Aile Planlaması Spiral

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

RuhumBuruk

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2018
886
1.202
36
Hanımlar geçen ay spiral takıldı o günden beri sadece 2 gün kanamam olmadi nerdeyse hiç azalma olmadan sürekli kanamam var bu normal mi?Kontrolüm vardı 1 hafta daha bekleyelim dedi hemşire ama eşimle artık sorun yaşamaya başladık.

Ben normal olduğunu düşünmüyorum. Rahimde yara yapmış olabilir. Bence acilen bir hastaneye gidip muayene olun.

Ben 10 yıldır kullanıyorum.İlk 3 gün yoğun sonraki 5,6 bazen gün az şekilde.Toplamda bitmesi 10 günü buluyor.Sizinki çok uzun olmuş.Farklı bir problem olabilir.Ertelemeden muayene olmakta yarar var.

1 aydır böyleyse sizinki anormal kanama durumuna giriyor.yerinizde olsam hiç vakit kaybetmeden daha iyi bir hastaneye/doktora derhal gider muayene olurum.

Hanımlar geçen ay spiral takıldı o günden beri sadece 2 gün kanamam olmadi nerdeyse hiç azalma olmadan sürekli kanamam var bu normal mi?Kontrolüm vardı 1 hafta daha bekleyelim dedi hemşire ama eşimle artık sorun yaşamaya başladık.
Normal değil bnde kullaniyorum hiç böyle sıkıntılar yaşamadım

Ben 10 yıldır kullanıyorum.İlk 3 gün yoğun sonraki 5,6 bazen gün az şekilde.Toplamda bitmesi 10 günü buluyor.Sizinki çok uzun olmuş.Farklı bir problem olabilir.Ertelemeden muayene olmakta yarar var.
Illa adette mı takılıyo bu meret bende düşünüyorum da hapı bırakınca.. şu an tedavi amaclı hap kullaniyorum

İlk 3 ay lekelenme tarzında, ara kanaması olabilir.Ama,bahsettiğiniz kanamalar yoğun ve süresi uzunsa doktora görünmelisiniz.Spiral yerinden kaymış olabilir.

X