Aile Planlaması Spirial kullananlar

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Tutsaydı kayma korkusu yaşardım muhtemelen ama kontrollere giderek devam edebilirdim bir süre (çevremde spiralle hamile kalan 2kişi vardı). Ama ilaçla çok rahatım saatini şaşırma gibi bir durumum olmuyor alarmım hep açık, aylık belli bir kulfeti oluyor tabii ama ben memnunum ilacımdan, farklı bir ilaç olsa bu kadar uzun sure kullanmazdım tabii,damar yolları ile ilgili şikayetler de duyuyordum diğer markalardan.

Yalnız 10 yıllıktı dedim ama 3.yılında hamile kaldım onu es geçmişim.

Anladım teşekkürler

İlk doğumdan sonra doğum k.hapi kullandım 2 ay adetten kesildim vücudum şişti bıraktım. 2.dogumdan 9 ay sonra sağlık ocağında spiral taktırdım. 8 yıl bitti.ay adetim gecikti stresi yok hamilelik korkusu yok.biarz yoğun geçiyor ilk 3 gün. 10 yıllık benim ki.2 ay önce kontrole gittim hiç bir sıkıntı yok dedi doktor.
Spiral le hamile kalan arkadaslarim oldu benim de.tedbir senden tevekkül Allah tan.nasipte varsa her şekilde kalınır hamile.
Ama 8 yıldır çok rahatım çok şükür. Süresi bitince yine taktiracam

3 hafta önce taktirdim. 5 dk bile sürmedi çatala yattım ve gözlerimi kapattım ( bir sey görmeyince psikojik olarak rahatliyorum) adetli değildim sanki damar yolu aciyorlarmis gibi bir acı hissettim iğne acısı gibi.. takildiktan sonra 4 gün lekelenmeler oldu takdirdigim ilk gün adet sancısı gibi kasik ağrısı çektim. Şimdide doğumdan sonra ilk defa adet oldum ( doğum yapalım 10 ay oldu) bakalım adetim kaç gün sürecek ( eskiden 6 gün surerdi) merak içerisindeyim. Adetim bitince kontrole gidicem.
Korkma taktir Dayanılmayacak bir acı değil ama mesele catala çıkmak işte

Yumurtlama takibi yaptrdm ve onlara cok iyi br sekilde uydum. Adetime 1 hafta var ovu. Test yaptm 1 cizgi cikti.(bugun)2.gun ayni testte silik cizgi cikmisti ve bugun tekrarladim tek cizgi !ne yapcam bn hamilemiyimm

ben 3 kere taktırdım 3 ü de kaydı sonuç aylık iğne kullanıyordum onuda adet göremediğim için bıraktım hap kullanıyorum

takimi kolay , derin nefes alin iki sn lik is
çocuk dogurmus birinin spiralden korkmasini anlamiyorum ben :)))
bende korkardim gerçi bi zmanlar ama hamilelik korkum agir basinca gidip takdiridm
hemde iki defa :)

takdridim çikartip çocuk yaptim gittim bi daha takdirdim

ben 3 kere taktırdım 3 ü de kaydı sonuç aylık iğne kullanıyordum onuda adet göremediğim için bıraktım hap kullanıyorum
3 aylık iğne mi kullanıyordunuz? Ben de aylık kullanıyorum ve günü gününe oluyor adetlerim. Ama 3 aylıklar regl düzensizliği yapıyormuş.

3 aylık iğne mi kullanıyordunuz? Ben de aylık kullanıyorum ve günü gününe oluyor adetlerim. Ama 3 aylıklar regl düzensizliği yapıyormuş.
Merhaba. Öncelikle konu sahibi konunuzu takipteyim bende düşünüyorum.

Aylik iğneler nasıl oluyor. Çalışma mantığı nedir acaba. Duydum fakat cevremde hiç kullanan olmadigi için kimseye soramadim. Bir zorluğu sıkıntısı varmi?

Merhaba hanımlar 11ay önce doğum yaptım, korunma yöntemi olarak spirial düşünüyorum artık ama korkuyorum taktıranlar bilgi vereblirmi?

Bnde 1 yil önce taktrdm adet 5 güne 7 güne uzuyor ilk 3 ay adet cok yogun ve cok uzun sürüyor ama sonra düzene griyor sadece süre uzuyor biraz . Takilirkn çok az bi süre agri oluyo o kdr en fazla 4 5 gun kasik ağrısı olablir . Cok iyi koruyor . Tek sorun kayma . Bnm kaydı yine taktrdm bu hfta . O kdr ama çok iyi yöntem bnce

3 aaylık iğneden 3 kere vuruldum sonra aylığa geçtim ondanda 8 tane vuruldum bebeğim 17 aylık oldu hala olamadım bu ay hap kullanmaya başladım inşallah olurumoğlum 8 aylıkken yanlılıkla hamile kaldım ozamanda bir kere olmuştum şimdide olamıyorum çoook uzun zaman oldu bu konuda çok sıkıntılıyım artık olmak istiyorum

Bana hiç bir sıkıntı yapmadı çok şükür. Adetin ilk günü gidip vurduruyorsunuz ilk iğneyi,sonraki aylar hep aynı gün gidip yaptırıyorsunuz. Doğum kontrol hapı gibi ara verme falan yok. Ben her ayın 15inde sağlık ocağında yaptırıyorum beğene haftasonuna denk gelirse bir gün önce veya sonra yaptırabiliyorsunuz.

Sağlık ocağındaki ebeler daha detaylı bilgi verirler zaten.

Emzirme işi bitti mi?

Spiral kullanarak çevremde 3 kişi hamile kaldı hatta birinin bebeği daha yaşına girmedi ama annem yıllarca kullanmış iyi korumuş :) kişiye göre değişiyor Bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…