımı yapılmıyor dıye... offf çok canım sıkıldı bu sıteyı de cok sevıyordum son derece uygun fıyatlı urunler alıyordum ...

5 mayısta sipariş vermiştim su ana kadar çoktan elimde olmustu ptt sitesine girdım ve baktım şu not yazıyor 1. Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLAR 12/05/2011 10:KK19:37 yanı parasını odeyecez ve bu gumruktemı kalacak strawberry de kabul etmez para iadesini gümrükteki sorunlardan sorumlu degılım demıs... Hep parasını ödeyecez hemde ürünlerimizi alamayacaz bu nasıl iştir o zaman site yasaklıyacaktı turkıyeye sipariş gonderımı yapılmıyor dıye... offf çok canım sıkıldı bu sıteyı de cok sevıyordum son derece uygun fıyatlı urunler alıyordum ...

ben de çok üzüldüm ya ordan 45-50tl ye aldığımız ürünleri burda 70-80 'e buluoruz boşu boşuna fazla para vermeye mecbur bıraktılar bizi bu kanunu çıkarmadan önce büyük kozmetik mağazalarının fiyat listelerini bi gözden geçirip onu düşürmek için bi çaba sarfetselerdi zaten sitelerden alışveriş yapmazdık...

Yurtdışından yapılacak alışverişlere vergi geleceği yazıyordu gazete 1 hafta önce.
Bu da onun için bir başlangıç sanırım
Of yaa o siteler nimetti bizim için:KK43:

DarkBlue selam,

Bir gelişme var mı? Benim de bir strawberry den bir paketim var hala torbaya eklendi olarak duruyor:)

Strawberry den bir email geldi. Sorun olmadığını ve dağıtımın devam ettiğini,PTT den barkod no su ile den takip etmemizi bildiriyorlar. bence zaman kazanıyorlar...burada problem oldugunu herkes duymuş onlar nasıl habersiz rolünü oynuyorlar şaşırdım...Bu güvenimi de sarstı...strawberry i mail bombardımanına tutalım arkadaşlar..

arkadaşım burda strawberrynin suçu yok onları istediğin kadar bombardımana sok!!! sorun burda bizim ülkemizde gümrükten geçse bile artık alamıyosunuz adam resmen allarınıza el koyuyor anlatabiliyo muyum...:KK20:

Türkiyede, tüm geneli kapsayan Nisan ayında alınmış bir karar veya çıkmış bir yasa herneyse, tüketici sıcağı sıcağına bunu duymuş olsaydı alışveriş yapmaz, sonucu beklerdi.Şimdi problemi tüketici yaşamakta..
Tabiiki de bu yersiz karar, çok can sıkıcı ve özgürlüğü kısıtlayıcı... Ancak bu kararın çıktığını bile bile Türkiyedeki alıcılara mal satmaya devam eden Strawberry de burada hiç de iyi niyetli değil..Ben parayı alayım malı satayım da gerisi beni ilgilendirmez diyemez. Her Ülkenin kendi yasaları doğrultusunda hareket edip Oradaki tüketiciyi mağdur etmemek zorunda.Bilmem anlatabiliyormuyum arkadaşım??
Şimdi ne olacak?? eğer hemen karar arifesinde satışı yapılan ürünler için teslim kararı alınmazsa, hepsi gümrüklerde birikip binlerce ürün geri gidecek ve de Strawberry paşa paşa herkesin parasını kartlara iade edecek.

DarkBlue selam,

Bir gelişme var mı? Benim de bir strawberry den bir paketim var hala torbaya eklendi olarak duruyor:)

Hayır arkadasım hala bir haber yok ne siparısım teslım edıldı nede strawberryy paramı kredı kartıma iade ettı ama bızım gumrukten malların tekrar fırmaya iadesının gerceklestıgını gumrukte olan tanıdıgımdan bılıyorum su anda da sanırım strawberry bızı sallıyor paraları ıade edecekmı etmeyekmı bellı degıl cok can sıkıcı bır durum ...

X