Spor salonu ve kilo vermeyi isteyen birinin hikayesi (soru içerir)

Lilith-Sama

Şirin mi Şirin bir Patates..
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2014
198
86
Merhaba ablalarım tatlışlarım 18 yaşında 124 kiloyum zayıflamayı uzun süredir düşünürdüm bozduğum verip aldığım bir sürü kilolardan sonra kesin olarak rayına oturtmak istiyorum fakat sorum şu ideal düşündügüm kilo 55-60 arasında oldugu için vericeğim çok kilo var. Evde koşu bandım mevcut tek onunla yürüyüş yaparak daha faydalı bir şekildemi kilo veririm yoksa spor salonundamı aslında spor salonuna gitmek istiyorum ama utandıgım için ve tek başıma olucagım için gitmekten çekiniyorum. Sizce ne yapmalıyım? zayıflamada spor salonu deneyimleri olanlar varsa yardım edebilirlermi karar veremiyorum gidip gitmemeye (gitmek istememem utanmam)

Son düzenleme:
Yaşın çok genç metabolizman hızlıdır mutlaka kilolardan 1 sene gibi bir sürede istikrarını korursan kurtuşabileceğine inanıyorum.
Ama henüz 18 yaşında olduğun için kafana göre aç kalarak değil mutlaka diyetisyene gidip örnek menüler alarak başlamalısın Zayıflamaya.
Spor olmadan ne yazıkki bir yere kadar gidiyor kilolar. Sonra hem verme hızı düşüyor hem de sarkma çatlama olayı yaşanıyor.
Kendine bir düzen oturtmanı öneririm verecek kilon fazla olduğu için bir hevesle çok seni sıkacak devamını getiremeyeceğin ağırlıkta spor ve rejim olmasın yapacağın şey.
Salon konusu ise tamamen sana bağlı. Ben gittim daha önce aerobik hareketlerini sevmiyorum oldum olası. Aerobik yapan ekibe değil aletlerle çalışma bölümünde takıldım. Orda da ilgilenen yoktu tek başıma kafama göre yapıyordum ve evde koşu bandından farklı olmadı. Gideceğin salonda senle birebir ilgilenecek antrenör varsa istikrarın için iyi olabilir.
Bir yerden başla derim ben istersen salona 1 aylık kayıt yaptır bir dene.

diyetisyene gitmeni önermem çünkü diyetisyenler mesela günlük 2300 kalori ihtiyacın varsa 2100 kalorilik liste verir buda 1 ayda 2-3 kilo verdirir sana ve hevesin kırılır kendin yemeyi bırak sabahları 1-2 tane büskivi ye form limonlu büskividen öğlen normal yemek ye ama az ye doymamış hissedeceksin kendini abur cubur yemeye calisacaksindir yayına 1 litre su al onu iç bişeyle oyalan illa bişey yemeden duramıyacaksan elma felan ye akşamda aynı şekilde ye sonra sade soda içebiliyorsan iç ve yatmaya yakın kayısı çayı iç bağırsakların hızlanacaktır her gün 1 defa büyük tuvaletini yapabilirsin ve yürüyüşüde kendine göre ayarla diğer karın haraketlerini yapmaya calis yapabildiklerini yap telefonda uygulamalar vs indir 1 hafta yap sonra tartıya çık bu şekilde yaparsan minumum 4 kilo vermiş olursun ilk başlarda zorlanacaksın yeme isteğin yiyip bitircek seni herşey sende yani yiyip yememek

kesinlikle katılıyorum ben 1 ay boyunca iyi bir kahvaltı diğer öğünlerde de form bisküvi ve elma yedim, bol bol da yürüyüş yaptım tam 6,5 kilo verdim, hiç de aç kalmadım...

Kilosu fazla olanların metabolizması daha hızlıdır.Benim fikrim spor salonuna gitmelisin.Çünkü benim de evimde koşu bandı,mekik çekme aleti,pilates topu gibi şeyler var fakat ortam spor salonunkine benzemiyor.Evde çok çabuk sıkılırsın ve hemen bitirmek istersin.

bence ilk etapta evdeki yürüyüş bandıyla idare edebilirsin diyetle birlikte tabi. biraz kilo verdikten sonra özgüvenin yavaş yavaş yerine gelecek muhtemelen çekinme utanma durumların yok olacak :) o zaman salona gidersin.

Karaty diyetini arastr sporla destekkeyere saglikli bir swkilde ayda 10 kiloya kadar verenler var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…