SPIRAL

gulerates

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2016
85
18
33
Kizlar merhaba ya yardımcı olursanız sevinirim ben gecen ay spiral taktirdim adetimin ilk gunu. Taktiktan sonra 5 gun normal adetimi gördüm bitti fakat üzerinden 25 gun geçtikten sonra önce hafif çok az pembe sonra kahverengiye dönen bi lekelenmem oldu 2 gundur böyleyim hala kanamam yok normalde adetime daha 10 gun vardı bu süre içersindede korunmadim doktor gerek yok dedi çünkü suanda hafif tatlı kasik sancim var ya aceba spiralim mi kaydı yoksa gebelik olabilir mi lütfen yardımcı olun ya kafam çok karisti:KK43:(((

Spiral takildiktan sonra kontrole cagiriyorlar bir sonraki adette ama siz beklemeyin gidin
Spiralde boyle ara kanamalar olabilir diye biliyorum fakat bende olmamisti kayma ihtimali oldugundan gidin kontrole derim

Spiral takildiktan sonra kontrole cagiriyorlar bir sonraki adette ama siz beklemeyin gidin
Spiralde boyle ara kanamalar olabilir diye biliyorum fakat bende olmamisti kayma ihtimali oldugundan gidin kontrole derim
Cevap için çok teşekkür ederim evet kontrole daha 18 gun var 45 gun sonra gel dediler çünkü banada kaymadan aşırı kanama ve kasik agrisi olur dedi doktor taktirdigim zaman insallah dediğiniz gibi normaldir vala gebelik kaldıracak halimde durumumda yok suanda Rabbim isteyenlere nasip etsin insallah:/

Cevap için çok teşekkür ederim evet kontrole daha 18 gun var 45 gun sonra gel dediler çünkü banada kaymadan aşırı kanama ve kasik agrisi olur dedi doktor taktirdigim zaman insallah dediğiniz gibi normaldir vala gebelik kaldıracak halimde durumumda yok suanda Rabbim isteyenlere nasip etsin insallah:/
Ah yaa insallah oyle olsun
Kasik agrisi kaymanin etkisiyle olur ama asiri kanama regl donemi icin kastedilmistir bence kaymis olma ihtimaline kafayi takicaginiza ya da kayip hamilelik soku yasayacaginiza kontrolu erkene cekin sonra tekrar gidin bisey kaybetmezsiniz
Ben taktirdigimda ilk gun agrim oldu birdaha reglimde asiri agri olmustu yani suan agri yapma sebebini ogrenin derim

Ah yaa insallah oyle olsun
Kasik agrisi kaymanin etkisiyle olur ama asiri kanama regl donemi icin kastedilmistir bence kaymis olma ihtimaline kafayi takicaginiza ya da kayip hamilelik soku yasayacaginiza kontrolu erkene cekin sonra tekrar gidin bisey kaybetmezsiniz
Ben taktirdigimda ilk gun agrim oldu birdaha reglimde asiri agri olmustu yani suan agri yapma sebebini ogrenin derim
Benimde ilk gun aşırı agrim olmuştu sonrası hiç bişey olmadi iste iki gündür pembeye baslayip kahveyle biten bi lekelenme oldu oda suan baktim bitmiş öyle yapicam Ay başı kontrole g itcem aceba diyorum enfeksiyon olabilir mi çünkü taktıktan iki gun sonra 5 gun falan hep denize girdim of off hep beni bulur böyle şeyler küçük kızımı emziriyorum bide antibiyotik falan kullanamam: ///

Kayma ihtimali spiral de olurmuş doğal olarak bende yeni taktırdm gecen hafta 1 ay sonra kontrol var kayma olsa dahi koruyuculuğu bi süre devam ediyormuş ama ihmale bırakmadan gelin dedi Dr

Kayma ihtimali spiral de olurmuş doğal olarak bende yeni taktırdm gecen hafta 1 ay sonra kontrol var kayma olsa dahi koruyuculuğu bi süre devam ediyormuş ama ihmale bırakmadan gelin dedi Dr
Haklısınız vala suan gene pembe lekeye döndük büyük ihtimalle kaydı yada enfeksiyon kaptım durumlardan dolayı perşembeye randevu aldım herşeyin hayırlısı cevap için çok teşekkür ederim :)

Bide aklıma takıldı benimde bildiğim 1 ay sonra gidersin ama bana 45 gun sonra gel dediler normalde bir ayım eylülün 2 sin de doluyor

Olsun sonuçta takılan güne göre değişir demekki aksilik olsa da kaysada koruyuculuk devam ediyor içinde olduğu sürece kayma yapan spiral 3 aydan fazla koruyuculuk sağlıyormuş diye duydum ama süprize acık bi durummş hemen yerine takmak gerekliyms

Olsun sonuçta takılan güne göre değişir demekki aksilik olsa da kaysada koruyuculuk devam ediyor içinde olduğu sürece kayma yapan spiral 3 aydan fazla koruyuculuk sağlıyormuş diye duydum ama süprize acık bi durummş hemen yerine takmak gerekliyms
Evet takdiri ilahi geleceği varsa zaten bişey demem ama iki tane evladım
Var Rabbim olmayanlara versin insallah bide anlamadığım 25 gun boyunca hiçbir sıkıntım yoktu 3 gundur bole lekelenmem var benimde duyduğum vücuttan kaysa ilk günlerde kayarmis 25 gun sonra olması tuhaf:/

Allah bagışlasın benimde iki kuzum var bilemem güzelimde belki diyom yersiz bi endişe inşallah sorun çıkmaz BN bile bazen korkmuyrm digil ilerde bişey olur diye 3 kaldıramm yıkılırm valla 2 süpriz olmştu zaten eşimin dşarı çıkarmasyla şimdi bu korumaylada olsa şoka girer onun çok sevdiği şeyini keserim cinnettenn :))

Allah bagışlasın benimde iki kuzum var bilemem güzelimde belki diyom yersiz bi endişe inşallah sorun çıkmaz BN bile bazen korkmuyrm digil ilerde bişey olur diye 3 kaldıramm yıkılırm valla 2 süpriz olmştu zaten eşimin dşarı çıkarmasyla şimdi bu korumaylada olsa şoka girer onun çok :halay::KK30::KK73:ay alemsin ne güldüm var ya vala ediyim herşeyin hayırlısı amin Rabbim senin evlatlarinida sana bagislasin o degilde kontrol ediliyormuş galiba ipi ben ettim de şimdi ayıptır söylemesi ip mip gelmedi vala parmağıma kesin kaydı ya offf bideonu çıkarıp yenisini takması var :KK17:

Ben de 2 ay önce taktirdim. Ara ara lekelenmelerin oluyor hâlâ. Kontrole gittim spiral yerinde ilk aylar lekelenme normal dedi. Ağrım yok ama. Sİz de içinizi rahatlatmak için kontrole gidin bence.

Ben de 2 ay önce taktirdim. Ara ara lekelenmelerin oluyor hâlâ. Kontrole gittim spiral yerinde ilk aylar lekelenme normal dedi. Ağrım yok ama. Sİz de içinizi rahatlatmak için kontrole gidin bence.
Cevap için çok teşekkür edrim tatlı bi kasik sancim var okadar sol kasigimda daha belirgin evet perşembeye anca gidicem bakalım hayırlısı lekelenmeniz ne renkteydi aceba benim önce çok az pembeydi sonra iki gun kahveydi bugun üçüncü gun gene çok az pembeye döndü yalnız öyle akıntili değil afedersiniz peceteye silinince oluyor

Cevap için çok teşekkür edrim tatlı bi kasik sancim var okadar sol kasigimda daha belirgin evet perşembeye anca gidicem bakalım hayırlısı lekelenmeniz ne renkteydi aceba benim önce çok az pembeydi sonra iki gun kahveydi bugun üçüncü gun gene çok az pembeye döndü yalnız öyle akıntili değil afedersiniz peceteye silinince oluyor
Rica ederim. Benim kahverengi oluyor genelde. Dediğiniz gibi silince oluyor. Bir de bende çok küçük yaralar varmış o da sebep olurmuş lekelenmeye. Dr ilaç verecek kadar ciddi değil dedi. Galiba yaktirmak gerekiyormuş ama korkuyorum. Bu lekelenmeler de çok rahatsız ediyor beni. Bi dahaki kontrolumde konuşacağım doktorumla.

Rica ederim. Benim kahverengi oluyor genelde. Dediğiniz gibi silince oluyor. Bir de bende çok küçük yaralar varmış o da sebep olurmuş lekelenmeye. Dr ilaç verecek kadar ciddi değil dedi. Galiba yaktirmak gerekiyormuş ama korkuyorum. Bu lekelenmeler de çok rahatsız ediyor beni. Bi dahaki kontrolumde konuşacağım doktorumla.
Çok geçmiş olsun benim annemde vardı yara ama çok büyüktü yaktirdi çok açımis resmen etimi pisiriyorlardi diyordu korkutmak istemem ama dediğim gibi onun çok kötüydü ama seninki çok küçükmus ilaca bile gerek duymamış bence yaptir ilerlemesin küçük olduğu için çok acicani zannetmem normal hafif acı olur

Bide şimdi sordum canim yarası çok büyük olanları yapıyorlarmış yakmadan önce ilac vermişler geçmemiş yakmislar sonra başka doktor çok iyi yakmamislar hala biraz var demiş yakalım demişler annemde yok demiş ilac yazmışlar Annem diyor gecti sonra sen iyice bi sor hatta başka doktora da sor yak derse ler öyle yak canim ufaksa ilaçla geçer hemen bence

Bide şimdi sordum canim yarası çok büyük olanları yapıyorlarmış yakmadan önce ilac vermişler geçmemiş yakmislar sonra başka doktor çok iyi yakmamislar hala biraz var demiş yakalım demişler annemde yok demiş ilac yazmışlar Annem diyor gecti sonra sen iyice bi sor hatta başka doktora da sor yak derse ler öyle yak canim ufaksa ilaçla geçer hemen bence
Bak korktum iyice. İlaca bile gerek gormemisti dr. Ama dediğin gibi başka doktora gideyim en iyisi. İlgin için teşekkürler.

Bak korktum iyice. İlaca bile gerek gormemisti dr. Ama dediğin gibi başka doktora gideyim en iyisi. İlgin için teşekkürler.
Ne demek canim asil sen Kusura bakma canim korkutmak için söylemedim annemin başına geldi ondan bilgi verim dedim ama en güzeli başka doktora git o ne diyo bakalım tekrar geçmiş olsun iyi geceler.

X