Aile Planlaması Spirial kullananlar

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Ya bnde taktirmayi dusunuyorum ama nasil oluyo o is.Ben alttan muayene bile olamiyodum

merhaba arkadaşım, bende doğum yapalı 7 ay oldu, senin gibi aynen çok fazla kanamam oluyor, bende ria diye bi rahim içi araç duydum, bu kanamayıda azaltıyormuş, hemde doğum kontrolu saglıyormus, henuz dr'umla bunu gorusmedım ama sırf kanamam azalsın diye bile denemek istiyorum, sende istersen birde bunu arastırıp oyle karar ver..

Merhaba hanımlar 11ay önce doğum yaptım, korunma yöntemi olarak spirial düşünüyorum artık ama korkuyorum taktıranlar bilgi vereblirmi?

adetinizin en yoğun gününde gidin. 3. günü gibi. sadece çatal geriyor beni. onun haricinde acı hissetmedim. ama 7-8 ay sürekli ara kanamalarım oldu.
kontrole gittim her şey yolunda kayma ya da rahime zarar verme yok. ama sana yaramamış demek ki çıkaralım dedi.
o an korktum adet günüm değil acır diye düşündüm. sonra dedim çıktım. 1. yıl dolduktan sonra düzeldim. ara kanama sancı ağrı hepsi geçti. şu an 2 yıl oldu hiçbir sıkıntım yok.
spiralle hamile kalan varmış. ama her korunmada hamile kalan var. en azından ben daha güvenli diye düşünüyorum.

sağlık ocağında takdırıdm 10 senelik.7.senedeyim.tek dezavantajı yoğun adet dönemleri.başkada bişi yok.canında yanmıyor bu arada hissetmiyorsun bile bilgin olsun.

Bence korunmak için güzel bir yöntem değil. Daha önceden de söyledığım gibi bende annemın spirallı bir zamanında olmuşum Artık nasıl kıvraksam dağları delip o yumurtaya tutumuşum

Bende spiral kullandım 3 3,5 yıl kadar ,takılmasında korkacak hiç birşey yok dakikalık bi iş yaptığı ağrı sancıda abartılacak bişey değil, hastaneden çıkana kadar geçiyor nerdeyse .
Benim vücuduma da tutmuştu iki üç kere kontrole gittim yılda bi kere falan en son enfeksiyon yüzünden çıkartıldı
Hapa devam :)

annemın özel hayatını bukadar ayrıntılı bilmek ıatemem

Çok teşekkür ederim sanırım cesaretlendimmm

Ablam kullaniuor cok memnun. Ksnamasi cok oldug icin iyi de kilo vermisti. Ben cesaret edemedim bazilarina sanci yapiyormus.

Ria dediğin spiral işte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…